Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni ha egy 97...

Tinamarkó kérdése:

Mit lehet tenni ha egy 97 éves néni hangoztattja h felrobbantja, felgyújtja a lakást?

Figyelt kérdés
Nagyon agresszív, amindenkivel,családdal, orvossal, baráttal ... fenyegetőzik, egyébként nagyon jó állapotban van, olyan mint egy 70 éves(no szemüveg, minden okés vele, egyedül csinálmindent)
2011. nov. 13. 16:23
 1/8 yuda ***** válasza:
77%

Amennyire én tudom semmit.

Ha szólnál a rendőrségen, azt mondanák, ha történik valaki kijönnek...de így csak szóbeszéd, fenyegetésre senki nem mozdul.

Úgy vannak vele, ha minden fenyegetésre kimenne a járőr, ezerszer ennyi rendőr sem lenne elég. . .ez valahol igaz is.

2011. nov. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%

fizikailag jó állapotban van, de az elmondottakból és a korából ítélve is, agyilag nem lehet már kompetens.

Ilyenkor szokták az időseket/ pszichiátriai betegeket gondnokság alá venni, vagy fel is veszik őket valami otthonba. Én ahogy tudom csak családtag vagy orvos kezdeményezheti ezt, de ha valóban komoly az eset, akkor előbb utóbb valaki úgyis kezdeményezi.

2011. nov. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Így van, lehet hogy fizikailag nincsen baja, de az agyával már lehet baj van...
2011. nov. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
És ezt miért csinálja?
2011. nov. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
17%
Rendőr kihív, mami elmondja, hogy fel akar robbantani mindent, mentő kihív, ha mami nem akar menni szépen leszedálják, majd go pszichiátria. Ennyi.
2011. nov. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
de annál több esze van!ha valaki megy hozzá egyből kedves rendes, aztán ahogy kicsit migismeri az illetőt behülyül...apukám nénikéjéről van szó...és nagyon durva a helyzet már.....anyukám felköltözött hozzá, hátha tud rajta segíteni, de csak tönkreteszi anyut... :S
2011. nov. 13. 17:37
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én apám ugyan nem ennyi idős volt, de ő is fenyegetőzött, hogy felrobbantja, felgyújtja a házunkat, meg is tette! De mivel senki nem látta égő gyufával kijönni a házból, így nem tudták rábizonyítani (vagy nem akarták). Jött ki rendőr a fenyegetőzésre, neki is megmondta, hogy megteszi, mivel a saját házával azt tesz, amit akar. Pszichiátria kezelésre pedig nem lehet senkit kényszeríteni, ha csak nem annyira beteg, ha nyilvánosan olyat csinál, akkor el lehet vitetni, de 2 nap után saját lábon távozhat! Szóval semmit sem lehet tenni szerintem!
2011. nov. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Nem sok van már neki hátra már bocsxD

Kikészíti magát akkor nem sokáig fog élni!

2011. nov. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!