Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyanyám ápolását cca 2 év...

Nagyanyám ápolását cca 2 év után szeretném abbahagyni, és szeretném ha szociális otthonba menne. A probléma viszont az, hogy ő nem akar elmenni, pedig gondozásra szorul. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Rajtam kivül nincs senkije,csak a fia,aki értelmi fogyatékos és vak,tehát az ő áolása is rám marad.

27/f


2011. nov. 13. 20:34
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
100%

Házi segítségnyújtást kérni. Vagy pedig Támogató Szolgálatot keresni a környéketeken. Az első időskorú személyekkel, míg a második fogyatékkal élő emberekkel foglalkozik.

Mindkettő szakosított ellátás, pénzbe kerül és a kliens saját otthonába történik az ellátásuk.

2011. nov. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
100%
Vagy pedig azt is meg teheted, hogy feladsz egy hirdetést és ápolót keresel hozzájuk.
2011. nov. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ,a házi segítségnyújtást próbáltuk mielőtt elmentem ápolásira,de az nem kielégítő sajnos.

Sajnos egyikük sem szobatiszta,és a házi segítségnyújtó közölte hogy ez neki nem feladata,amit megértek.Továbbá nem takarít,nem fűt be,tüzelőt nem hordja be,stb...

Tulajdonképpen nem voltunk kisegítve.

Az ápolóról szintén nem akar hallani,azt hajtogatja ha felhozom a témát,hogy "neki nincs rá szüksége".

Pedig nagyonis lenne!

2011. nov. 13. 20:57
 4/41 anonim ***** válasza:
100%
Most nagyon csodálkozom azon, hogy a házi segítségnyújtás abba kimerült, hogy pelenkázzanak. Már csak azért is tartom felháborítónak mert nekik pontosan ez a dolguk, a gyógyszerezés mellett. Mondom én aki a Támogató Szolgálatban dolgoztam 3 évet és én, akinek csak szociális és nem egészségügyi végzettségem van ennek ellenére pelenkáztam, fürdettem, gyógyszereztem fogyatékkal élő embereket. Az megint más kérdés, hogy sem a támogató szolgálat, sem pedig a házi segítségnyújtás munkatársai nem kötelezhetők takarításra és kert gondozásra sem! Mert itt a kompetenciánk kimerül.
2011. nov. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
100%

Úgy gondolom valószínűleg azért gondolkodik így a nagymama mert tudja jól, hogy te elvégzed ezeket a feladatokat. És nagyon önző módon gondolja így.

Volt olyan esetem amikor Egy bácsi lánya felvette a támogató szolgálatunkkal a kapcsolatot.Kimentünk megkötni a szerződést a bácsi lakására, úgy volt hogy másnap megyünk hozzá. Mentem hozzá és a lánya sírva fogadott, hogy a bácsi meggondolta magát. Csak arra nem gondolt, hogy ez milyen megterhelő a lányára nézve.

Pedig ezek a szolgálatok direkt erre vannak kitalálva.

Engem nagyon szerettek a klienseim.

Ti melyik megyében éltek?

2011. nov. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 A kérdező kommentje:

Persze,megértem hogy vannak határok,s mindent nem várhatok el.

De...Hagyjam magára aki felnevelt?Ha magára hagyom a lelkiismeretemmel nem tudok elszámolni.(ezért is tartok itt,ahol tartok)De eljutottam erre a szintre hogy egyszerűen nem bírom tovább,tönkremegyek mellettük.Viszont egyedül semmire nem képes gyakorlatilag.S akkor ott a nagybátyám is.Kétségbe esésemben már voltam az önkormányzaton,ők gyakorlatilag semmit nem tudtak mondani,csak hogy próbáljam rábeszélni az otthonra.Már négyszer próbáltam,hallani sem akar róla,felvan háborodva,és állandóan a szemere vágja,hogy felnevelt,ezzel tartva lelki terrorba.

A lényeg:Ő maradna otthon,én mennék már,mert végre elkezdenék "élni".Azt hiszem nem kéne egy 27 éves férfinak ezt csinálnia.Már rég családot kellett volna alapitanom,de mig ez a helyzet nem fog menni!

De köszönöm a választ!

2011. nov. 13. 21:28
 7/41 anonim ***** válasza:
82%

Sajnos ez egy ördögi kör. Ha a nagymama nem akar otthonba menni akkor nem lehet csak úgy berakni.

Mi a helyzet a fiával? Neki ki a gondnoka?

2011. nov. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:

Teljesen rátapintottál a lénygre,barátnőm is ezt mondja.Mármint hogy tudja hogy én mindent megteszek neki/érte.De már a határaimat feszegetem,51 kiló vagyok,idegileg totálisan kimerülve.Féltem az egészségem,féltem a kapocslatom.

Veszprém megye

2011. nov. 13. 21:32
 9/41 anonim ***** válasza:
100%
Minden elismerésem a tiéd. Így nem sok életed lesz másra. A fiának ki a gondnoka?
2011. nov. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 A kérdező kommentje:

köszönöm,sajnos igazad van.

a fiának nincs gondnoka.Mamám az édesanyja.gondnokságra nem volt eddig szükség,ápolási pedig állítólag nekem nem jár utána.S mégis nekem kell őt is gondozni.

2011. nov. 13. 21:54
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!