Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetek, ha a sogoromot...

Mit tehetek, ha a sogoromot utalom?

Figyelt kérdés

A tesom sokkal nagyobb mint en. O 28 es en 14. mar elkoltozott, es a baratjaval el. nemsokara elfogja venni. de mar mindenki ugy mondja h o a sogorom. mindegy, nem ez a lenyeg, hanem hogy utalom! elegem van belole. azthiszi mindenkinel okosabb, mindig kotekszik.... x( Ritka buszke vagyok a sulimra...mert mindenfele program van,e s csak azert mert neki nem volt az o sulijaban, mast enmcsinal csak szidja a sulimat. arrol nem is beszelve hogy o roman suliba jart en meg magyarba. (Romaniaban elek.) mar ezzel kiborit. masik helyzet hogy hazugsagokat etrjeszt rolam... o informatikus es jott megjavitani a gepemet, mert virusos volt. erre meg elkezdi h 18 karikas (ha ertitek) oldalakat nezegettem es onnan. na ez nem igaz! 2 lehetoseg van, 1 hogy nem ert hozza de akkor ne okoskodjon, 2 direkt hazudik...

elegem van :( a tesomat szeretem, de ot ki nem allhatom...x(

egy 14 eves ketsegbeesett lany vaok :( segitsetek kerlek


2009. máj. 10. 13:15
 1/6 A kérdező kommentje:
a tesom is lany, szoval nem o fogja elvenni, hanema pasija a tesomat,c sak rosszul irtam bocsi
2009. máj. 10. 13:17
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Talán próbálj meg a nővéreddel beszélni ezekről a problémákról,neki kéne hatni a sógorra.
2009. máj. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Túl sokat nem tudsz tenni, mert hiába beszélsz ellene, ha a nővéred szereti,, inkább csak magadra haragítod ha rosszakat mondasz a pasira. Utáld csendesen, gyűjtögesd az infót, aztán egyszer majd eljön a Te időd. Csak okosan! rendben?

2009. máj. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha van valami furcsa, tudatos, gépies, kiszámított kegyetlenség a sogorod Veled való viselkedésében, akkor beszéld át a dolgot gyerekpszichológussal. Törvényes gondviselőd (gondolom Édesanyád) tud ilyenhez elvinni, de szerintem szüleid tudta nélkül is elmehetsz ilyenhez, legalábbis rossz lenne, ha nem lenne ilyen lehetőség. Erdélyi vagy? Nagyvárosban biztos van ilyen, Budapesten meg Bukaresten mindenképp.


Ha a pszichológus is veszélyesnek ítéli meg a dolgot, és ő is azt veszi észre, hogy nemcsak valamiféle hebehurgya viselkedés, hülyéskedés áll a háttérben, hanem valami furcsa, jól kiszámított kegyetlenség, akkor hozd össze családodat (törvényes gondviselődet) a pszichológussal, hadd hallják az igazságot a szakember szájából, neki már biztos hinni fognak.


Innen, a gép mellől nem tudom megítélni a dogot, túl sok eset lehetséges, épp ahhoz kellene szakember, hogy ezeket felmérje, szétválogassa, mi igaz. Én itt a legrosszabb lehetőséget írtam le, sok minden más is lehetséges. Szóval ha furcsa kegyetlenségről van szó, amiben valamiféle jól kiszámított szándékosság van benne, az bizony lehet veszélyes Rád nézve, szóval ebben az esetben mégiscsak össze kéne hívni valami családi tanácsot, ha van ilyen Nálatok.


Érdemes megbeszélni ekkor valami protokollt vagy megoldást, hogyan tud megóvni Téged a család egy esetleg sértett lelkű ember állandó érzelmi zaklatásától. Az érzelmi abúzus, érzelmi bántalmazás súlyosabb formái veszélyesek, ettől mindenképp meg kell óvniuk Téged. A rokonság nem szentség, hanem SZERZŐDÉS, elvileg egy protokoll szabályozza, ki mit tehet meg, a baj épp abból szokott adódni, hogy ennek a protokollnak egyes részletei kimondatlanul maradnak, vagy az érintettek saját magul elől is titkolják vagy szégyellik átbeszélni.


Kérlek ne haragudj, ha hülyeségeket írtam volna itt össze. Mint írtam, a LEGROSSZABB ESET forgatókönyvét írtam le, hiszen én nagyon sok eset állhat a háttérben, ezt én most innen még nem tudom megítélni, felmérni, szétválogatni, ezt csak Te teheted meg, vagy valami hozzáértő szakember. Leginkább mind a ketten együtt, mert Te belülről látod a dolgokat, a szakember meg kívülről, és mindkettőre szükség van, mert belülről elfogult az ember, kívülről meg nehéz látni a részleteket.

2009. máj. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Most nem azért, de honnan veszi a "sógor" a bátorságot, hogy mindenki előtt megalázzon ilyen 18 karikás beszólással? Mi köze hozzá? Vannak ilyen kötekedő emberek...ez sajnos része a stílusuknak és nem nagyon tudsz mit tenni velük, mert ők ált. meg vannak róla győződve, hogy tökéletesek, mindenki más meg hülye körülöttük. Annyit tudsz tenni, hogy kerülöd amennyire lehet. A helyedben nem kérnék tőle segítséget, hogy javítsa meg a gépet meg ilyenek...ezek csak bátorítják a szemétkedésre és azt hiszi, hogy ez feljogosítja arra, hogy beleszólhasson a dolgaidba. Ha nem muszáj, ne is találkozz vele.
2009. máj. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Tekintsd úgy mintha nem is létezne. Próbálj meg keresztbe tenni neki ott ahol a legjobban fáj neki és akkor észbe kap
2009. máj. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!