Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 13 éves lányom van,aki egy...

13 éves lányom van,aki egy éve jár egy 16 éves fiúval. De most nem tudom, mit lehet tenni ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

13 éves lányom van,aki egy éve jár egy 16 éves fiúval. Kedves, szimpatikus fiú, jó családból, örültünk, hogy jóba lettek a lányommal. Nem ellenztük, hogy járnak, hiszem sok ilyenkorú fiatal így van ezzel..

Most viszont elém állt a lányom, hogy szeretnének lefeküdni egymással, s melyik védekezési módot ajánlanám. Mindent meg szoktunk beszélni, s örülök, hogy ezzel is őszintén hozzám fordult.Azt mondtam neki, hogy nagyon sietnem kell valahova, s hogy este megbeszéljük. Köpni-nyelni nem tudtam hirtelen. Iszonyatosan furcsa érzés, hogy a 13 éves kislányom szexuális életet szeretne élni, alig tudom feldolgozni. Nagyon fiatalnak tartom ehhez.

De az is becsülendő, hogy megkérdez engem, mielőtt még bármi is történt volna. Vagyis eddig csak pettingeltek.

Ti mit mondanátok erre?


Egy 40 éves anyuka


2009. máj. 10. 13:28
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
80%
Hát még elég korai.Nem engedném.Különben megrontásnak minősül törvény szerint,tehát még büntetendő is.
2009. máj. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképpen ne veszítsd el a lányod bizalmát! Én megpróbálnám megbeszélni vele, hogy miért is akarja ilyen fiatalon elkezdeni a szexuális életet. Mert, ha a fiú akarja és fél, hogy elhagyja, ha nem teszi meg, akkor nem érdemes belevágni. Ezt mindenképpen tudatosítanám benne. Megtiltani nem tudod, hiszen nem lehetsz minden pillanatban mellette, de a leírtakból nekem úgy tűnik, hogy nagyon felelősségteljes lányod van, fogja tudni mérlegelni, hogy mi is lenne a legjobb neki. Azt nagyon fontos megértetni vele, hogy ha pár év múlva kezdi csak el, akkor sem marad le semmiről. De mindenképpen beszéljetek a védekezésről is, mert senkinek nem lenne jó, ha becsúszna egy gyermek. Sok sikert és csak őszintén!
2009. máj. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy könnyű helyzetben. Dicséretes, hogy hozzád fordult, ez azt jelenti, hogy jó a viszonyotok. Elhiszem, hogy korainak tartod, szerintem is az. Azt javasolnám neked, hogy mondd meg neki őszintén, hogy szerinted ez még korai, várjanak egy kicsit. Nincs abban semmi baj, ha megtudja, hogy ez a véleményed. De azt is mondd el neki, hogy ha úgy döntene, hogy mégsem akar várni, akkor javasold neki az óvszert. Alaposan magyarázd el neki, hogy mindig legyen náluk óvszer, és hogy ez miért fontos. Tablettát ne, ahhoz még túl fiatal. Mesélj neki a testéről: a hüvelyéről, tágulásról, csiklóról, nedvesedésről.


Mondd el neki azt is, hogy bárhogy is döntene, számíthat rád és a támogatásodra. Ez nagyon fontos, hogy ne érezze azt, hogy magára hagyod, hogy titokban kelljen nemi életet éljen, mindenféle buta tanácsokat kapjon stb.


Én nagyon értékeltem volna ekkora koromban, ha beszélgettek volna velem erről. Akkor nem lett volna bűntudatom maszturbálás után.

2009. máj. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%

Ja, amit a második válaszoló ír: azt is tudatosítsd benne, hogy ne a másiknak akarjon megfelelni, és hogy nem marad le semmiről.

(harmadik voltam)

2009. máj. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
93%
15 éves lány vagyok.Nagyon korai még hogy egy 13 éves lány lefeküdjön egy 16 éves sráccal.Semmiképpen ne.Ha a srác szereti tud várni még,amig a csajszi 14 vagy 15 éves lesz!
2009. máj. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:

Igazatok van, ezt fogom tenni! Remélem meg fogja érteni.

Mert ha belegondoltok, 1 éve udvarol neki a fiú, számukra ez nagyon nagy idő, úgy érzi a lányom, hogy egy év együtt járás után miért ne feküdhetnének le egymással.

Minden gyönyörűen passzolna, ha már 3 évvel idősebb lenne.

Hozzáteszem, sokkal érettebb a koránál, legalább 16-17 évesnek néz ki, gondolkozásban is.

Szerintem csak érdekli a szex, s nem azért tenné, hogy bizonyítson a fiúnak...

Istenem, nem gondoltam volna pár éve , hogy ezek a szituk milyen nehezek lesznek...

2009. máj. 10. 13:50
 7/33 anonim ***** válasza:
100%

Elsősorban én is gratulálok a kapcsolatotokhoz a lányoddal, nagyon szép, hogy így alakítottad!

Valóban, tiltani nem lehet, ha már így alakult, de én is komolyan elbeszélgetnék vele, hogy miért érzi úgy, hogy ennyire sietnie kell?

Viszont, ha még nem töltötte be a 14-et, az idősebb fél bűncselekményt követ el, ha lefekszenek egymással! És hát lehetnek nekik "jóakaróik" is, ezt jó, ha elmondod neki.

2009. máj. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
88%

A 15 éves lány vagyok:) én is idősebbenk látszom a koromnál.És a pasim is idősebb kicsit.Ő tud várni.És szerintem ülj le megbeszélni vele.Még csak kiváncsiság lehet neki.És hiába látszik idősebbnek azért csak 13 éves a törvény szerint is!Idősebb korára nagyon megbánna ezt az egészet.

Sok sikert a beszélgetéshez^^

2009. máj. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%

Írásodból úgy tűnik,hogy őszintén beszéltek, és megbíztok egymásban, Ez nagyon jó, sok családban el van játszva a bizalom.


Mi lenne, ha megbeszélnéd a lányoddal, hogy gyerekpszichológushoz mentek? Ekkor látná, hogy Te nem tiltod meg neki csípőből a dolgot, viszont azt is látná, hogy azért lehet egy-két gond a dologgal, amit előbb mégiscsak át kell világítani, át kell beszélni.


Lehet, hogy a szakember néhány olyan szempontot említ majd meg, ami el fogja őt gondolkoztatni. Külső, elfogulatlan emberre néha jobban hallgatnak a gyerekek, mert a szülő szükségszerűen belülről látja a dolgokat, a külső ember meg fölülről, és ezt ők is érzik.

2009. máj. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem várjon 14 éves koráig.

Ha megengeded neki és véletlen egy 4. személy megtudja/véletlen terhes lesz, akkor te is, a barátja is börtönbe kerültök.

2009. máj. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!