Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az alábbi esetben valóban...

Az alábbi esetben valóban megtagadhatják az iskolában a gyerekeimről való információ szolgáltatását? Milyen törvény/jogszabály alapján?

Figyelt kérdés

A feleségem és a két kiskorú gyerekem 1,5 éve elköltözött tőlem, de még nem váltunk el. Fizetek X összeget havonta a gyerekek nevére, mert tudom, hogy őket jobb kihagyni a dolgainkból, és ne szenvedjenek hiányt.


Viszont két hete felhívtam az iskolát ahova járnak, hogy a tanulmányi előmenetelükről, stb. érdeklődjek, de az iskola elküldött engem a francba, azzal az indokkal, hogy a volt feleségem (már ez sem igaz, hiszen nem vagyunk elválva!) kérésére nem adhatnak ki nekem, apának semmilyen információt a gyerekeimről.


Hogy működik ez valójában? Valóban van joga ehhez, hogy ilyen szinten megtagadják a választ az érdeklődésemre? Mondták, hogy személyesen sem adnak tájékoztatást.

Én semmilyen hivatalos értesítést nem kaptam sem a gyámhatóságtól, sem máshonnan, hogy eltilthatnák a gyerekeket. Akkor most mi van?


2011. nov. 16. 20:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A gyámhivatalnál szerintem nyújts be panaszt, hacsak bírói végzéssel nem tiltottak el a gyerekektől, akkor 18 éves korukig ugyanannyi jogod van hozzá, mint az anyának.

(18 éves kor után maga a gyerek kérheti, hogy senkinek se adjanak ki infót)

2011. nov. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%
Ja, a válást sürgesd meg, mert akkor tudjátok a gyerekek elhelyezését is rendezni.
2011. nov. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%
Ilyen nincs. Ha nem indokolt az apa távoltartása. Nincs ellene távoltartási végzés, ráadásul fizeted a tartásdíjat kötelességük neked is kiadni az infót.
2011. nov. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%
Nincs joga az iskolának megtagadni az információt.Te vagy a gyerekek apja, még akkor is, ha nem veled élnek.Jogod van hozzájuk.Ennek ahhoz sincs köze, hogy elváltatok-e vagy sem.A feleséged nem kérhet ilyet.Mi oka volt rá? Bántottad őket esetleg?
2011. nov. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
73%
Mit kérdeztél a gyerekek jegyeit vagy a lakcímüket?
2011. nov. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Még nem vagyunk elválva, és a gyerektartás fizetésére sem vagyok kötelezve, mert papírom van róla, hogy csak akkortól kér gyerektartás, ha kimondták a válást. De fizetek bizonyos összeget, mert a gyerekeket nézem...


A lakcímüket tudom, de nem is megyek a lakcímükre sem, mert rendőrséggel fenyegetőzik. Az pedig nekem nem hiányzik. A gyerekeket csak akkor láthatom, amikor a feleségemnek éppen olyan hangulata van, vagy éppen nem tudja hova tenni őket...


A gyerekek tanulmányi előmeneteléről kértem információt - jegyek, viselkedés.


Nincs semmilyen papír arról, hogy el volnának tiltva tőlem, sem távol tartási határozatról sem tudok! (Gondolom, ezekről nekem is kellene kapnom hivatalos értesítést, ha erről volna szó.)

2011. nov. 16. 21:24
 7/12 anonim ***** válasza:
92%
Miért fenyegetőzik rendőrséggel? Mit mondana nekik? Hogy a férjem be akar jönni a lakásba? Szóval nem érthető számomra, hogy a feleségednek mi a gondja veled.
2011. nov. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Számomra egyértelmű, hogy így akarja elérni, hogy ne láthassam a gyerekeket.

Nem bántanám őket.

Ha az lenne a célom, hogy bántsam, akkor nem érdekelne, hogy mivel fenyegetőzik, odamennék, és megtenném.

De nem akarom.

2011. nov. 16. 21:37
 9/12 anonim ***** válasza:
89%

Mért nem mész el a sulihoz és városd meg a gyerekeket kisérd öket haza fagyizatok és kérdezd tölük a sulit.

Törvényileg megteheted a nejedel se kell talizni és látod a lurkókat.

2011. nov. 17. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
68%
Kedves kérdező. Először is keresd fel az iskola igazhgatót, és jelezd felé, hogy milyen elfogult tanárnénik tanítanak az iskolában. ezt nem tehetik meg a tanítónénik. vélhetően anyuka csupa szép dolgokat mesélhetett rólad, és mivel a legtöbb tanárnéni nő nemá, igy borítékolhatod, hogy te vagy ott a rossz. Teljesen elítélem az ilyen tanítónéniket, csak az egyik oldalt hallják, és az alapján modanak véleményt. Először jelezd az igazgató felé, és burjoltan fennyegesd meg a tanintézményt, hogy ha rövid időn belül nem lesz érdemi változás e téren akkor mész a felsőbb szervekhez, és akkor már az egész intézmény hitelát fogod rontani. Ezt majd az igazgató végig gidolja hogy megfelele igy neki, vagy esetleg lebeszélget a kedves tanítónénikkel, hogy ne tegyék ezt. Akkor már elkezdődött a válási procedúra? ha igen,akkor hamarosan megkell hogy szülessen a láthatásról döntés. függetlenül attól, hogy mondjuk a gyermekelhelyezls még nincs eldöntve. Te is igényt tartasz a gyermekek nevelésére? szóval sürgesd azt hogy legyen döntés láthatásról. mégis milyen anyuka az aki gondol egyet és csak akkor adja a gyerekeket!!hihetetlen. a tartásdíjról amit adsz, legyen bizonyíték, akár utaltasd a pénzt át, vagy ha személyesen adod a kezébe akkor írjatok róla átvételit. hidd el ha nem teszed ezt, le fogja tagadni,, hogy kapott bármit is.
2011. nov. 17. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!