Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Otthon, családotok körében...

Otthon, családotok körében mennyire tisztelitek egymás privát szféráját?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy én vagyok-e nagyon szemét.. de engem nagyon zavar, hogy nincs egy olyan külön szobám, ahol nem törhet rám bárki bármikor.

Egyébként nincs annyira kicsi lakásunk, hogy ne lehessen elvonulni, (szüleimé a nappali, és tesómnak meg nekem van egy-egy kisebb szobánk). Van mikor becsukom az ajtót, mert szeretnék egyedül lenni. Anyám bejön hozzám olvasni. Jó, hát ő is szeretne nyugalmat, apám biztos tv-zik a nappaliban. Erre megjelenik apám, mert anyámmal akar beszélni, ekkor jóformán a fejem fölött tárgyalnak.. vagy ugyanígy, anyám nálam van, és bejön a tesóm vele beszélgetni. Elég idegesítő. Mindig így éltünk, és én vagyok a gonosz, irigy, ha jelzem, hogy szívesen lennék most egyedül.


Másoknál ez hogy van?


2011. nov. 22. 21:58
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
32%

A kérdésedre a válasz: ebben a családomban, amit magam választottam magamnak, már maximálisan - abban, amiben felnőni kényszerültem, egyáltalán nem.


Egyébként pedig szólni kell: anyukádat küldd szépen ki a szobádból, apukádat dettó, a tesódat szintén. Mindd meg, hogy szeretnél végre egyedül lenni. ha apád tv-zik, akkor anyád menjen a klotyóba olvasni (nem vicc!), vagy a konyhába; ha a szüleid veszekedni akarnak, akkor azt tegyék szépen a saját szobájukban és ne a te fejed fölött, a tesód pedig éljen szépen a maga szobájában.


Úgy veszem észre, az a helyzet, hogy téged nem hagynak valamiért egyedül, és ebben valószínűleg az anyukád a fő ludas.


Szólni kell, keményebben is akár, ha úgy sem használ, akkor zárd be az ajtót vay tegyél széket a kilincs alá, illetve büntetheted őket azzal, hogy ha nem hagynak egyedül - és ezt meg is kell ám mondnani! -, akkor fogod magad és átmégy az X-hez (barátnő vagy szomszéd vagy akárki). Előbb-utóbb leszoknak erről, hogy folyton rád másszanak.

2011. nov. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
37%

Én a húgommal és a nagymamámmal aludtam egy szobában. Az öcsém a nappaliban aludt, a szüleim a saját szobájukban. Napközben mindenki használta az egész lakást. Olvasni,zenét hallgatni,beszélgetni bármelyik szobában lehet. Soha nem jutott eszünkbe,hogy magánszférára lenne szükségünk. A családi együttlét ettől többet ért.

Te jobb helyzetben vagy,mert este lehet "magánszférád",ha már ennek olyan nagy szükségét érzed.

2011. nov. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
13%

Amíg a szüleid lakásában élsz,nem te szabod meg,hogy ki mikor hol tartózkodik.

Ha nem tetszik,akkor költözz külön!

2011. nov. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
62%

A szüleid feladták a saját privát szférájukat, a nappaliban laknak, hogy neked és a tesódnak külön szobád lehessen. Megtehették volna, hogy az egyik szoba az ő hálószobájuk, a másik meg a ti kettőtök szobája. Mégsem így tették.


Minimális empátia kell, hogy belegondolj, a szüleidnek is kell néha különlét. Azzal semmi gond, ha azt mondod, hogy ha már beszélgetnek, akkor legyenek szívesek és menjenek ki, de kizárni őket hatalmas bunkóság lenne.

2011. nov. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
96%

22.15: minden embernek szüksége van magánszférára, ahhoz, hogy egészséges személyisége lehessen. Sőt: vannak olyan alkatok, akiknek sokkat több szüksége van magánszférára, mint az átlagnak, de mindenkinek szüksége van rá - még egy macskának is, nemhogy egy embernek.


Én a helyedben nem lennék arra büszke, ami éppen a meglehetősen nagy gáz jele. A családi élet jó dolog, de nem az a családi élet, hogy mindenki mindenbe belefolyik, mindenről tud, mindig ott liheg a nyakában valaki és nincs egy zug sem, ahova elvonulhatna néha, egyedül lenni.

2011. nov. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
40%

Kérdező: csak nyugodtan zárki ki őket, ha nem hajlandóak önként távozni. Én nagyon jól tudom, hogy mit beszélek, és azt is, hogy milyen káros, ha hosszú távon nem hagynak valakit békén.


Anyád a ludas, mert tapad rád, apád paranoid, mert attól fél, hogy kimarad valamiből, ezért megy anyukád után, és azért a te fejed fölött vitáznak, mert ún. belevonósdit és bíróságodsdit játszanak. Magyarul: nagyobb gáz is lehet itt a háttérben. Harcolj csak az önállóságodért!

2011. nov. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
85%

Mi is nehézkesen oldjuk meg. Férjemnek, meg nekem is jó lenne a dolgozüszoba. Mi az idővel játszunk :) Amikor ő akar pihenni, én hagyom, félrevonulok. Amikor meg ő nincs itthon, akkor meg én kapcsolódok ki.

Amikor a szüleimnél laktam és egyedül szerettem volna lenni, fogtam a laptopot, kaját, innivalót, könyvet és beültem a könyvtárba, vagy kimentem a közeli erdőbe piknikezni.

2011. nov. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Azért az túlzás, hogy én szabom meg ki hol tartózkodik. Épp ez az, hogy becsukom magam után az ajtót, de ha bejönnek nem „dobok ki” senkit. Hiába övék a nappali, mikor „csendespihenőznek” én sem huppanok közéjük tévézni. (Szóval a nappali se olyan klasszikus nappali, hogy mindenki ott gyűlik össze, ha nincs jobb dolga.)

Úgy képzeltem, ha már van lehetőség, és nem 8-an élünk egy szobában, úgy gondolom valahol természetes (kéne hogy legyen), hogy mindenkinek van egy kis zuga, nyugalma, ha arra vágyik.


Első válaszoló: nálunk ilyen szempontból van egy kis lelki nyomás. Tehát, ha anyámnak megjegyzem, hogy szívesen lennék egyedül (azért ezt ritkán mondom), akkor látszik, hogy meg van sértődve, legyen bűntudatom, hogy nem akarok mellette ülni miközben úgyis mindketten mással vagyunk elfoglalva. Ezért már többnyire nem is csinálok semmit, valóban arra szoktam gondolni, ha majd külön háztartásban élek, akkor ott másképp lesz.


De ez a kérdés azért fölmerült bennem, hogy máshol milyen szokások vannak.

2011. nov. 22. 22:45
 9/21 anonim ***** válasza:

Nincs lehetőség megosztani az egyik szobát? Akkor annak a két felébe beköltözhetnétek a testvéreddel, a szüleiteknek pedig lenne egy hálószobája, ahova el tudnak vonulni, ha nyugalomra vágynak. Ugyanis egyszerűen kevés a szobátok.


Én a párommal élek egy másfél szobás lakásban. Eleinte a félszobát kiadtuk, mondván elég nekünk egy is. De hamar kiderült, hogy nem, nem elég. Egy lakásnak optimális esetben minimum annyi szobája kell hogy legyen, ahányan lakják. Ellenkező esetben mindig súrlódások lesznek.

2011. nov. 22. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

"Nincs lehetőség megosztani az egyik szobát?"


Az a baj, hogy már a tesómé is úgy lett utólag kialakítva az enyémből/miénkből. Sokáig ketten voltunk egy szobában, de olyan kiskamasz korunkban rájöttünk, hogy ez nem lesz valami kényelmes.

Amúgy igazad van, tényleg az lenne a kellemes, ha mindenkinek lenne lehetősége elvonulni. Néha úgy érzem a szüleim zavarják a legjobban egymást, azért jön anyám sokszor énhozzám. Ő meg ugye bevonzza a többieket.:P

2011. nov. 22. 23:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!