Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon megromlott a kapcsolato...

Nagyon megromlott a kapcsolatom édesanyámmal! Kérhet-e láthatást a gyermekim (ő unokái) felett?

Figyelt kérdés
Édesanyám folyton porig aláz engem...legutóbb tegnap tette! Felhívott, hogy szeretne eljönni megajándékozni mikulásra az unokákat, de engem nem akar látni, csak azért jön hozzám mert itt vannak az unokák! Én megkértem akkor jöjjön ha rám (a saját lányára is kíváncsi)!Ezen kibukott egy újabb veszekedés,hogy én el akarom venni az unokáit! A helyzet az hogy nekem és a gyermekeimnek sincs szükségünk az idegeskedésre! Éppen elég nekem azt feldolgozni, hogy engem eldob az anyám! Nem kell hogy sértegessen a gyermekeim füle hallatára! És tényleg szeretném, hogy ne jöjjön hozzánk! Megakadályozhatom ebben? Ő az unokákat is csak azért akarja látni, mert nekem akar fájdalmat okozni! Testvéremmel is haragban van! Kértük, hogy üljünk le és beszéljük meg! Hát erre a választ inkább nem kommentálom! Nem akar a gyerekeivel békülni, de az unokáit azt látni akarja..Hogy van ez? ilyen lehetséges? Valaki ellöki a gyerekeit, de rajtuk követeli, hogy adjuk oda neki az unokákat? És akkor még fenyegetőzik is? Van valakinek személyes tapasztalata vagy információja ez ügyben, hogy ilyenkor tud e valamit tenni édesanyám, hogy látogathassa a gyerekeket? Én nem szeretném (és kérek mindenkit, hogy ezzel ne engem minősítsetek), mert nincs arra szükségem, hogy felzaklassa a gyermekeimet,a férjemet és a családunk békéjét! Előre is köszönöm a válaszokat!
2011. nov. 30. 04:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
19%
kérhetni kérhet, de úgyse adnak neki láthatást.
2011. nov. 30. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
ezt miből gondolod, hogy úgysem kap? biztos?
2011. nov. 30. 04:36
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
csak szülőknek adnak láthatást
2011. nov. 30. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Én úgy hallottam, hogy megkaphatja! Meg ugye elég jó módú az édesanyám, és attól félek, hogy perel...és ugye a pénz az nagy úr! (igen, sajnos képes rá...neki megéri, hogy engem zaklasson, és a gyermekeimet ellenem hangolja) Mert igaz az hogy nem szép dolog egy nagyszülőtől elvenni az unokákat...de ha a helyzet azt kívánja, akkor inkább ezt az utat választanám, mintsem az édesanyámtól kapott állandó érzelmi zsarolást!
2011. nov. 30. 05:06
 5/15 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem sem kérhet.Vagy ha kér is nem kapja meg,ha te előadod hogy árt a kapcsolatotdnak a gyerekekkel,meg mindnet.
2011. nov. 30. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
5%
A nagyszülő nem kérhet láthatást, emiatt ne izgulj.
2011. nov. 30. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
69%
Volt hasonló problémám anyámmal és bizony, joga van látni az unokáit. Az más kérdés, hogy ha te mindezt elmondod a gyámügyön, amit itt leírtál, megkapja-e a láthatást? Nem tudom, mi van ilyenkor. Szerintem menj be a gyámügyre és kérdezd meg.
2011. nov. 30. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
76%
Kérheti a láthatást, és sajnos nagy valószínűséggel meg is fogja kapni. Nagyszülői jogok vannak. A kötelességét persze nem kell teljesítenie ahhoz, hogy a jogával éljen. Ha a gyerekekkel nem bánik rosszul, akkor jár neki.
2011. nov. 30. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
12%
Ez a probléma valahol elkezdődött.Nem lehetne a kiváltó okát tisztázni és kibékülni?Ez így senkinek sem jó.
2011. nov. 30. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
73%

nálunk is hasonló a helyzet, azzal a különbséggel, hogy anyósom az ominózus személy és először csak engem nem állhatott. Amióta a férjem is a saját családunk békéje érdekében mellettem, áll, azóta "már a fia agyát is átmostam" ...


mi úgy oldottuk meg a helyzetet, hogy a férjem kb. 2 hetente elviszi hozzá az unokákat 1-2 órára (úgy, hogy nem hagyja vele egyedül őket), de hozzánk nem jön a "kedves mama". AZóta leállt a jogi követeléseivel (de mi ugyanúgy rohad.ékok vagyunk)

2011. nov. 30. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!