Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Úgy érzem, hogy a feleségem...

Úgy érzem, hogy a feleségem és a fiam között van valami, elkezdtem furcsa dolgokat észrevenni, csak beképzelem? Nyugtassanak meg

Figyelt kérdés

44 éves férfi vagyok, van egy 20 éves fiam és egy 28 éves feleségem.

2 éve vagyunk házasok, 3 éve vagyunk együtt. Én fiatalosnak tartom magamat, ezért nem volt probléma a korkülönbség, nagyon jól megértettük egymást mindig. A fiam már nem volt kicsi, mikor megismerte, gyakran beszólt neki, eleinte nem kedvelte,de aztán a fiam időközben hozzám költözött az egyetem közelsége miatt, elférünk mindhárman bőven és könnyen ment nekik az együttélés, elkezdtek jóban lenni. Sokat dolgozom, van, hogy el kell utaznom a hétvégére. A fiam érdeklődéssel figyeli a feleségemet, feltűnt az utóbbi néhány hónapban, hogy túlságosan ragaszkodik hozzá, őt hívja el helyettem rendezvényekre, vele beszél meg mindent. Én alig tudok valamit az életéről, mindig is olyan művészlélek típus volt, festőnek készül, elég kemény kritikája van a világról, de egyébként nem szokott minden gondolatáról beszámolni. Tett egy olyan kijelentést körülbelül 2 hónapja, mikor el kellett utaznom egy hétre, hogy nem érti, miért hagyom magára a gyönyörű feleségemet, nála jobbat nem találhatnék és hogy ő a helyemben megbecsülné. Ekkor lepett meg először ez a dolog, mert sosem érdekelte a magánéletem, vagy úgy egyáltalán, hogy mit csinálok. Elkezdtem nyitott szemmel járni, és felfigyeltem apróbb jelekre, például, ahogy néz a feleségemre, ha kisebb veszekedésnek a fültanúja, akkor is neki ad igazat, engem szid és le is festette őt az egyik hétvégén, mikor nem voltam itthon, ez csak később derült ki, mert érdekes módon mindketten elhallgatták. A feleségem megsimítja az arcát, puszit ad neki, pedig már nem kisfiú.

Erről nem beszéltem még egyikükkel sem, azért fordulok ehhez az oldalhoz, hogy véleményeket kérjek kívülállóktól. Álmomban sem mernék ilyenre gondolni, de valami érzés ott legbelül elkezdett mocorogni és akaratlanul is a legrosszabbra gondolok. Remélem, hogy semmi nincs és csak képzelődöm, kérem segítsenek.


2011. dec. 14. 15:37
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%
Húha, ha megfordult e fejedben, az már baj. Egyelőre szerintem ne csinálj semmit. Én valamikor váratlanul hazérkeznék. Jobb ötletem nincs. Ez egy olyan kérdés, amit az ember nem tesz fel.
2011. dec. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
86%

Mindenképpen járj utána a dolognak. A belső hangod már rámutatott valamire, de ez nem elég, bizonyosságot kell szerezned róla, különben nem léphetsz. Nekem is sántítana ez a történet. Egy 20 éves már a saját anyjának se engedi, hogy simogassa, puszilgassa.

Én is azt javasolnám, hogy szervezd meg a hirtelen betoppanást amikor mindketten otthon vannak.

Szorítok , hogy ne legyen semmi, de csak így fogsz megnyugodni. Ha meg bejön amit érzel, legalább tisztán látsz.

2011. dec. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
67%

Osztom az első válaszolónak a véleményét és nekem is ez jutott eszembe, hogy menj váratlanul haza. Nem csak egyszer, hanem néha-néha. Jobb ötletem nekem sincs, de járj azért nyitott szemmel, mert ha a gyanúd igaz akkom nagyon palira vettek!

23/N

2011. dec. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim válasza:
100%

Most magamból indulok ki, de hidd el a megérzéseid nem hiába vannak, ha te valamit érzel a levegőben, az nem lehet ok nélkül.

Jártam én is így a megérzéseimmel, elhessegettem gondolván csak a féltékenység beszél belőlem, vagy a bizalom hiánya, aztán meg koppantam nagyot hogy végig igazam volt.

Természetesen lehet hogy ez nálad nem így van, de sose tudhatod.


Az előző válaszoló jól mondta, haza kéne menned egy váratlan pillanatban, és lebuktatnod őket, nyilván akkor úgysem számítanának rád sőt felhívhatnád őket telefonon hogy ne számítsanak rád mert egy ideig nem jössz haza. És akkor teljes mértékben elengedik majd magukat, és akkor te betoppansz.

De ha ennyire bizonytalan vagy vegyél egy diktafon szerűséget, és vedd fel mit beszélnek amíg nem vagy otthon.

Na de természetesen a legjobb lenne ha leülnétek mindhárman, le kell ülni megbeszélni, na de lehet hogy tagadnak, elvégre a fiad úgysem merné megmondani hogy hátba szúrt.

2011. dec. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
74%

Ezt nem lehet így megítélni.

Ennyiből nem mondanám azt, hogy gyanúsak, de azt sem, hogy nincs mögötte semmi.


Nyitott szemmel kell járni és figyelni, mást nem tudok tanácsolni!


Minden esetre egy biztos, hogy a fiadnak tetszik a feleséged, ami nem is csoda, ha tényleg ilyen csinos és hát korban sincsenek egymástól távol. Szóval ebben az egyben biztos vagyok.

A feleséged reakciója, ami számomra nem egyértelmű, lehet, hogy részéről nincs semmi és ártatlan dologról van szó...


A feleségedre összpontosíts, hogy milyen jeleket küld a továbbiakban a fiad felé!

2011. dec. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
A leírtak alapján úgy tűnik van okod ezt hinni. A lány 28 éves, a fiú 20. Ha a fiú komolyabb a koránál, nagyonis jól érezhetik magukat együtt. 28 évesen puszilgatja a 20 éves fiadat, elég baj, mert ez nem normális. Anya-gyerek kapcsolat? Kizárt. Köztül csak férfi- nő lehet, vagy semmi. Ezt semminek nem nevezném.
2011. dec. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem a fiad beleszeretett a feleségedbe.

Végül is ő korban közelebb áll a fiadhoz, mint hozzád.

A feleségedet nem tudom, hogy érez, de fiad szerintem szerelmes a mostohaanyjába.

2011. dec. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
73%
Az biztos, hogy a fiad belezúgott a feleségedbe, de szerintem nincs köztük semmi, a feleségednek legfeljebb a hiúságát legyezgeti a rajongása, meg kedves vele, mert hát mégis csak a fiad. Tapasztalatból mondom, hogy szerelmes kamaszokat elég nehéz lerázni, ha keménykedni kezdesz, akkor meg nagyon be tudnak keverni. Valószínűleg ezért akarja a feleséged is inkább egy-két puszival lerendezni.
2011. dec. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 zokniszörny ***** válasza:
52%

Ha felmerült benned ez a gondolat, hogy van köztük valami, akkor az már rég rossz. A 28 éves feleséged elég fiatal még, és egy 20 éves fiatal fiú bizony simán megkörnyékezheti.

44 évesen minden bizonnyal fiatalos vagy, de hidd el, egy fiatallal sem veheted fel a versenyt, akármilyen jól nézel ki, vagy akármilyen modern gondolkodású vagy. Ezt csak azért írom, mert a párom édesapja 42 éves, és ő van ebben a képzavarban.


Szerintem a következőket kell megvizsgálnod magadban:

1.) Elegendő időt töltesz-e a nejeddel kettesben? Romantikáztok, szoktatok kimenni valahová (mozi, étterem, stb.), ha van rá időtök?

2.) Milyen a szex? Kielégítő a nejed számára is? (Véleményem szerint a fiatal feleségek korosodó párjuk mellől azért lépnek félre, mert keveslik a szexet.)

3.) Lehetséges-e az, hogy a nejed nem szerelmes beléd, nem szeret?


Egyébként ha a feleséged tisztel téged, sosem csal meg a fiaddal. Ez fordítva is igaz.

2011. dec. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:

Megmondom őszintén, most nagyon elszomorodtam a válaszokat látván. Tudom, hogy szégyen, hogy idáig jutottam, hogy ez egyáltalán felmerült, de a gyereknek attól a kijelentésétől kezdett el akaratlanul is megmozdulni valami bennem. Bűntudatot érzek most, hogy idegenekkel tárgyalok erről és gyanúba keverem a 2 legfontosabb embert az életemben, de kétségbe vagyok esve és nem tudom magamban lerendezni, mert újra és újra előtör ez a gondolat.


Én szeretem a feleségemet és ahogy viselkedik, ő is ezt mutatja, gyakran elmegyünk ide-oda, de mióta beindult a vállalkozásom, többet kell dolgoznom, kevesebb idő jut rá. Ha mondom, hogy na, akkor menjünk valahova, akkor meg ő mondja azt, hogy most nem érzi jól magát, fáj a feje stb. Gyakran lepem meg valamivel, virággal, egy ékszerrel, spontán vacsorázni viszem, ilyenkor örül is, próbálok a kedvében járni.


A fiammal amint írtam, változó a viszonyom, a volt feleségem miatt gyakran nem tudtunk találkozni, 4 évig külföldön is éltek, akkor meg egy félévben kétszer láttam. Gyakran kritizál, főleg az utóbbi időben, leszólja a munkámat, megragadja az alkalmat, hogy feszültség legyen köztünk. Én mégis szeretem és meghalnék érte és őszintén szólva baromi lelkiismeretfurdalásom van, hogy ez megfordult a fejemben. Nem tudok semmit, amióta ez bennem van, ha kettesben látom őket is rossz érzésem támad. A fiamnak nincs barátnője, azt mondja, hogy nem találja a számára tökéletest, mert mindegyik lány éretlen. Ez ugye nem lehet egy jel?

2011. dec. 14. 16:15
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!