Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én miért nem lehetek beteg?

Én miért nem lehetek beteg?

Figyelt kérdés

Én vagyok a legnagyobb gyerek a családban. Anyukám súlyos egészségi problémákkal küzd, de apám és a két testvérem egészségesek. Viszont én sosem lehetek beteg, még náthás sem: mindig elvárják tőlem, hogy elmenjek a boltba, hivatalos ügyeket intézni, én takarítsak, mossak, gondoskodjak sok mindenről, hogy ne szerencsétlen anyukámnak kelljen.


A két testvérem meg egész nap lustálkodik otthon, a húgom 19 éves, az öcsém meg 17. Bebújnak a szobáikba és nem mozdulnak ki onnan, csak ha bulizni kell menni, vagy ha zabálni kell.


Múlt héten elkaptam a náthát, ami annyira nem szörnyű. Nem mentem dolgozni csütörtökön és pénteken, az orvos azt mondta, hogy e hét keddjéig ne menjek dolgozni. Viszont hétfő reggel felkeltett anyám, hogy takarodjak el a munkahelyemre, mert ki fognak rúgni. Most ott tartok, hogy 2 napja nagyon lázas vagyok, és tegnap kiderült, hogy tüdőgyulladásom van.


De ez senkit nem érdekel. Mehetek bevásárolni majd délután, "mert én normálisan tudok vezetni, és én tudom, hogy mit kell megvenni, meg mit nem".


5 éves korom óta mindig engem szalasztanak bárhová, ha kell valami. Nagyon unalmas ez!


Hiába beszélem itthon, hogy nekem így munka mellett nagy teher van a vállamon, főleg úgy, hogy levelezőn csinálom a fősulit, meg még dolgozom is mellette, de a kutyát nem érdekli, azt mondják, hogy én vagyok a legnagyobb gyerek, és a legidősebb lányoknak ez a sorsa.


2011. dec. 15. 10:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
72%

Te is lehetsz beteg, mint a példa is mutatja.

Nem tudom, mik azok a körülmények ami miatt huszonévesen is otthon laksz. Én már mentem volna garzonba.

A nemes lóti - futi szerepet meg rátestáltam volna hugomra, hogy Ő is ébredjen föl.

Ha megteheted légy Önálló.

2011. dec. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
56%

költözés?

lázadás?

2011. dec. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Amíg négy órában dolgozom, és tanulnom is kell két szakon a fősulin, nem megyek én sehová, jó itthon, hat szobánk van, városközpont, jó közlekedés stb.
2011. dec. 15. 10:48
 4/19 anonim ***** válasza:
54%
akkor meg nincs min keseregni, te választottad, akkor tűrd, amíg csak bírod
2011. dec. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
79%
A húgod is már felnőtt. Ha anyukád szerint Te felnőtt vagy, akkor engedje már meg azt a lehetőséget is, hogy te is ráparancsolhass a húgodra, hogy ő is csináljon valamit.
2011. dec. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
37%

Ha nem tetszik a helyzet, költözz el.

Ha nem tetszik a költözés, tűrj.

2011. dec. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
21%

Úgy tűnik mégiscsak jó dolgod van otthon.

Az utolsó válaszod értelmetlenné tette az egész kérdést.

2011. dec. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
74%

Meglepően undok válaszokat olvastam eddig..gyakorlatilag úgy gondolják hogyha otthon laksz akkor fogadd el hogy csicska vagy. Hát pedig amit leírtál ez szerintem sem normális, tudom hogy mennyire kimerítő dolgozni is, és egyetemen is tanulni egyszerre. Én a helyedben még egyszer leülnék a szüleimmel közösen, és megértetném velük, hogy százszor könnyebben menne minden, ha 19 és 17 éves lustaságok is kivennék a részüket a feladatokból, mert te nem egy bejárónő vagy akinek ki kell szolgálnia mindenkit. Ha azzal jönnek hogy te tudod mit kell venni?! Mondd hogy összeírod a listát, vagy hogy az első útjára el is kíséred a húgodat. Ne hagyd magad!

23L

2011. dec. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
65%
Úgy szeretem amikor ha egy kérdezőnek gondja van otthon, egyből az a válasz, hogy ha nem tetszik, költözz el. Mintha az olyan baromi egyszerű volna. Nem lehet mindig csak úgy hipp-hopp költözködni, a problémákat meg kell oldani.Miért nem a lusta húgocska költözik el?
2011. dec. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

állítólag akkor sikeres valaki, akit semmi nem tántoríthat el, hogy haladjon előre

az ilyen, ha beteg, azt kérdezné: mikor gyógyulok már meg?!

2011. dec. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!