Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha idős családtag hozzánk...

Ha idős családtag hozzánk költözött (nagypapám) és sajnos úgy tűnik nem tud visszamenni már a saját házába, akkor lehetséges a gáz, víz, villany kikapcsolatása az ő házában ha üresen áll a ház?

Figyelt kérdés

Már nem is nagyon tud kommunikálni,úgy ,hogy nem tudom alá tudná e írni,hogy intézhessük a kikapcsolást.

A nyugdíját is már én vehetem fel,mert pár hónapja mikor kezdett legyengülni ,akkor azt még aláírta.


Lehet,hogy nem lehetséges kikapcsoltatni az üresen álló házban a közüzemi dolgokat?


2011. dec. 15. 13:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Egy telefon és megtudod.
2011. dec. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
93%

Kikapcsoltatni a vizet, villanyt és a gázt? Elég morbid ötlet, azaz inkább költséges művelet. Miért tennéd? Ha kikapcsoltatod a gázt, a visszakapcsoláshoz műszaki felülvizsgálat kell. Ha kikapcsoltatod a villanyt, a visszakapcsolást csak a most szabványos óraszekrényben végzik el. A vizet ha jól tudom, nem is lehet kikapcsolni.

Ezek amiket ide leírtam, kb. 150e Ft-os költséget jelentenek. Plusz emellett még a kikapcsolási díjak, az kb. 50e Ft.

Ne tégy ilyet!!!

Ha éves leolvasású a mama, akkor nullázd a számlát, és akkor csak az alapdíjat fizeted, ha pedig ti diktáljátok, akkor minden hónapban diktálj nullát.

De ne tedd meg azt, hogy kikapcsoltatod drága pénzért, hogy ha mégis kell, akkor jó pénzért visszakapcsolják!!!

2011. dec. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
90%
pontosan, nem kell kikapcsoltatni, ha nem használjátok, jobban jársz ha mindig bediktálod a 0át
2011. dec. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!