Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megronthat egy házasságot az,...

Megronthat egy házasságot az, ha a férj testvére alkoholista, munkakerülő és állandóan segítve van anyagilag, még úgy is ha a család alig bírja kifizetni a saját számlájait?

Figyelt kérdés

51 éves a férjem testvére,a férjem 40 ,állandóan "kölcsönöket" kért évek óta,amit mindenki jól tudott ,hogy soha nem fogja megadni.

A felesége évekkel azelőtt vált el tőle,mert már akkor sem adta haza a fizetését,hanem vitte a játékgéphez és elitta,elitta házukat is ,a végén utcára kerültek.


Talált egy élettársat aki évekig tűrte,hogy nem dolgozik ,hanem ő tartotta el,az utóbbi időben már nagyon nehezen ,mert egy keresetből élni,plusz finanszírozni az alkoholizálást,cigarettázást hosszú távon nem lehetséges.


Az élettárs azt mondta ő befejezte,adott rengeteg lehetőséget amivel nem élt,nem dolgozott a férjem testvére,sőt már félnie kellett az élettársnak ,hogy munka után mire megy haza,mert agresszív volt az italtól.


A férjem ennek ellenére továbbra is kisegíti százezrekkel...amikor nekünk is szükségünk van minden fillérre,hiszen gyerekeink vannak.


Tehetetlen düh van már bennem,hogy a családtól veszi el,a végtelenségig segíti,merta testvére,ezért semmit nem vár el,sem azt,hogy végre dolgozzon,hogy gondoskodjon magáról.


2011. dec. 16. 11:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Szerintem igen. Nem vagyok ebben a helyzetben, de belegondoltam, hát nekem sem tetszene, ha a család pénze a testvér alkoholfogyasztásának a finanszírozására menne. Még akkor sem, ha túl sok pénzünk volna.
2011. dec. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Egyszerűen nem bírok a férjemmel,könyörgöm neki,hogy ne segítse tovább ,mert nincsen miből,ennek ellenére titokban odaadja az utolsó fillérjét is.
2011. dec. 16. 11:47
 3/15 anonim ***** válasza:

A szüleim ebben élnek. Igen megromolhat a kapcsolat. A nagybátyám(kitagadtam, mint keresztszülő) az örökségben kapott egy épületet, amit nem használt, viszont édesapáméknak nagy szüksége van rá. Pár éve bejelentette, hogy eladja. Ha akrjuk megvehetjük. Ügyvéddel úgy lett lefixálva, hogy keresztapám minden számláját a szüleim fizetik, továbbá minden héten kap 10.000 forintot. Több pénzből él, mint a családunk.

Hisztizik, panaszkodik, hétfőn megkapja a pénzt, szerdán már nincs egy fillére sem.

Ebből otthon állandóak a viták.

Az a baj, hogy a sógorod elvárja már a segítséget.

Ezt mindenképpen meg kell beszélned a férjeddel, mert csak rosszabb lesz!

2011. dec. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Igen!!!

Nem egy szállon álltok.

Az ok hogy segít neki párszor.De nem lehet éveken keresztül valakit tartani aki nem is "akar" élni...

Magyarázd meg a férjednek a legnagyobb segítség az lenne ha rábeszélné egy elvonóra,és adíg segítene neki egy állást keresni.


Másként úgy sem fog lábra állni.Valószínü ennyi év után már nyomós indok nélkül nem is fog!!


Mondd meg a férjednek ez így nem mehet tovább.Inkább tegyétek el a gyerekeknek azt az összeget.

2011. dec. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy igen, már most is ki vagy borulva. Gyorsan beszéld meg ezt vele, különben el fogtok vállni!!


Nálunk volt hasonló szitu, de amikor kezdett elfajulni a párom közölte a bátyával, hogy most már sok belőle!!!

2011. dec. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
húúú, a férjedet kéne helyrerakni. ez egy lehetetlen szituáció. én értem, hogy mégiscsak a testvére, de mindennek van határa. és azt nem nézi, hogy a saját gyerekeitől veszi el azt amit a testvérének ad? (lf. mégiscsak a gyerekei, nem?) ilyet még akkor sem szabadna tenni (életvitelszerűen, nem egy-egy alkalomról beszélek) ha amúgy a testvér érdemes lenne rá.
2011. dec. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Apósom is segíti a sógoromat ,mert ő "rá van szorulva".


Ha próbált apósom beszélni az sógormmal,hogy ne így éljen,akkor dúrcásan faképnél hagyta idáig.

Azt mondta ő ugyan nem fizet ennek az államnak adót,nem kell őneki munkahely,bejelentett meg pláne nem.


MOndtam apósomnak,hogy lehet,hogy az is volt a baj,hogy tudta a sógorom,hogy ha megszorul akkor a család mindig segítette,sosem hagyták magára.


Már akkor nem szabadott volna segíteni pénzzel amikor elitta a házuat,meg eljátékgépezte.


MOst majd ,hogy kitette az élettársa is biztosan rákényszerül,hogy elgondolkodjon az életén ,hogy ideje lenne végre munkahelyet keresnie...de ha továbbra is segítve van az anyagilag akkor miért is erőlködne?


Láttam én már olyan alkoholistát aki amellett,hogy ivott mégis működött benne némi felelősségtudat,mert dolgozni eljárt,voltak céljai,tervei.

Az egyik 12 éve nem iszik,a másik 2 éve nem iszik -> ő eljár ilyen gyűlésekre az anonim alkoholistákhoz,előadásokat tart nekik,folyton erről beszél ,próbál másokat is segíteni,hogy letegyék a poharat.


Tehát ki lehet jönni belőle...de attól tartok a sógorom nem is akar,nincs motivációja.

2011. dec. 16. 12:04
 8/15 anonim ***** válasza:
valahogy a gyerekeken keresztül kéne rávezetned. nem hiszem, hogy a férjed oda tudna állni a gyerekek elé, és azt mondani: bocs, gyerekek, egyedül boldoguljatok, mert én inkább az alkoholista bátyámat pátyolgattam, ahelyett, hogy titeket segíthesselek az elindulásban.
2011. dec. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
83%

Nekem a férjem testvére nem alkoholista, hanem nem dolgozik, képes napokat eltölteni semmittevéssel. Idejön hozzànk, itt eszik, alszik, és még kritizàlja is amit fõzök és keresi közöttünk a bajt. A férjem is ad neki, ha én nem làtom. Sohasem volt nõs, csalàdja sincs és annyi idõs mint a te sógorod. Nagyon sokat vitàzunk és még csak nem is szól rà a férjem, ha itt ordibàl és sérteget engemet!

Ez sokszor megtörténik, és igen nagyon sokat romlott miatta a hàzassàgunk, mert most màr elég nekem, hogy ellàtom és szemétkedik. A férjemnek mindig mondom vedd észre, hogy neki nem sikerült az élete és a tiedet is tönkre akarja tenni.Falrahànyt borsó.

Mindig megfogadom, hogyha idejön nem adok neki enni, de sajnos nem tudom megtenni.

Szóval igen nagyon megromolhat a hàzassàg miattuk, amit megvonok magamtól azt a testvérének adja, és még titokban!

2011. dec. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:

Sajnos megronthatja.az első házasságom a testvérem és a nagymamám miatt ment tönkre,utána több próbálkozásom is volt másokkal,néhányan őszintén bevallották hogy miattuk nem lesz köztünk semmi.félek a jelenlegi kapcsolatomat is tönkreteszi ha nem lépek,csak az a baj,hogy félek tőle.

Sajnos az ilyen hozzá állás mint ami a ti helyzetetekben is van idővel de tönkre teheti,mert előbb utóbb vkinek betelik a pohár. :(

Hagyni kell hadd boldoguljon egyedül nem szabad segíteni rajta.

2011. dec. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!