Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Másnak is vannak ilyen szülei,...

Másnak is vannak ilyen szülei, mint nekem? Hogy viszonyulnátok az ilyen szülőkhöz?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, az egyetem miatt élek még itthon. Gyerekkorom óta visszahúzódtam a családtól, nem hiába... Akárhányszor kiülök az étkezőbe enni velük vagy kiülök a nappaliba, mikor ottvannak, folyamatosan csak beszólogatnak és kritizálnak. Ha a sikereimről beszélek (pl a nemrég letett nyelvvizsga), akkor is elrontják a kedvem, direkt beszólogatnak. Evésnél is mindig találnak olyan témát, amitől az étvágyam is elmegy.

Ma pl elkezdték a régi családi videókat nézegetni. Először nem akartam kimenni, aztán mégis odatévedtem. Megláttam az imádott kutyámat, akit "eltakarítottak az útból", mert nem bírták, azt hittem, ott rögtön összerogyok a sírástól és a fájdalomtól, ezen 10 év alatt sem tudtam túltenni magam, mintha a legjobb barátom halt volna meg és nem tehettem semmit, legbelül magamat okolom érte. De a szüleim mindig csak gúnyosan kinevettek ezért és nincsd bűntudatuk sem, hogy megöltek egy ártatlan állatot, így tartottam magam. Aztán a cicámat álltak neki terrorizálni, de most, ennyi idősen már őt meg tudom védeni és felléptem ellenük.

A videónál nem kellett 2 percet ott állnom, máris nekiálltak cseszegetni. Régen úgy néztem ki, mint egy anorexiás, beteges, gyenge voltam (17 évesen derült ki, hogy liszt- és laktózérzékeny vagyok, akkor már önszántamból mentem orvoshoz, mert a szüleim tettek rá, lerendeztek annyival, hogy "tápos"). Csúnya gyerek voltam, ezt meg is jegyeztem a videó előtt, erre apám: hát most se vagy szebb, nehogy azt hidd. Gondolhatjátok, egy lánynak az apjától ilyet hallani?! Aztán egy 5 perc nézés után láttam, hogy anyám már akkor is egy hárpia volt, egy jó szava nem volt az 5 perces videó alatt a két gyerekéhez, ezt is megjegyeztük a húgommal. Aztán erre apám, hogy nekem sokkal mocskosabb "pofám" van, mint anyámnak, és hogy én egy ostoba, buta ember vagyok, hiába járok akármilyen egyetemre (érdekes mód a család barátai lassan többet adnak az én véleményemre, több apám korabeli is nyíltan állítja, hogy sokkal értelmesebb és szélesebb látókörű vagyok, mint a szüleim, akiknek csőlátásuk van). Elmondott apám ott helyben mindennek, a végén elmentem már onnan, mert nem bírtam hallgatni a mocskolódást, és akkor még nekem van "mocskos pofám"?! A videó alatt folyamatosan csak azt beszélték, hogy mennyivel jobbak voltunk akkor, mint most. Persze: régen elhittük az ostobaságaikat, régen hatott ránk az önbizalomleépítő módszerük, régen szó nélkül tűrtük a folyamatos bunkóságaikat. Egyedül az nem tetszik nekik, hogy most megvédjük magunkat és van önálló véleményünk, ami nagyrészt nem egyezik az övékkel. És ezért folyamatos cseszegetésnek vagyunk kitéve. Inkább a szobámban szoktam enni (bár ezért is csak mondogatnak), csak akkor ülök ki a házba, ha a húgommal vagyunk itthon ketten. Akkor olyan nyugodt és békés minden... senki nem lesi, hol köthet belém. Így igazából a nap 23-4 órájában a szobámban vagyok.

Ti hogy viszonyulnátok az ilyen szülőkhöz? Mit gondoltok a fentiekről? Érdemes egyáltalán vitatkozni velük, vagy lépjek le mindig az első beszólásuknál?


2011. dec. 18. 18:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
70%

jesszus.ilyenkor elküldeném ezeket,az ilyeneket a francba.én ki nem bírnám.inkább lelket öntenénel beléd!szegény kutyust megölték?:O ezeknek baj van az elméjükkel!!

szegény cica.most mi van a cicával?

2011. dec. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Az ágyam alá menekült, mikor anyámtól megvédtem, azóta elaludt ott benn az ágyneműtartóban. :) Szegény cica, teljesen tönkreteszik. Az előző cicánk is depressziós lett és 5 évesen kocsi elé ugrott (direkt, már napokig próbálkozott, csak volt, hogy meg tudtam menteni, de mikor nem voltam itthon, beült a kamion elé és nem mozdult - pedig mindig is okosan közlekedett az úton, sose ült le). Sosem bocsátom meg ezeket nekik. De ők csak nevetnek az egészen és hülyének tartanak azért, mert nekem fáj.
2011. dec. 18. 19:09
 3/13 anonim ***** válasza:
85%

Na most lebénultam. Komolyan együttérzek veled. :( Ez ugyanolyan gyilkos helyzet mint az enyém, bár az más.

Egyet tudsz tenni, hogy megtanulod figyelmen kívül hagyni őket. Próbáld lesz*rni őket, nem hozzájuk szólni. Ilyen emberekkel nem lehet mit csinálni.


Nekem anyám ilyen, bár szerencsére keveset látom, mert otthontól 85 km-re járok egyetemre másik városban, és ritkán megyek csak haza. Csináld azt amit szeretnél, ha éhes vagy csinálj magadnak kaját, vidd be a szobádba, stb.

Fogjatok össze a húgoddal, ha őt is cs*szegetik...ahogy olvasom, ő szeret téged.


Tapasztalat...szakadj le róluk, ne velük élj, hanem mellettük, mert tönkre fognak tenni hosszútávon.

Oszd meg mással a gondolataidat, keress szövetségeseket, rokonokat, akik szeretnek. Pl. nekem a nagynéném + családja lett ez a szövetséges.

Kitartást neked!


22N

2011. dec. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

A szüleim a többrevitt rokonokkal rosszban vannak, talán 2 rokoni családdal vannak jóban, ők meg mélyszegénységben élnek, tanulatlanok, kb ugyanazok, mint a szüleim. Egyszer a nálam idősebb unokatestvéremnek elmeséltem, miket mondanak ránk, a húgom is igazat adott nekem, erre az unokatesóm leosztott engem, hogy hogy merem a szüleimet vádolni, hisz enni adnak, van fedél a fejem felett és egy hálátlan dög vagyok, hogy szólni merek, hogy a sahát apám lek*rváz meg a saját anyám megpofoz stb. Azóta nem is beszéltem vele, nem is igénylem az ilyen ember társaságát.

A húgom pedig nem szeret engem, nem vagyunk jó testvérek. Igazából csak szövetségesek vagyunk, ha a szüleinkről van szó, egyébként nem vagyunk túl jóban.

2011. dec. 18. 19:31
 5/13 anonim ***** válasza:

19.27 vagyok.


Hát akkor nagyon erősnek kell lenned. :(( Egyedül bírni ezt....nagyon kemény. Nincs párod v valaki aki szeret? Segítene ha időnként el tudnál menni 1-2 napra barátnőhöz, kedves rokonhoz, párodhoz...


Nekem is akkor kezdett észbe kapni anyám, amikor összejöttem a mostani párommal 9 hónapja. Távkapcs., 2 hetente utazom hozzá, és elég gyakran szorítom a sokadik helyre a sorrendben a hazamenetelt. Némelykor már hívott anyám h "mikor jössz haza?", hát mondom, majd ha ráérek.

Keress valamit, ami örömet okoz, feltölt, mert a családod csak leszív téged. :((

2011. dec. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Pontosan...

A párom szülei is hasonlóak az enyémekhez. Mikor ottvagyunk, még azt is nézik, hogy hány dl vizet fogyasztok vagy hogy nehogy fél perccel többet menjen a gáz a pizzasütésnél (volt, hogy az apja lekapcsolta, mikor ő jónak gondolta a pizzámat), az agyamra mentek már. Fél évben 1x megyek oda, akkor is garasoskodnak és beleszólnak a dolgaimba. Ráadásul a páromnak külön szobája sincs és egy egyszemélyes ágyon kellene kuporognunk.

2011. dec. 18. 20:10
 7/13 anonim ***** válasza:

A szüleid pszochiopaták,és ez nem vicc,állatot ölnek,macskát terrorizálnak,téged is,gondolom hugo dis kap,lealáznak,hogy te szardarabnak érezd magad,ők meg istennek...Valószinű olyan ingerszegény az életük ,vagy annyi irigyek már rád a sikereidre,hogy igy bósszulják meg,hogy nektek vannak sikereitek,hogy van saját életetek,véleményetek,a pszochiopta utálja ha az áldozata öntudtra ébered,mert épp az a cél hogy ne legyen neki,és eltaposhassa könnyen.


Elköltözni,amint lehet onnan,mert aki megöl egy kuytát,az előbb utóbb embert is ölhet...És ezt nem viccből írom,munkám során foglalkozom ilyen esetekkel,családban több pszichiáter is van ezek egyértelmüen pszochiopata viselkedések jegyei.Ezek a tipikus mérgező szülők,menekülni kell az ilyenketől.

A lekiteror is családon belüli erőszak,nem csak veréssel lehet fájdalmat okozni,szavakkal is lehet,és a háziállat bántása is egyértelműen ilyen dolog.Szóval elkéne költözni onnan,ennél még egy luk is ,jobb lenne,mert ez csak rosszabb lesz,sajnos tapasztalat.


29N

2011. dec. 19. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Elköltözni minél gyorsabban!És lehet durva lesz amit mondani fogok , de ne tartsd velük a kapcsolatot később sem nem érdemlik meg.Az ilyen emberek szörnyűek , már a hideg kiráz amikor olvastam ezeket.Ha idősek lesznek akkor se foglalkozz velük , semmiképpen , ne fogadj el tőlük semmit és ne is adj nekik semmit , ők nem érdemelnek semmit.Nem érdemlik meg hogy gyerekük legyen.
2011. dec. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
72%
ne haragudj, hogy ezt írom, de a szüleid nem normálisak! El se tudom képzelni a helyzetedet, nekem ez nem megszokott, hogy az ember hátérbe helyezze a tulajdon gyerekét, értem bármiért lemondtak, ha arról volt szó és ez így természetes szintem...én a helyedben megpróbálnék vmi munkát keríteni a suli mellé és elköltöznék...
2011. dec. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Allice válasza:
100%

Ledöbbentem. Az ilyen emberekre a rozsdás verem kulcsát nem bíznám, nem gyerekeket! Meg állatokat!


Húzz el onnan gyorsan, amint megteheted! És vidd a macskát is!

2011. dec. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!