Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon kéne a tanács! Hogyan...

Nagyon kéne a tanács! Hogyan mondjam el egy 5 éves gyereknek?

Figyelt kérdés

Segítsetek légy szíves, hogy hogyan lehet elmagyarázni egy 5 éves gyereknek, aki imádta a Nagymamáját, hogy ő már nincs többé, pláne, hogy miért nincs ott karácsonykor, pedig pár napja még látta?


Nem akarom, hogy sérüljön, de tudom, hogy valahogy el kell neki mondanom. Főleg, hogy az utóbbi időben nagyon sokat bújt Anyukámhoz, aki sajnos elment!


Mesét mondjak, vagy csak mondjam el, hogy Angyalka lett a Mama,...


Hogy lehet egy ilyet egy 5 éves nyelvére lefordítani?


Nagyon köszönöm!


2011. dec. 22. 13:45
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
szerintem mondd h angyalka lett,és vigyáz rá onnan is.
2011. dec. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Fogadd részvétem!

Bocsánat,hogy kérdezek!

Beteg volt?Idös volt?

Èn két gyerekes anyuka vagyok,érzik a gyerekek a változást ezért öszinte legyél de csak annyit mondj amennyit fel tud dolgozni.

2011. dec. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
77%

Angyal lett a mama, és ezután odaföntről vigyáz rátok. Azért kellett elmennie mert már sokat szenvedett, sok mindene fájt és ott ahol most van a többi angyalkáva,l ott már nem fáj neki semmi sem, ott nagyon boldog.

De minden éjjel eljön hozzá amikor ő már alszik, és vigyázza az álmát.

Mond el neki hogy a nagyi is jön a többi angyalkával szenteste.


A Karácsonyfára tegyél valami olyan dolgot, levelet mintha a nagyi írta (készítette) volna.

2011. dec. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
94%

Részvétem! Nem könnyű helyzet.

Nekem az akkor 9 hónapos lányomnak kellett elmondanom, hogy APA ment el... Gondolhatod.


Én azt mondtam neki, hogy "Apa nagyon szereti, nagyon sok puszit küldött, de most nem tud jönni. El kellett mennie messzire és csak sokára tudunk találkozni vele."

Először ment tovább és játszott, majd kb 5 perc után leült, elgondolkodott és sírva fakadt. :"(((( Velem egyetemben.

A gyerekek okosak és sokkal többet értenek, mint azt sok felnőtt gondolja. Én mindig úgy voltam ezzel, hogy nem hazudok neki, hanem ahogy írod Te is, az ő szintjén, az ő nyelvén elmagyarázom neki.

Nem tudom, hogy te miben hiszel és mire tanítod a gyerekedet. Mi hiszünk a feltámadásban és a Mennyben, ahol találkozni fogunk. Így kicsit könnyebb feldolgozni a tragédiát.

2011. dec. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
88%

Mondd meg, hogy meghalt és most fentről figyel,vigyáz.

Ne aggódj, a gyerekek 5 évesen szörnyen realisták, elfogadják a dolgokat ahogy vannak. Nem fog "sérülni".

(pszichológus)

2011. dec. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
54%
azóta elmondtad neki?
2011. dec. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
85%
első vagyok:mondd h a mamája lesz az ő őrangyala
2011. dec. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
69%

A kisfiam azt kérdezte:most ki fog engem úgy szeretni mint a papa?

Nyugtasd meg,hogy ezentúl te fogod mindazt vele csinálni amit a nagymama.

2011. dec. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
barátnőm azt mondta a gyerekeinek h a mama többé nem jön hanem az égből vigyáz rájuk, de ha szeretnének kedveskedni neki, a temetőben a sír azért van, h oda lehet virágot, gyertyát tenni, a 4éves kisfiúnak mindig nagy öröm, ha mennek a temetőbe, neki pozitív élmény lett. Az őrangyal-os dolgot is nagyon jó ötletnek tartom.
2011. dec. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Mond el neki, de felvezetővel, ne csak úgy hogy a mama angyal lett. Ültesd magad mellé és mond el neki, hogy most szeretnél vele beszélni egy fontos dologról ami nagyon szomorú és fáj az anyának, tegnap előtt ...
2011. dec. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!