Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet "kezdeni" olyan...

Mit lehet "kezdeni" olyan valakivel, aki utálja a karácsonyt?

Figyelt kérdés

Páromról van szó. 2 éve vagyunk együtt. Ez lett volna a második karácsonyunk együtt. Én már alig vártam, tele voltam ötletekkel, karácsonyi lázban égtem. Ezzel ellentétben ő csak morgott...szerinte "csak megjátszásról szól az ünnep, eljátszuk hogy mindenkit szeretünk." Akkor az volt a baja, hogy csak a pénzköltésről szól..túl sok pénzt költött el ajándékokra stb.stb. És az én kedvemet is egyre inkább húzta le. Kifejtette, hogy utálja az ünnepeket, a jópofizást, rokonlátogatást mindent ami ezzel jár. Én viszont imádom a karácsonyt. Nem gondolom hogy az ajándékokról szól és a képmutatásról. Ugy döntöttünk /döntöttem, hogy külön karácsozunk. Mindenki a családjával és majd az ünnepek után találkozunk.

Tudom, hogy én döntöttem így, de mégis bánt. Ilyenkor mindenki a szeretteivel szeretne lenni az én szerettem meg utálja az ünnepeket?? Ráadásul ma már össze is vesztünk telefonon. Amikor is rajtam vezette le a feszültséget, ujra elpanaszolta hogy mennyire várja hogy vége legyen már ennek az egésznek. És sikerült az én kedvemet is elrontania.

Mit csináljak? Ugy érzem sikerült az egész ünnepemet elcsesznie!


2011. dec. 24. 23:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
65%
az sz*r helyzet.morgós egy hapsi lehet.
2011. dec. 24. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
38%
Te választottad őt. Ebből is látszik, hogy egymásra néztettek már szerelmesek letettek minthogy megismertétek egymást jobban:) Ha őt választottad párodnak akkor fogad el így amilyen.
2011. dec. 24. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
86%

Komoly véleménykülönbség... főleg, ha hosszútávra terveztek.

Én ugyancsak nem szeretem a karácsonyt, szóval meg tudom érteni a párodat. Nekem jól esik, ha az, akivel vagyok, valamennyire próbálja elfogadni ezt, és ezzel együtt én sem hangsúlyozom lépten-nyomon, hogy utálom az egészet.

Kompromisszumok kellenek.

Most meg lényegében a legfőbb szempontom: lesz még január 2. :D

2011. dec. 24. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
81%
Semmit.Vagy adsz neki egy kis snapszot,attól hátha jobban érzi majd magát.
2011. dec. 24. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
73%

Teljesen megértem a párodat. Én sem sosem szerettem a karácsonyt, nagyjából azért, amit a párod elmondott.

DE ha nem idegesítenek a körülöttem élők azzal, hogy így Karácsony, úgy Karácsony, meg bejgli és töltött káposzta és megvan már az ajándék mindenkinek? stb stb. akkor szépen csendben magamban utálom az egészet. Még mézeskalácsot is sütöttem idén az 1 éves lányommal.


Ha hosszútávra tervezel a pároddal, érdemes lenne kideríteni, hogy mióta és pontosan miért utálja a karácsonyt. Amit leírtál, az mind igaz, de általában ezek mögött van valami személyes, lelki indok, rossz élmény... ilyenek. Én tudom, hogy azért gyűlölöm a karácsonyt, mert már gyerekkoromban sem volt olyan, hogy azt kaptam volna, amit szerettem volna, vagy legalább olyat, ami tetszett volna. Minden évben mehettünk vissza vinni mindent és cserélni.... Nem volt egy kellemes élmény.

Azóta minden évben előre féltem attól, hogy majd ott ülünk a fa körül és jó képet kell vágni valami hülye ajándékhoz, ami nem tetszik, nincs rá szükségem...

A férjemnek sikerült az első közös karácsonyunk alkalmával áttörnie ezen a falon. A második karácsonyt már élveztem vele. Aztán sajnos elveszítettük és most megint itt vagyok a szüleimmel és testvéreimmel, és megint ugyanaz a "De örülök neki" 25 dolláros mosoly...

2011. dec. 24. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Neki is megmondtam, hogy miattam aztán moroghat magában, csak engem hagyjon békén. Az állandó negatív hangulat, a savanyú képe az őrületbe kerget. Az egész napomat elrontotta.

És persze megbánja, lerendezi egy bocsánat kéréssel és úgy csinál, mintha minden ellenne intézve.


Nem tudom az okát miért utálja ennyira. Azt mondja sose szerette, már gyermekkorában sem. Utálja hogy ilyenkor otthon van az egész családja, közös karácsonyi vacsorát. Mindent utál ami szép az ünnepbe.


Már ünnepek elött egy héttel ezt hallgattam és persze rajtam vezette le a feszülstséget, normálisan még kommunikálni se lehetett vele.

A legnagyobb problémája az volt hogy rengeteg pénzt elköltött ajándékokra és magának nem is vett semmit. (Közel 30 éves férfi, ilyen hozzáállással)

2011. dec. 25. 00:30
 7/15 anonim ***** válasza:
73%

Nálunk is néha rámjött vagyis az utsó két talán 3 karácsonykor a férjemre a mondvacsinált hülyeség.

Mondjuk nála a munkahelyén egy hónappal előtte már megy a karácsonyi zene, szóval attól elhiszem, ha ki van. Én itthon nem is szoktam a gyerekekkel, csak ha nincs itthon, és Karácsony napján. Én megmondtam neki, hogy én adok egy esélyt még, ha nem lesz normális karácsonykor, akkor én a gyerekekkel húzok innen, akarom, hogy nekik szép emlék legyen. Mondani mertem, hogy csak annyit várok el, hogy karácsony címszó alatt ne legyen direkt rosszkedve. Nem várok semmi mást, csomagolást, ajándékvevést elintézek mindent. Nem jön hozzánk senki, nem megyünk sehova - messze lakunk, nincs család közelben. Tehát semmi ok az izgalomra aggodalomra, idegességre. Erre megkaptam fél óra múlva, hogy mégis elvárok valamit. (hogy normális legyen) no ekkor megmondtam, hogy az igazából nem is elvárás. De ettől azért én kiakadtam. No mindenesetre most úgy néz ki, hogy normálisan telik, rájött remélhetőleg, hogy mondvacsinált problémát csinált, mert neki kiskorában volt idegesség a készülődések miatt, és nem szerette. De most nem az van.

Beszéld meg vele, miért utálja, és ne várj tőle sokat te sem, és óvatosan mondd, hogy csak annyit, hogy ne legyen direkt mert karácsony van rossz kedve, csak ennyi.

Remélem jó lesz a többi karácsonyotok együtt. Év közben beszélj vele erről, ne ünnepekkor.

2011. dec. 25. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
61%
Én is utálom a karácsonyt :)
2011. dec. 25. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
81%
Ahhoz, hogy szeresse a karácsonyt úgy kellett volna felnőnie(Gondolom a családja nem a legtökéletesebb), olyan rokonoknak kellene, hogy körülvegyék, akiket szívesen lát. A karácsonynak egy meghitt napnak kellene lennie, munka, minden nélkül, ahol tényleg egymásra koncentrálunk. Amúgy nem hiszem, hogy a ti kapcsolatotokban a nap 16 órájában egymás kívánságát lesnétek, mert akkor megérteném az utálatot, hisz ha mást nem, téged elvileg szeret, és ilyenkor nem lenne a karácsony se különleges. Most van 3 napotok arra, hogy egymásnak szenteljétek magatokat, ha már másért nem, akkor ezért várhatná.
2011. dec. 25. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
61%

Érdemes elolvasni:

[link]

2011. dec. 25. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!