Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 1,5 év alatt nem meglátogatni...

1,5 év alatt nem meglátogatni a nagyszülőket. Ez nem túlzás?

Figyelt kérdés
Az unokatestvérem 1,5 éve (húsvétkor lesz 2) hogy nem ment el meglátogatni a nagyszüleinket. Igaz hogy 1-2 hetente felhívja őket telefonon, de ennyi. Karácsonyra küldött nekik 1-1 fényképet a dédunokákról, és ebben ki is merült a dolog. Ez nem szemtelenség? Amúgy jó volt közöttük mindig a kapcsolat, sokszor leadta a gyerekeket, hogy vigyázzanak rájuk; meg bejglit/kocsonyát rendelt a nagyitól ha olyanja volt, pénzt kapott tőlük stb. Pl most karácsonyra is a nagypapa 30 ezret küldött nekik...Ez nem gonoszság?
2011. dec. 29. 23:37
 1/5 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem hogy 40 km a távolság, és van autója, ideje is lenne, de nem kíváncsi rájuk. Ja és ráadásul csak mi vagyunk a nagyiéknak mert volt egy ikerpár gyerekük (mindkettőnk apukájai) és mindkét gyerekük meghalt.
2011. dec. 29. 23:41
 2/5 anonim ***** válasza:
milyen messze laknak egymástól?
2011. dec. 29. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
mit foglalkozol vele? nem ismeri itt senki sem a nagyszülőket sem az unokát sem téged, csak a te általad elmondott verziót. attól hogy itt most akár mindenki igazat ad neked attól még nembiztos hogy ez igy is van. önigazolást inkább a rokonaidtól várj, ne vadidegen névnélküli eberektől
2011. dec. 29. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
sajnos vannak ilyenek.... a férjem 2 éve nem látogatta meg a nagymamáját, aki egy otthonban lakik, pedig jóban vannak, gyerekkorában minden szünetet ott töltött. Most is én könyörögtem neki, hogy karácsonykor menjünk el, hogy megismerhesse a kisebbik dédunokáját is. Sajnos náluk a család ilyen, nem magyon tartják a kapcsolatokat, pedig a nagymamájának nagyon jól esne. szerintem ezek a dolgok a nevelésen (is) múlnak!
2011. dec. 30. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 yuda ***** válasza:
91%

Mondok egy egészen elképesztőt :)

Időnként utazom vonattal és persze látok fiatalokat, lehetséges, hogy éppen szüleikhez, nagyszüleikhez utaznak, de most jön az érdekesebb rész:

Látok nyugdíjas embereket, ingyen utazhatnak és mennek a fiaikhoz, unokáikhoz.

Mit akarok ezzel mondani?

Természetesen, ha valaki ágyhoz kötött beteg, akkor rendben van, de kétutas minden kapcsolat. Ha jól bírják magukat, tudnak menni, ülni, akkor nyugodtan mehetnek ők is. Nem kell mindig a másik félre várni.

Egy kapcsolat lényege, hogy mindkét fél kölcsönösen aktív benne, különben előfordulhat, hogy egyik feladja.

Ismétlem, nem tudom az itteni körülményeket, egészségi állapotot, de sok nyugdíjast láttam már vonaton, viszik a kis háztájit.. . . :)

2011. dec. 30. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!