Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyu semmit nem hajlandó...

Anyu semmit nem hajlandó megengedni, nem hagyja hogy én döntsek! Mit tehetnék? (részletek lent)

Figyelt kérdés

14 éves lány vagyok, anyukámmal élek.

Apa az nem velünk lakik, nem váltak el, össze sem házasodtak.. de jóba vannak.

magamra annyit tudok mondani: önfejű, makacs. nem hallgatok senkire, semmi jó tanácsot nem vagyok hajlandó figyelembe venni.. ez nem jó, de ezek a rossz tulajdonságaim..

a problémám: nem bízik bennem anya. nem engedi hogy én válasszam ki azt a középiskolát amibe szeretnék menni. volt szó egy iskoláról, de elvetettem az ötletet. most felhozta, mert hogy jó lenne oda menni, de nem érti meg hogy NEM akarok oda menni.

zenei szakközépbe szeretnék, mert nekem a zene az életem, a családom széthullott, igazi barátaim is kevesen vannak. nem érti meg hogy CSAK azt akarom csinálni. szerinte nem fogom semmire vinni az életbe, de én azt mondom hogy az már az én életem lesz. uralkodik felettem, pedig én azt nagyon nem bírom. szabad lelkű ember vagyok, nem tudom elviselni ha parancsolgatnak..

én nem tudom mit tegyek, hogy ne uralkodjon felettem, hanem tudja: nem fog csalódni bennem.

minél jobban visszafog, annál inkább várom a 18-at.

segítsetek, már nem bírom sokáig!


2011. dec. 30. 13:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz helyzetben vagy. Veled egyidős vagyok, szerencsére engem támogattak. De ha le akar beszélni bármiről is, biztos hogy az irántad érzett aggódása miatt teszi. Akárhogyis, ülj le vele, szépen, kedvesen. Hallgasd meg őt, és akkor ő is meghallgat téged. Mondd meg hogy boldog szeretnél lenni, lehet nem leszel gazdag, jómódú, de boldog akarsz lenni, és mivel ő az anyukád ő is azt akarja hogy boldog legyél :)
2011. dec. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 bánomisén ***** válasza:
100%

Zenét tanulni nem csak zenei szakközépben lehet, hanem iskola mellett is, különóraként.

Nem tudom, hová szeretne anyukád beiratni, gondolom, olyan suliba, ami vagy civil (tehát nem zenész) végzettséget ad, vagy gimibe, ahonnan aztán bárhova tudsz érettségi után jelentkezni.

Miért ne fogadnád el? Tekintsd kihívásnak, hogy nem a suliban, hanem mellette tanulsz zenét, aztán, ha négy év alatt esetleg más is megtetszik, csak nyersz azzal, ha olyan suliba jársz, amiből abba az irányba is tudsz menni.

Szerintem csak azért, mert anyukád javasolja, nem érdemes élből elutasítani ezt a dolgot, fontold meg, nem tűnik rossz ötletnek. Végülis te magadnak biztosítasz többféle lehetőséget a jövőre nézve.

Aztán ha mégis zenész akarsz majd lenni négy év múlva is, akkor még mindig lehetsz az is.

2011. dec. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
44%

Jajj istenem:(Sajnálom nagyon.Annak idején rám is rámerőltettek egy elit gimit,noha én a kéttannyelvűbe szerettem volna menni.Aztán az egyetemre se oda mentem,ahova szerettem volna,mert megmondták hova jelentkezhetek csak :(

Nem tudok igazából jót mondani.Nem lenne jó,ha sima gimnáziumba jelentkeznél,ahol majd érettségizhetsz és közben pedig eljársz zeneiskolába is?Vagy zenetanárhoz heti 2-3-4 alkalommal?

2011. dec. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Figyelj jobban jársz ha beletörödsz abba amit anyukád szeretne és odamész.

Nekem is volt ilyen problémám amikor 'ott voltam' ahol te.

De nekem alá se írták azt a papírt. Csak az ő döntésük számított. Hidd el jót akar anyukád. Végezd el azt a középiskolát ahova akar küldeni. Majd ha leteszed ott az érettségit és még mindig ezt akarod elmehetsz zenésznek.

2011. dec. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

> zenei szakközépbe szeretnék, mert nekem a zene az életem,

A zenéből tényleg nem fogsz megélni...

2011. dec. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy kioktatásnak fogod venni a soraimat, de tudhatod, hogy szeretetből írom:


1. A felnőttek nem feltétlenül korlátozni akarnak, amikor valamit nem akarnak engedni, hanem - jó esetben - azért teszik, mert látnak valami olyat, amit te még - az élettapasztalatod hiánya miatt - nem. Itt jön a bizalom kérdése: elhiszed-e ezt neki vagy nem.

2. Az élet kompromisszumokkal működik. Lehet ezzel vitatkozni, de ezzel csak azt éred el, hogy betöröd a fejed az élet falaiba.


Azt kéred, segítsünk. Egy tanáccsal tudok segíteni. Üljetek le édesanyáddal, mondd el neki, hogy te mit szeretnél, mit miért szeretnél, kérdezd meg, hogy ő mit miért szeretne, és kössetek kompromisszumokat, azaz fektessetek le feltételeket, amiket neked ahhoz teljesítened kell, hogy ő bízzon benned. Az nem működik, hogy te elmondod, mit akarsz, ő biztos benne, hogy tönkre teszed vele az életed, és te ennek ellenére eldöntöd, mert ez szerinted így jó és kész. Nagyon sok gyerek úgy nő fel, hogy a szülei nem törődnek velük, és ezért kerül padlóra az életük. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy milyen jó neked, hogy semmit nem tehetsz meg, amit szeretnél, csak azt, hogy önmagában véve az akarat bölcsesség nélkül nem sokat ér. Sok sikert, remélem, jól jössz ki a dologból!

2011. dec. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
Hát nem irigyellek, az biztos. Én is annyi idős vagyok mint te, de nekem nem voltak ilyen problémáim. Anyummal nagyon jó a kapcsolatom, mindent meg tudunk beszélni. Viszont ha a Te helyedben lennék, akkor ugyanezt, amit leírtál őszintén elmondanám neki. Lehet, h már próbáltad, de ez a probléma csak akkor fog sztem megoldódni, ha beszélgettek róla. Jó ez egy kicsit ilyen psziho duma, de ez tényleg használ. Ha viszont nem tudtok közös nevezőre jutni, akkor sajnos valószínű, h az lesz, amit ő akar. Ő a felnőtt, és amíg nem leszel 18, addig ez így is marad. Szóval komolyan. Beszéljétek meg, mond el neki, h mit érzel. Remélem összejön, szurkolok nektek:)
2011. dec. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Ezek alapján, amit írtál nekem egyáltalán nem az szűrődik le, hogy anyukád rád akar erőltetni mindenáron valami mást, amit te nem akarsz, csak azért, hogy boldogtalan legyél. Egyszerűen csak, te 14 éves vagy, neki pedig szélesebb a látóköre, mint a Tiéd. Azt, hogy nem vagy hajlandó figyelembe venni mások jó tanácsát és nem hallgatsz semmire lehet, hogy érdemes lenne nem " rossz tulajdonságnak" elkönyvelni, hanem megpróbálni változtatni rajta. 14 évesen most úgy gondolod, hogy zene iskolába akarsz menni, ha ez nem változik később sem, akkor sokkal előrébb lennél, mintha egy gimnáziumba mentél volna, viszont ha meggondolod magad és mégsem a zeneiparban akarsz dolgozni, akkor baromi nehéz lesz elindulnod. Egyetértek az előzőkkel, szerintem is menj el egy gimnáziumba és mellette vegyél magánórákat.

Szerintem érdemes lenne elgondolkoznod azon, hogy miért nem bízik meg benned anyukád. Gondolom nem beszélgettek semmit, meg ez az élből elutasítás sem azt igazolja, hogy a továbbtanuláson kívül elfogadnál tőle bármit is, én megértem, hogy miért csinálja ezt anyukád, pedig én is csak 18 vagyok ..

2011. dec. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Anyukád neked akar jót azzal, hogy nem hagyja, hogy ennyire bekorlátozd a saját lehetőségeidet, mert azért valljuk be: zene szakközépből nem lesz olyan nagy választásod, hogy érettségi után merre tovább...Fogadd meg a tanácsát, és menj "rendes iskolába". Gondolj bele, mi lenne veled, ha csak zenésznek mennél, aztán valami baleset vagy egyéb miatt már nem tudnál úgy játszani, ahogy előtte. Hidd el, nincs minden veszve! Nekem volt egy osztálytársam a gimiben, aki párhuzamosan csinálta a kettőt. A zenei szakközépben csak azokat a tárgyakat hallgatta, amiket a gimiben nem, és utána ott is leérettségizett ugyanúgy, ahogy a gimiben. Kicsit macerásabb, de biztosan megéri, ha szereted.
2011. dec. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Szerintem is hallgass anyukádra.

Laktam együtt pár éve egy zenész lánnyal, zongorista szakon tault az egyetemen. Iszonyúan tehetséges volt, rengeteget gyakorolt (hála a jó égnek, nem otthon :D), nagyon szerette, amit csinál. Lement az 5 év, és rájött, hogy nem kap munkát. Dolgozott egyetem mellett egy pici faluban, mint zongora tanár, de onnan kitúrták, mert kellett másnak a hely. Szóval nagyon nehéz elhelyezkedni, legyen bármennyire ügyes az ember.

Anyukád nem akar neked rosszat. Megértem, hogy szabadlelkű vagy, meg miegymás, mert ebben a korban mindenki ilyen. Inkább hallgass anyukádra, mert nem akar neked rosszat, hidd el.

2011. dec. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!