Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha hosszan tartó beteg van a...

Ha hosszan tartó beteg van a családban, azt hogyan lehet jól kezelni? Mit jó és mit nem jó tenni? Lelkileg ki hogyan éli meg? Mire kell figyelni? Hosszú éveken át ezt hogyan lehet kizárni a mindennapokból, hogy élhető legyen az élet?

Figyelt kérdés
2011. dec. 31. 21:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Olvasd el Schäffer Erzsébet A temesvári lány cimű könyvét.


Segíteni fog, ez tapasztalat.

2011. dec. 31. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Attól is függ, kid a beteg, milyen vele a kapcsolatod. Ha szereted, teljesen természetes, hogy mindent megteszel érte. Nem könnyű, de soha nem éltem meg teherként. Kid, és mi baja van?
2011. dec. 31. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem nagymamám beteg évek óta, mozgássérült. Az állapota hullámzó, néha javul, néha romlik, de magát teljesen nem tudja ellátni, vagyis mindent elé kell tenni, segíteni öltöztetésben, fürdésben, és néha szórakoztatni, hogy ne unatkozzon. Külön lakásban, de egy házban lakunk.

Én és a családom SEHOGY se bírja kezelni, persze erről nagymamám természete is tehet. Nem elég, hogy naponta több órát töltünk vele, ő ezen kívül még követelőzik, hisztizik, sír, érzelmileg zsarol, hogy még többet legyünk vele.

Úgyhogy engem is érdekelnének releváns tapasztalatok, mert minket teljesen kikészít a helyzet. :(

2012. jan. 1. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát ne haragudj de szerintem nagyon szívtelen vagy, ha te lennél beteg neked ez hogy esne.
2012. jan. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Türelemmel és szeretettel, de nem szabad megengedni hogy rádszálljon teljesen-- mert vannak ilyenek is.
2013. aug. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!