Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom anyja egy mérgező...

A párom anyja egy mérgező szülő aki nem hagyja leválni 30 évesen sem a gyerekét! Mit lehet tenni egy ilyen anyával?

Figyelt kérdés
A páromat teljesen megmérgezi az anyja olyan függőséget alakított ki kettőjük közt hogy a párom nem tud róla leválni,akarja de azt mondta csak úgy fog neki menni hogy ha végleg hátat fordít az anyjának...mert egyszerűen nem lehet vele kompromisszumot kötni..a párom is észre vette hogy nem jó ez így de nem tud dűlőre jutni az anyjával..egyszerűen a párommal úgy beszél mint egy kutyával,próbálja lealacsonyítani és éreztetni vele hogy nélküle nem ér semmit az élete...állandóan azzal jön hogy olyan mint az apja,aki persze elhagyta és a fiát próbálja maga mellett tartani és egyfolytában azt vágja a fejéhez hogy olyan leszel mind apád.az apja igaz nem a hűség minta képe volt de ez köszönhető az anyjának is,alapjáraton az apja jó ember és sokat dolgozott és mindig tele volt a hűtő soha nem éheztek minden évben mentek nyaralni amikor kicsik voltak,de az anyja elmarta magtól és csodálkozott hogy félre kefélt..már nem tudom mit tegyek de a párom teljesen ki van készülve az anyjától és a kapcsolatunkra is kezdi rányomni a bélyeget..azt mondta ha így folytatódik ő felszámolja az anyjával az össze kapcsolatot mert ez így nem mehet.mit tehetnék vagy hogyan oldjuk ezt meg és hogyan segítsek neki?és jó ötlet lenne ha felszámolná az anyjával a kapcsolatot?
2012. jan. 3. 20:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%
költözzetek el messzire tőle. Nem kell felszámolni. A távolság jót tesz. Különben is tartja amondás, nem jó anyóshoz olyan távolságban lakni hogy papucsban át tudjon jönni..
2012. jan. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%
nem tudja megbékiteni. az anyja pszichésen beteg. férjpotlék neki egyetlen pici fia. és igen ha nem mentek el akkor rámegy a kapcsolatotok és a következö csajjal is...
2012. jan. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%

Minden ilyen kapcsolatra a legjobb megoldás a távolság. Havonta- hathetente egyszer néhány órára közösen elmentek meglátogatni anyóspajtit. Ha valami fontos van, akkor ott meg tudják beszélni, ha születésnapot/ névnapot is szoktak köszönteni, akkor azt is meg lehet ilyen keretek között oldani. Egyébként pedig nem kell nagyon keresni a társaságát.

Az én párom anyukája is érdekes természet, napi szinten tuti, h kiidegelne, de így, hogy kb ilyen gyakorisággal találkozunk, ahogy írtam, akkor kedélyesen elbeszélgetünk. Egyébként pedig csak akkor hívják fel egymást a párommal, ha vmi fontos van. Pl. ünnepkor, az ajándékozás pedig személyesen történik.

2012. jan. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
31%

Ezt komolyan gondoltad? És mit szólsz majd, ha a ti gyereketek is úgy dönt, hogy "felszámolja" veletek a kapcsolatot. Jaaaaa, te nem leszel olyan? Sebaj, okot mindig lehet találni.

Kattanj le a kedves mamáról, és gondolkozz el azon, mit várhatsz egy olyan pasitól, aki képtelen felnőni. Vagy: nem is akar, mert neki így jó.

Nem írod, hogy a felesége lennél, tehát nem vagy családtag, semmi közöd az ő problémájukhoz. Igazából, ha feleség lennél, akkor is nagyon óvatosan szólhatnál csak bele.

A párodnak meg azt tanácsolnám, gondolja meg, hogy meg akar-e szabadulni a családjától, mert ha rájön, hogy mégsem te vagy az igazi (ha az anyjától elválasztod, erre rá nagyon hamar rá fog jönni!), akkor baromi könnyen egyedül marad.

2012. jan. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
81%

Anyós olyan amilyen,ő már nem fog változni. Inkább a férjednek kellene elgondolkoznia,hogy 30 évesen mi az,hogy le akar,de nem tud válni az anyjáról.. álljon a sarkára,arról már nem az anyja tehet,hogy befolyásolható,és eltűri,hogy úgy beszéljenek vele mint a kutyával.

A szüleivel lakik,vagy egyáltalán hol adódik ennyi vitatkozás? Költözzön el,aztán havonta 2* beugrotok ,beszélgettek,tapasztalatból mondom,hogy szerintem is jót tesz a távolság,sok szülő-gyerek viszony fényévekkel jobb lesz ha már nem egy fedél alatt laknak. Ahhoz meg,hogy az anyósod meg apósod között mik történtek, -bocs- de szerintem semmi közöd. Ettől függetlenül felnevelték a párodat,aki 30 évesen ne viselkedjen úgy mint egy hisztis kamasz. Ritkitsa a találkozásokat,vagy mondja meg kerek perec,hogy amig igy beszél vele az anyja,addig nem fognak találkozni. Szerintem ebben a "nem hagyja leválni"-ban az is benne van,hogy a párod nem is akar..

2012. jan. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
75%
AZ ANYÁVAL semmit. Leválnia agyereknek kell. És neki kell akarnia leválni. Ha ő nem akar, te nem tehetsz semmit. Max. annyit, hogy így fogadod el őt.Majd ha ő úgy érzi, hoyg szüksége van rá, le fog válni. Ha fogja érezni. Van, aki meghal anélkül.
2012. jan. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
86%
Basszus! Mint az én párom és az anyja! Én 5. éve tűröm, de már egyre nehezebben megy. Annyira, hogy szégyen, nem szégyen, de nem bírtam tovább és kiosztottam, hogy nőjön fel végre és hogy anyuci elkényeztetett pici fiacskája, az életben nem lesz normális kapcsolata, ha nem bír anyucitól megválni. Szerintem én anyapótléknak kellek neki, mert egyáltalán nem lehet számítani rá, tényleg úgy viselkedik mint egy hülyegyerek. Mivel nem hajlandó hozzám költözni még mindig (anyuci érzelmileg zsarolja, egyébként nekem is előadta magát, de én simán leállítottam) szerintem hagyom a fenébe az egész kapcsolatot. Nincsen értelme.
2012. jan. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

kerdezo>te "csak" egy idegen van,a szulei meg a szulei...ha te lelepsz,akkor ok maradnak ott a paroddal...nem donthetsz helyette es nem kenyszeritheted...

ulj le vele,normalis hangnemben beszelgessetek el,mond el,mi a gond es hagyd,hogy o dontson...

van olyan ember,aki ragaszkodik a szuleihez,pasi is,lany is...ha neked ez nem kell,akkor keress mast...

2012. jan. 4. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
félre értitek ő is szeretné és ez nem csak az én nyavalygásom,ős is ugyan úgy szeretné hogy nyugta legyen,de az anyja egyfolytában zsarolja és ő is tudja hogy valami nincs rendben kettejük közt...volt hogy elment a párom külföldre egy hónapra az anyja még ott sem hagyott neki békét,egyfolytában hívogatta,aggodalmaskodott mint valami 5 éves kis gyerekért,rendben hogy aggódik érte de ez már túlzás én úgy gondolom amit csinál és ezt nem én mondom hanem a párom,egyfolytában rossz kedve van az anyja miatt,ha az anyjával kell találkozni akkor tiszta hülye lesz és teljesen ki fordul önmagából..ő mondta hogy már utálja az anyját mert mindig kihozza belőle hogy veszekedés legyen,mármint az anyja...nem csak engem zavar ez hanem őt is higgyétek el és főleg azért mert nem lehet bírni az anyjával és ő próbálja megoldani a dolgokat vele de nem lehet sajnos...az anyja foggal körömmel kapaszkodik beléje ez itt a gond..
2012. jan. 4. 09:56
 10/12 anonim ***** válasza:
85%
Férjem 12 éve nem lakik otthon, de az utóbbi időben anyósom elvárná, hogy minden hétvégét náluk töltsünk (400 km-re laknak). Sógornőm (27 éves) még otthon lakik, 19 éves sógorom anyóssal alszik egy ágyban. Szerintük így normális, fontos a család. Én meg a falat kaparom és próbálom ritkítani a heti látogatásokat.
2012. jan. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!