Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párok, akik együtt éltek a...

Párok, akik együtt éltek a szülőkkel, hogyan oldjátok meg a főzést?

Figyelt kérdés
Nálunk csak néhány hete tart ez az állapot, de anyósomék már kikészítettek, mert semmi sem jó amit főzök (sótlan, nem elég ízes, "már megint főzelék"...). Amikor ők főznek az pedig ehetetlen, mert annyira sós és/vagy csípős, hogy nem tudjuk megenni, ráadásul olyan sok alapanyagot elhasználnak egy ételhez, ami egy hétig is elég lenne és persze egynél többször nem akarnak ugyanabból enni. Sajnos annyi pénzünk nincs, hogy minden nap külön főzzünk, ezért valami megoldást kell találnunk, mert ez így egyikünknek sem jó. Ti hogyan oldottátok meg?
2012. jan. 6. 09:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A sózást és a csípősséget meg lehet oldani. Utólag ízesíti mindenki magának.


Nem egészséges több szempontból sem így együtt lakni szülőkkel... Gondoljátok át a dolgot.

2012. jan. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
22%
Amikor a fiamékkal együtt laktunk,mindketten különfőztünk. Nem volt ebből semmi gond.
2012. jan. 6. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nálunk szerencsére nincs ebből ekkora probléma, mert nagyjából egyezik az ízlése mindenkinek.


Szerintem üljetek le és beszéljétek meg anyósodékkal, hogy legyenek szívesek kicsit kevésbé fűszeresen főzni, mert utólag sózni, borsozni lehet, viszont kivenni a kész ételből már nehézkes.


A mit főzzünk?-re pedig nálunk mindig közvélemény-kutatás van, aki épp főz, az körbekérdezi a többieket, hogy megfelel-e (hogy ne legyen mindig főzelék pl). :)

2012. jan. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen, valóban a külön főzés lenne a megoldás, de ez sajnos nem megoldható. Anyósomék nem ismerik el, hogy túl sósan vagy csípősen főznének, szerintem nem is igazán érzik már az ízeket, így nehéz őket rávenni, hogy változtassanak. Megpróbáltam megbeszélni velük a menüt, de ők mindig húst hússal akarnak és nem értik meg, hogy nem jut rá. Egy hete csináltak paprikáskrumplit fél kiló bacon, 1 kg kolbász és egy üveg darált erőspaprika felhasználásával, egyszer ettek belőle, utána már nem kellett. A gyerek nem is tudott belőle enni, a párom megkóstolta és inkább nem evett én meg még ma is az abból csinált krumplistésztát eszem, mert nem lett volna szívem kidobni, a kutya pedig nem eszi a csípőset. Hú, ma nagyon el vagyok keseredve, de nem baj, majd elmúlik.
2012. jan. 6. 09:53
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Sajnos nem múlik el. Én két hétig bírtam a saját nagymamámmal egy konyhában. Utána elkezdtünk külön főzni.


Én úgy csinálom, hogy csak két vagy háromnaponta főzök. Ilyenkor nagyobb adagot készítek és egy részét megesszük aznap, a többit pedig lefagyasztom későbbre.

A nagyinak pedig (ő is húsos) pedig külön csinálok kis húst bele mindig, amivel az ő adagját fel lehetett tuningolni.

Ha ő főz, akkor pedig mindig megbeszéljük, hogy akarunk-e majd belőle mi is enni és ha igen a válasz, akkor próbál kicsit alkalmazkodni. Két felé veszi az adagot és külön ízesti...


Fontos, hogy ő is belátta, jobb ha nem erősködik. Persze ehhez volt nálunk is több veszekedés, durcáskodás. Volt hogy három napig egy falatot sem voltam hajlandó enni, inni, így fejeztem ki, hogy az étkezés irányítását nem adom át...mivel a kisfiam is követte a példám, ez hamar hatott.

2012. jan. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Ma eljutottam odáig, hogy megmondtam nekik a mai menüt (húsleves, utána tökfőzelék pörkölttel) ha esznek esznek, ha nem akkor nem. A férjem eddig is ezt tanácsolta, csak én próbáltam jó kapcsolatot kiépíteni. Persze azonnal megsértődtek.

2012. jan. 6. 12:51
 7/9 anonim ***** válasza:

Főzöl 2-3 naponta 2-3 napra valót csak magatoknak és kész.


Bár én sose költöznék össze se a saját se párom szüleivel,2 hét alatt legyilkolásznánk egymást :D

2012. jan. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nálunk a várandós feleségem főz hétfőtől csütörtökig, anyum pedig péntektől vasárnapig. Nincsen ilyen gond, mindkét hölgy úgy főz, hogy mindenki jól járjon. Apum olyan, mint a te szüleid, hogy fűszeresen szereti az ételeket, de ő ezt megoldja saját magának utólag.
2012. jan. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Csatlakozom pár előttem szólóhoz,miszerint nemhogy a közös konyha,de a közös élet akárki családtagjával is,de rossz.Hiába vagyok Én is nagyon alkalmazkodó.Nekem is a Nagymamámmal,meg Párom Anyujával voltak köreim.Aki idősebb,avval egyre nehezebb...Na de remélem így egy év távlatában már nem aktuális a probléma,illetve ezt kívánom Neked!:)
2013. jan. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!