Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinek kell leginkább felelőssé...

Kinek kell leginkább felelősséget vállalni egy beteg középkorú asszonyért, ha önmaga nem képes rá? Szüleinek vagy gyerekeinek

Figyelt kérdés
2012. jan. 7. 15:51
1 2
 1/12 tetris ***** válasza:
100%
Egy középkorú asszonynak a gyermekei még valszeg éppen hogy csak felnőttek, vagy talán még gyerekek. Ezért gondolom, talán inkább az asszony szüleinek kellene felelősséget vállalni.
2012. jan. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Annak, aki leginkább alkalmas rá. Hisz egy középkorú nő szülei lehetnek idősek, betegek. A gyerekek viszont lehetnek kicsik még. Úgyhogy vagy írj konkrét adatokat, szitut, vagy ne várj értelmes választ.
2012. jan. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%
Attól függ. Ha az asszony 50 éves, a gyereke 25, a szülei 75 évesek, akkor értelemszerűen a gyerekek. De ha tíz évvel fiatalabbak, akkor a szülők.
2012. jan. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is csak az előttem szólókkal tudok egyet érteni.
2012. jan. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindenki munkaképes, akkor összefogva a családnak. Ki miben tud segíteni. Mondjuk a nagymami megfőz az unoka meg hazaviszi a kaját. Tényleg írhatnál többet.
2012. jan. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
74%

Semmiképpen sem annak, aki úgy gondolja, hogy kell!

Ha szeretem az illetőt, akkor nem kérdés, hogy a gyereke vagy a szülője vagyok.

Szüksége van rám és én ahogy tudok, segítek neki!


Erre nincsenek szabályok.

2012. jan. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Már minden városban vannak házi beteg gondozó szolgálatok(amik ingyenesek),azok is be tudnak segíteni a beteg ápolásába...Ha Pécsen laktok és érdekel a dolog,akkor írj privát üzenetet.

Amúgy pedig annak kell vállalnia felelősséget,aki hosszú távon gondoskodni tud róla.

2012. jan. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Kicsit bővebben:

Anyukám idegbeteg.Nem olyan szörnyű,de nem tud önmagáról gondoskodni,mindent úgy kell mondani neki.Én ha vállalnám érte a felelősséget tönkre tenném vele a házasságomat.Jelenleg a szüleinél lakik,de ők idősek és egyre nehezebben tűrik,sőt nekik is lassan segítségre van szükségük.Pénzünk pedig annyi nincsen,hogy elhelyezzük őt valahová.Mit tegyek?Nem élünk Magyarországon,de egy jó tanácsnak nagyon,de nagyon megörülnék.

2012. jan. 7. 16:38
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mit jelent ez esetben az idegbeteg. Egyik ismerősöm anyja skizofrén. Őt cselekvőképtelenné nyilvánították, gondnokság alá helyezték. A lánya vállalta a gondnokságot, de azt hiszem hetente kétszer jár ki szociális gondozó, az ebédet valami jelképes összegért minden nap kiviszik házhoz, kapott rokkantsági nyugdíjat és két hetente be kell vinni az ideggondozóba, kap egy injekciót ami két hétig hat. Így saját magát el tudja látni -mármint fürdés meg ilyen alap dolgok- és nincsenek kitörései, hanem csak úgy elvan. Nem tudom, ahol ti éltek milyen lehetőségek vannak, beszélned kellene az orvosával, hátha tud valamit ajánlani.
2012. jan. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
ha nem élsz egy országban vele, akkor sajnos csak az otthon marad. Te meg perkálsz. Viszont a saját családod kárára nem mehet a dolog, anyagilag sem, mert mindenkinek a gyereke az első, törvény szerint is, róla kell gondoskodnia, mert azért vállalt felelősséget.
2012. jan. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!