Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen a párod kapcsolata az...

Milyen a párod kapcsolata az édesanyjával? Anya-fiú kapcsolat érdekelne

Figyelt kérdés
Csupán érdekelne másoknál hogyan is alakult ez. A párom nem tini, 30 fölött van, egy szerető,teljes családban nőtt fel,és próbálja meghálálni a sok jót,amit az évek során kapott a szüleitől. Mostanra roppant sikeres,ő tartja el őket luxuskörülmények közt. Teljesen normálisnak érzem, én is ezt tenném. Csak fura, hogy anyukájával órákig vásárolni megy, míg anyu válogat,ő megy vele, segít neki, mindenben kikéri a véleményét-gondolok itt nagyobb dolgokra, virágot visz neki,ha épp megkívánnak valamit kocsiba ül, elmegy, bár külön laknak. Úgy vallja, sosem tudni,mikor kívánják épp az utolsót, és nagypapája úgy halt meg,hogy nem teljesítette utolsó kívánságát,ez örök bűntudatot okoz neki. Nem vagyok irigy az édesanyjára, ugyanúgy úriember velem is, csak rám nincs "csak úgy" kósza pár semmittevő sétálgató órája, és félek, hogy sose lépi át ezt a határt, hogy anyu szava az első. Természetesen sosem tenném ezt szóvá, nem várom el,hogy döntsön, mert én is a szüleimet választanám, életem biztos pontjait. Nálatok milyenek ezek a kapcsolatok?
2012. jan. 8. 21:21
 1/5 anonim ***** válasza:
79%

Nálunk épp a másik véglet...

Anyósomat eléggé megtépázta az élet, a férje évekig csalta, mielőtt elváltak, állandóak voltak az anyagi gondok, és a gyerekein vezette le a feszültségét. Nagyon sokat verte őket (indok persze mindig volt), állandóan üvöltött, azzal fenyegette őket, hogy beadja őket az utcájukban lévő nevelőintézetbe stb. Az idegállapotát jól jellemzi, hogy kétszer is előfordult, hogy nem tetszett neki, hogy a gyerekei sokat néznek tévét, ezért nemes egyszerűséggel kidobta a készüléket az ablakon (!) Ezt ő mesélte nemrég nevetgélve.

Most már lenyugodott, de továbbra is nehéz elviselni, és a férjem nem is nagyon próbálkozik. Amióta megvan az unoka, átlagosan 2 hetente találkozunk, de ezek rendszeresen fulladnak veszekedésbe, bármin képesek egymásnak esni. Szerintem ha én nem szólnék, hogy hívja fel néha az anyját, a férjemnek soha nem jutna eszébe.

Szomorú, mert anyósom alapvetően nem gonosz vagy ilyesmi, mégis sikerült a férjem gyerekkorát megkeserítenie.

2012. jan. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az én férjem is 30-on felül van.Nagyon jó az anyjával a kapcsolata,bár ritkán találkozunk vele,mert mi külföldön élünk.Így a férjem minden hónapban támogatja az anyját anyagilag,hogy otthon ne kelljen a nyugdíja nélkülöznie. Ha elromlik valami(pl: mosógép,tévé,mikró stb) akkor mi ár küldjünk is külön pénzt rá,hogy megtudja venni magának.Évente egyszer rávesszük,hogy látogasson meg minket.(persze mi álljuk az utazás költségeit)

3 naponta telefonon beszél vele a férjem..

Engem nem zavar,és én örülök is,hogy megtehetjük,hogy támogassuk..Nagyon aranyos,és a legkevesebb,hogy nyugdíjas éveit megkönnyítsük neki..

2012. jan. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút egyenrangú, illetve még helyesebben: egyformán fontos mindenki. Anyósom, párom, és én is (hárman élünk egy háztartásban). Igazából kicsit olyan, mintha mindkettőnknek az anyukája lenne, ugyanúgy szeret minket, és gondoskodik rólunk, párom is két ugyanolyan fontos nőként kezel minket :)

Elég szerencsés vagyok, azt hiszem.

2012. jan. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hasonló mint ti vagyok,csak annyiban más hogy velük lakik,mert anélkül nem lennének meg anyagilag.

És attól tartok sosem fog elköltözni tőlük,én meg oda nem megyek.

Bár rám legalább van ideje, (amit az anyja rendszeresen áthúz,és őt kell kisérgetni)

2012. jan. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
az én vőlegényem is imádja az anyukáját :) és én is szeretem. Néha soknak érzem, hogy inkább az anyukáját felhívja, mint hogy engem kérdezzen valamiről, de mára elfogadtam, és meg is értem. De mi nagyon messze lakunk tőlük, több száz km-re, így elég ritkán találkoznak :(
2012. jan. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!