Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nálatok hogyan zajlik egy...

Nálatok hogyan zajlik egy ebéd? Ez csak nekem tűnik "gyámoltalan" helyzetnek?

Figyelt kérdés

Sajnos úgy alakult, hogy itthon kell lennem, éppen állást keresek, ami ugye nem könnyű. Apukám kötetlen munka ideje miatt minden nap itthon ebédel, ami a rosszabb, ki is kell szolgáljam. Megmelegítem, kikészítem, még a kanalat is az edénybe kell rakjam... és már melegítem is a kávét, mire megeszi, az is kész legyen.


Anyukám elkényeztette, ez nem kétséges. Mióta az eszemet tudom, ez így megy. Bátyám (én vagyok a húg...) a húszas évei végében jár, barátnője nincs és még nem is volt, de vele is ugyan ez a helyzet.


Ez csak nálunk alakult így, vagy vannak hozzánk hasonló családok is?


Szerintetek a testvérem fog találni magának anyukámhoz hasonló lányt, aki "minden kívánságát lesni fogja"? Én erre nem lennék képes...


...szeretem a párom (ff), volt alkalom, amikor 100% kiszolgáltam, de ami a lényeg, ez fordítva is működik. Kétoldalú a dolog, ráadásul a főztjét is imádom :-)


De ezt a testvéremről nem tudom elképzelni. Egy teát nem főzött még itthon. Szerintetek?


2012. jan. 11. 22:33
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Ha kellmajd megfőzi a teát. Sőt egy vacsorát is.

Apád is enne, akkor is,ha nem raknád elé. Sőt még kávét is főzne. Te teszel meg mindent helyette, őmeg elfogadja. Ennyi. Ha zavar,akkor ne tedd.

2012. jan. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 Timcso1702 válasza:
Hát apukádat már biztos, h nem tudod megváltoztatni. A tstvéreddel pedig próbálj elbeszélgetni, h változzon picit, vagy szerezzen egy tök jó állást amivel nagyon sokat keres, akkor talál majd magának egy "rabszolgát"
2012. jan. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Akiket én ismerek fiatal párokat a környezetemben (nekem nincs sajnos), a felénél ugyanaz a helyzet, mint nálatok.

A férfi nem csinál abszolút semmit a konyhában, egy poharat nem tesz arréb, egy szelet kenyeret nem ken meg vajjal, ki kell szolgálni mindennel.

Remélem az én majdani párom nem ilyen lesz, bár azt hiszem, nem is tudnám tolerálni, tehát nem lenne hosszú életű kapcsolat.

2012. jan. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
13%
Örülj neki, hogy csak ennyi gondod van Apukáddal. Én szívesen Édesapám elé tenném az ételt minden nap, de sajnos nem tehetem meg.
2012. jan. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
92%
Hát inkább az a durva, hogy a bátyád harminchoz közelít és még sosem volt kapcsolata.
2012. jan. 11. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Majd ha a jövőben anyukád már nem fog élni, te meg a férjeddel és a kisgyerekeddel leszel a saját otthonotokban elfoglalva apád és a bátyád úgy meg lesznek lőve hogy na...
2012. jan. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

5.

Ha a fiú otthon lakik, egyáltalán nem furcsa. Általában a tinikorból kinőtt lányok nem szeretnének egy olyan párt maguknak, aki még a szülőkkel lakik. Ha még nincs is saját lakása, de albérletben lakik, az szerintem sokkal nagyobb dolog egy nő szemében, mert azt jelzi, hogy képes önállóan ellátni magát, fizikailag és anyagilag is, és igénye is van a szüleitől független életre.

2012. jan. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
30 évesen épp ideje lenne ott tartani..
2012. jan. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
Èn is itthon vagyok most, a sulit hanyagolom egy ideje. Igyhát az enyém az ithoni munka. Anyu minden nap dolgozik, apu is. Apu haza jàr ebédre (èn fôzök ebédet, van h vacsit is.) kiteszem a kaját, kanál v villa mellé, kenyér, saláta stb. aztàn kávé. Szivesen csinàlom, mivel tudom, h kemènyen dolgozik ès legalább ennyivel szeretek a kedvében jàrni. Az öcsèmet meg anyàmat nem kell igy "körbe ugrálni", de ha kène nem esne nehezemre.
2012. jan. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Még egy dolog... ne értsétek félre, a gond nem azzal van, hogy ki kell szolgáljam apumat, hanem inkább ott, hogy ez nincs elismerve. Megtörténik és kész. Jött és megy. Mint a postás.


Főztem is már itthon, de az senkinek sem ízlett, ráadásul ezzel csak anyum életét akartam megkönnyíteni, de fordítva sült el a dolog. Mosoly helyett egy nagy adag lecseszést kaptam. Akkor fogadtam meg hogy itthon többet nem... (érdekes ez, mert a barátom szereti, amit készítek, ... így vagy mi vagyunk a "furák", vagy a "családom". Sose derül már ki)....

2012. jan. 11. 23:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!