Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogos lenne? Igaza van anyukám...

Jogos lenne? Igaza van anyukámnak?

Figyelt kérdés

Kezdem az elején..jó tanuló vagyok,többnyire abba nem lehet belekötni. Ugyan mostanában sokszor visszabeszélek,de azt inkább magamnak szánom és nem az anyukámnak.

Csak a gond,hogy ő ezt komolyan is veszi. Olyanokat is,hogy " Húú istenem,ezt nem hiszem el.." - jó ezeket mérgemben mondom. :)

Amikor ezt meghallja vagy ilyeneket,akkor rögtön olyanokat vág rá,hogy : "Nem hiszem el,hogy ilyen gyerekem született,biztos elcserélték a kórházban,mert a föld ilyen hülye gyereket még nem hordott a hátán." - ezt mindig megkapom.


Na de most komolyan,hogy mondhat ilyet? Jogos lenne?

12/L


2012. jan. 12. 18:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
83%
irhatnál még több ilyesmit amin felkapja a vizet mert ez a hu nem hiszem el elég lájtos,ezen nem kéne. nyilván fontos hogy milyen hangnemben mondod de könyörgöm kamaszodsz,ennél lesz rosszabb is...és nem tartom jogosnak hogy lehülyézzen. lehet hogy könynedén veszed de van aki tök szarul fogja fel és az ö kárára válik.
2012. jan. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 bánomisén ***** válasza:
98%

Kezdődik a kamaszkor :-)

Amikor ilyeneket mondasz, akkor ne mondd ki hangosan, csak magadban. Azt nem hallja az anyukád és nem tud rá válaszolni.


Egyébként nem értek egyet az anyukáddal, hogy ilyeneket mond, viszont nem ismerem a családotokat, lehet, hogy olyan gondjai vannak, amik miatt türelmetlenebb.


Különben, amit ide leírtál, azt el is mondhatod neki. Beszélj vele, és hallgasd is meg, hogy ő mit mond. Így legalább tisztázzátok ez a helyzetet.

2012. jan. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
17%

"Ugyan mostanában sokszor visszabeszélek,de azt inkább magamnak szánom és nem az anyukámnak. "


Saját magadhoz ne beszélj hangosan, hacsak nem vitatkozol magaddal, de az már komolyabb probléma.


Egyébként senki sem hülye, és az ilyen beszólások anyukádnak mennek, arra reagálsz, amit ő mond, és elég bunkó módon, ne haragudj. Úgyhogy teljesen jogos anyukád viselkedése, örülj, hogy nem kaptál még 1-2 jól irányzott sallert.

2012. jan. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Első,második : Rendben.

Harmadik : Huh..ez is megkaptam..:)

2012. jan. 12. 19:01
 5/17 A kérdező kommentje:

Első : Hát olyanokat szoktam még,hogy " Jaj..ne már.." vagy " Ó a fenébe.." esetleg " De most miért..? "

Jó ezek kicsikét nyávogosak..:)

2012. jan. 12. 19:03
 6/17 anonim ***** válasza:
71%

3. vagyok. Bocsi, de átérzem anyukád helyzetét :)

Amikor fáradt vagyok, valami gondom van, 500 dolog, amit el kellene intéznem és nincs idő, meg még 10, amit elfelejtettem, és a lányom visszadumál, akkor nem repesek az örömtől (most is kicsit paprikás vagyok....::):)

Szóval idegesítő tud ám lenni. Próbáld azt nézni, hogy ha minél előbb megteszed, akkor előbb a végére érsz....

vagy mondd magadban :)

2012. jan. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
57%

Ne nyávogj és beszélj vissza. A véleményedet kifejteheted kultiráltabban is. Tényleg örülj neki, hogy "csak" ennyit kapsz vissza, nem pedig egy nagy pofont.


Persze ettől függetlenül ő sem mond neked túl szép dolgokat. De ez csak kommunikációs hiba, szerintem megoldható, ha normálisan beszélnél vele.

2012. jan. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Rendben,köszönöm.:))
2012. jan. 12. 19:06
 9/17 bánomisén ***** válasza:
85%

Jó fej vagy, kérdező :-)

Figyelj, könnyebb átesni a kamaszkor borzalmain, ha sokat kommunikálsz az anyukáddal. Ez a néhány év sem neked, sem neki nem lesz igazán könnyű, de ha megbeszélitek egymással a dolgokat normálisan, akkor könnyebb lesz mindkettőtöknek.

2012. jan. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
69%

nyilván nyávog a tini. én is mindig nyivákoltam hogy de miért nem enged el ide meg oda. oké mondjuk én 17 voltam nem 12.


ezek szerintem nem sulyos rinyálások... jobban örülne ha közölnéd anyáddal hogy mennyire utálod? mert a tinik azt is szoktak. meg sokkal durvábbakat. nem tom miért veszi ezt fel.de nyilván látnom is kéne a helyzetet. ha mondjuk éjjel nappal a fülét rágod akkor megértem ha ideges. de ha nem csináltál semmi olyat ami rossz akkor meg nem értem....

2012. jan. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!