Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék végre felelősebb...

Hogyan tudnék végre felelősebb, megfontoltabb, felnőtt nő lenni, aki nem veszíti el mindig a párjait a viselkedése miatt?

Figyelt kérdés
A helyzet az,hogy sajnos én nő létemre nem vagyok az a tipikus női lélekkel megáldott ember , akit a férfiak jobban kedvelnek, aki azt nyújtja, amit szeretnének.Az oldalon többször olvastam női kérdezőktől, hogy azokat a hibákat róják fel a férjüknek,barátjuknak,amit én is elkövetek nő létemre. Sajnos a főzésen kívül nem nagyon végzek házimunkát, a párom szól rám, hogy rakjak rendet, trehány tudok lenni sokszor. Imádom a számítógépes játékokat,főleg a lövöldözős fps-eket, órákra képes kikapcsolni. Nem vagyok a praktikusság magaslatán sem, nem vezetek nyilvántartást semmiről, ahogyan a párom,a csekkeket is ő fizeti. Nem vagyok átgondolt, hirtelen vagyok. Szerinte nem vagyok az a küzdő típus sem, ami nem igaz, most készülök egyetemre csillagásznak, csak az a baj,hogy külföldön élünk és itt minden sokkal nehezebb nekem és úgy érzem néha depressziós vagyok. Nem akar még gyereket tőlem, sem feleségül venni, amíg nem vagyok felelősebb és olyan vagyok,mint egy gyerek sokszor. Nagyon szeret persze, csak én sajnos tényleg nem vagyok az a tipikus nő, lelkileg gondoskodó vagyok, simogatós, bújós, csak nem tudom hogy álljak hozzá a problémák megoldásában. 29 vagyok, ő pár évvel idősebb és már régóta külföldön él.
2012. jan. 12. 20:24
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
jav:problémák megoldásához
2012. jan. 12. 20:27
 2/16 anonim ***** válasza:
38%

29 vagy. most készülsz egyetemre és csillagásznak akarsz tanulni???

És te ezzel indokolod azt, hogy küzdő típus vagy?

Nos, ha befejezed az egyetemet és csillagász leszel. (amit kétlek, bocsi) akkor helytálló lenne a kifejezés.

Bárki képes bármibe belekezdeni....az a fontos, hogy fejezd is be.

Szerintem nem az a baj, hogy nem vagy tipikus nő. (Párod így szeret és ez a lényeg)

De mégiscsak 29 vagy, és leírásod alapján: trehány, felelőtlen, megbízhatatlan, csapongó és gyerekes vagy.

Mielött fel nem nősz ne vállalj gyereket.

És ne haragudj, de ha nem írod oda a korod. Kb. 18nak mondtalak volna (És nem az egyetem miatt)

Sztem ezen gondolkodj el!!!

2012. jan. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
31%

Szerintem te nagyon szimpatikus nő vagy! Egy igazi nő! Gondolom először fizikus lettél és aztán csillagász!

A legszebb hivatás egyike, elvont de csodálatos és nehéz is. Szerintem te sokkal több vagy, mint bármely egyszerű főző-mosó-takarító "nő".

Te ilyen vagy, más meg más. Én mindig is felnéztem a karrierista nőkre, de a hagyományos papucsnőket, ahogy írtad - "akit a férfiak jobban kedvelnek, aki azt nyújtja, amit szeretnének", azokat általában megvetem. Ezek üres emberek, másoknak felelnek meg, ebből áll az életük. a langyos iszonyatban, megaláztatásban.


Szerintem jó hogy ilyen vagy! A párod is segít a házimunkában, akkor semmi baj, ha neked sem a szíved vágya, amit teljesen megértek!

2012. jan. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
17%

Sehogy. Előbb nőj fel, vállalj felelősséget a tetteidért. Az fps játékokat hagyd meg a tizenéves korosztálynak, és a csillagászatot is felesleges így elkezdened!


F/29

2012. jan. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat még akkor is,ha hideget kaptam, ami tényleg fájt egy kicsit, eleget szidtam magam a leírásomban is. Lehet nektek úgy tűnt, hogy én csak panaszkodom és nem akarok változtatni,de pont hogy akarok változtatni. Érdekes módon azóta vagyok ilyen, mióta itt élek külföldön, azelőtt állandóan tanultam, főleg csillagászatot, biológiát, fizikát, tudom,hogy ez az első válaszolónak hihetetlen, de tényleg iskolában sokat küzdöttem úgymond, hogy elérjek valamit, aztán megbetegedtem, tönkre ment a kapcsolatom és magam alá kerültem. Pár évvel később a családom akaratának ellenére külföldre költöztem és itt megint kicsit magam alá kerültem és ezért vagyok olyan, amilyen.
2012. jan. 12. 20:57
 6/16 anonim ***** válasza:
39%

3. válaszoló

Te elolvastad a kérdést???

Agybajt kapok ennyi értelmes ember között!

"most készülök egyetemre csillagásznak" ebbe te hol látsz karriert???

Kedves alanyunk se tipikus háziasszony, se tipikus karrierista, se felnőtt értelmes nő.

Egy álomvilágban élő naív "gyerek", aki mentségeket keres arra hogy nem csinál semmit.

(Gyereket semmiképp ne csinálj)

2012. jan. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
69%

Sajnálom. Elmondtam a véleményem. Nem azért, hogy bántsalak.

Csak ugy gondolom, abból hogy bíztatgatlak, azt mondom minden rendben lesz nem baj, hogy ilyen vagy 29 éves létedre. Abból te nem nyersz semmit.

Amiket leírtam jószándékból írtam...gondolkodj el rajta, lehet hogy van benne igazság!?! Ha nincs, tévedtem!


Kifogások keresése a legkönnyebb sztem. Így alakult az életed, gödörbe vagy..ki kell másznod belőle.

Sok sikert!

(1 válaszoló voltam)

2012. jan. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Borzasztó vagyok akkor, ilyenkor élni sincs kedvem. :(( Nekem kell változtatnom, de eddig még nem sikerült, talán mert nem bízok magamban. Nem is tudom, el kellene kezdenem erősen gondolkodni mindenen, megszervezni az életem, a személyiségemet erősíteni, de sokszor nem látom az eszközöket, hogy mivel, hogyan csináljam, de ha nem változom, akkor tönkre megyek teljesen.
2012. jan. 12. 21:19
 9/16 anonim ***** válasza:

A csillagász előtt elvégzett már egy sulit (egyetem) nem?

Én úgy hallottam h a csillagász az másoddiploma lehet csak. Vagy rosszul tudom?


"Imádom a számítógépes játékokat,főleg a lövöldözős fps-eket, órákra képes kikapcsolni."


Ez mondjuk dedós picit, de egy nőnek miért nem lehet? Amikor ezer dedós éretlen "családapa" ilyen hasonló idióta játékokkal játszik?

2012. jan. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
mondjuk kezd azzal, hogy nem keresel ilyen buta kifogásokat, hogy "csak az a baj,hogy külföldön élünk és itt minden sokkal nehezebb nekem", ez a kijelentés súrolja a poén határait :) szerintem amiket felsoroltál annak jó része nem probléma. nem baj pl hogy szereted a számítógépes játékokat (kivéve persze ha máshogy már nem is tudsz kikapcsolni) az viszont probléma, ha mindent a párodra hárítasz. egyszerűen csak ki kell nyitnod a szemed, és figyelned kell rá. vedd észre, ha szüksége van rád a napi dolgokban, vagy ha valami baja van. és hallgasd meg amit mond. hogy hogy állj hozzá a problémák megoldásához? :) ezt nem is igen értem. szerintem nem lehetsz egy buta nő, biztos lenne saját ötleted, cask az a baj, hogy meg se próbálod kitalálni, mert hogy majd megcsinálja más helyetted. szerintem simán tudsz változtatni, ha egy picikét megerőlteted magad
2012. jan. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!