Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 5 hónapja vagyok 18 és anyum...

5 hónapja vagyok 18 és anyum kiakar rakni a házból! Pénzem nincs, szinte senkire nem számíthatok! Nagyon a padlón vagyok! Nem tudom, hogy hogyan tudnék kilábalni ebből! Miért ilyenek a szülők, vagy csak az enyém ilyen?

Figyelt kérdés
2012. jan. 13. 12:10
1 2
 1/15 uccu ***** válasza:
Biztos vagy benne, hogy ki akar rakni? Suliba jársz, dolgozol? Vannak tesók? Apukád? Ha suliba jársz, kérj tanácsot, segítséget a tanárodtól. vagy barátaidtól, szüleiktől segítséget. Történt valami, ami miatt lenne oka ilyen meggondolatlanságra?
2012. jan. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
77%
Miert akar kirakni,azert mert 18 vagy, vagy mas okbol? Ha pusztan azert, mert 18 vagy, akkor sajnos nem tudom ra a valaszt, de az en anyukam nem ilyen, hanem inkabb pont az ellentete. 23 evesen is tamogat, amiben csak tud, cserebe,ha vegzek en is tamogatni fogom elete vegeig.
2012. jan. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Tettél valami olyat ami miatt ki akarna rakni?

Bár ez is érdekes téma... én szinte bármit tehetnék anyám akkor se lenne képes kivágni itthonról mint egy utolsó rongyot. Nem akarok előre ítélkezni, de ha az van amire gondolok, hogy ok nélkül vágott ki, akkor az ilyen nem anya. Én a helyedben, amennyire lehetséges (a mai viszonyokhoz képest) találnék mihamarabb valami munkát, és ha van valakid, rokonod, akárki akinél meghúzhatod magad, ahhoz mennék. Ha össze szedted magad akkor meg lakás bérlés..

Sajnálom, hogy ez történt:(


20l és még mindig itthon élek munkanélküliként:/

2012. jan. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
30%
Amíg nappali tagozaton tanulsz, addig köteles eltartani, nem rakhat ki. Ha viszont nem tanulsz, akkor dolgozz, másnak is abból van pénze. (Nincs munka? Jaa... tanulni kellett volna.)
2012. jan. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy ez egy fenyegetés, hogy menj tanulni vagy dolgozni esetleg, hogy szedd össze magad? Talán nem is gondolta komolyan, nem ismerjük a hátteret.


Amennyiben igen, nos jogilag akkor sem rakhat ki, de el tud lehetetleníteni (nem ad enni/nem mos rád stb.) de ez megoldható amint rendelkezel önálló keresettel...


Van olyan, hogy kényszer kijelentés a földhivatalnál/népesség nyilvántartónál: ilyenkor 2 szomszéddal nyilatkozni kell, hogy minden cuccodat elvitted és nem szándékozol visszajönni, szóval nem árt velük is jóban lenni...


Ha nem akar beengedni és lecseréli a zárakat, de még ott van az állandó lakcímed bejelentve akkor jogodban áll feljelenteni (addig barátok, ismerősök más rokonoknál talán meg tudod húzni magad), de ne fajuljanak el idáig a dolgok sose...

2012. jan. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarom vedeni, mert nem tudom mi tortent. Bar, ha csak nem olt embert, egy gyerek nem tudna olyat tenni-mert o meg az,hiaba papiron felnott- amiert en kiraknam a hazbol. Ot is meghallgatjuk,valoszinuleg keszseggel el fogja meselni, hisz nem hiaba kert segitseget. Viszont azert alljon mar meg a menet! Te, aki azt irtad, hogy tanulni kellett volna, megis mi a fenet kepzelsz magadrol? Te talan 18 evesen rendelkeztel tobbel, mint egy erettsegi? Max a regi idokben, mikor meg erettsegit+szakmat egyszerre lehetett kapni. Ma mar a legegyszerubb szakma is erettsegi utan, 2-3 ev. Nagyon ritkak az egy eves kepzesek,es rendszert semmit se ernek. Pl. egy gyogyszertari asszisztens szakma 3 ev, + meg ra a gyogyszerkiadoi,ami nelkul gyakorlatilag munkat se kapsz, az 2 ev, es meg ezen felul lehet szakosodni,amit szinten nem art. Tanulj mar meg szamolni! Raadasul manapsag a legtobb jobb esetben is 19-20evesen vegeznek. Egyreszt, mert sok az evvesztes, masreszt ma mar a szakmunkas osztalyokban is inditanak nyelvi elokeszitoket. Arrol meg ne is beszeljunk,hogy mi van, ha egyetemista, vagy most keszul oda... En az orvosi elott 2 evet hagytam ki, ha valaki akkor nekem azt mondja,hogy ingyenelo vagyok,mert bepotolom,amit az iskolaban nem adtak le, akkor fel is pofoztam volna! De meg a szuleim is! Mara mar egy jo szakember lett belolem,es semmit nem veszettem 2 ev alatt.


Lehet mindez nem igaz a kerdezore,es 18 evesen otthon ul, de igy latatlanba ilyet irni az intelligencia teljes hianyat mutatja, raadasul meg az erzelmi intelligencia is hianyzik beloled, mert ide jon segitsegert,te meg a nagy magyar allampolgarhoz hiven meg bele is rugsz. Gratulalok neked is es a kedves szuleidnek is!

2012. jan. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
53%
Másnak is lehetnek ilyenek a szülei,igen ha a fiatalember vagy kisasszony,nem akar tanulni,sem dolgozni,sem nem segit semmit,csavarog,iszik,drogozik,helytelen szitukba keveredik.....stb.....ha igy van,édesanyadnak teljesen igaza van ,mert mostmar nagykorú vagy,és nem felelö érted. Ha nem igy van,és angyal vagy akkor meg kell keresne az okat,ha nincs ra ok,akkor forulj a törvenyhez a jogaiert. Légy üdvözölve a felnöttek világában! :-)
2012. jan. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
50%
12.33-as vagyok. Jogilag kirakhatja az anyja,nem az szamit,hogy nappalin tanul e vagy sem,hanem,hogy elmult e 18. Egyebkent erdekes,hogy en rengeteg csaladot ismerek, es meg sose lattam olyat,ahol a szulok normalisan dolgoztak, nem repdestek a tanyerok, nem vertek a gyerekeket, ott nem is voltak drogos gyerekek vagy olyanok,akik nem mentek haza,akik kerultek az iskolat. Itt a gyakorin valahogy az osszes angyalka, a lelket is kitevo anyukanak (a kerdesek szerint), zullot,drogos gyereke van. Talan oda kellett volna figyelni kivetel baratkozik a gyerek,egy jo csaladbol szarmazo(a jo itt nem gazdagot jelent) gyerek,aki kiskoraban is normalisan viselkedett,nem lesz egyik naprol a masikra drogos. Biztos van ilyen,de hogy ez nagyon ritka az biztos.
2012. jan. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
42%

A tipikus magyar mentalitas itt mutatkozik meg, mert lepontoztak a 2. valaszolot, csak azert, mert normalis csaladban el, ahol a csaladtagok osszetartanak. Hat igen, az irigyseg nagy ur, amennyiben nem irigysegbol volt,ugy meg rosszabb.


"Miert akar kirakni,azert mert 18 vagy, vagy mas okbol? Ha pusztan azert, mert 18 vagy, akkor sajnos nem tudom ra a valaszt, de az en anyukam nem ilyen, hanem inkabb pont az ellentete. 23 evesen is tamogat, amiben csak tud, cserebe,ha vegzek en is tamogatni fogom elete vegeig.


A válasz 51%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad."

2012. jan. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Gyorsan találd ki, mihez szeretnél kezdeni az elkövetkező 3-4 évben.


Ha van érettségid, akkor menj, tanulj valamilyen szakmát, okj-t vagy menj fősulira, egyetemre, lehetőleg levelezőre, és mellette dolgozz. Anyudtól kérj haladékot addig, amíg egy-két havi albérlet árát össze nem szeded.


Eleinte olyan albérletbe menj, ahol több hasonló korú fiatal is lakik, mert együtt sokkal olcsóbb bérelni, mint egyedül! Rengeteg ilyen albérlet van főleg Pesten, és ott van több munka illetve tanulási lehetőség.


NAGYON FONTOS, hogy tanulj meg egy idegen nyelven beszélni, írni minél magasabb szinten. Ez 3-4 éven belül sikerülni fog! Szintén Pesten erre is rengeteg lehetőséget találsz, társalgási klubokat, rengeteg tanárt, közösséget. Mindent.


Nagyon nehéz lesz, de ha így kell élned, ne félj egy percet sem, hanem légy bátor, mert sikerülni fog minden szépen, csak ne kapkodj, hanem először tervezz!


Tanulj valami olyat, ami érdekel, tehetséged van hozzá, és munkád is lesz, ha elvégzed. Az egészségügyi tanulmányokat nagyon ajánlom. Bár a munka nagyon nehéz, és a fizetés sem sok, viszont biztos megélhetést jelent, mert hiányszakma, illetve külföldön nagyon megbecsült, és jól megfizetik.


Szóval ne félj!


És a másik, hogy barátaidtól is kérhetsz segítséget, biztos ők is befogadnak rövidebb időre, míg talpra állsz.


Viszont az engem is érdekelne, hogy mi vezette erre anyukádat? Tanultál, dolgoztál, vagy csak otthon ültél és vártad a sült galambot? Ez fontos kérdés! Ha nem vagy szorgalmas, és nem akartál dolgozni, akkor ezen most változtatni kell!


24L

2012. jan. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!