Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi miatt nem engedi egy...

Mi miatt nem engedi egy szülő, hogy a már felnőtt gyerekének a párja ott aludjon náluk?

Figyelt kérdés

Egy barátnőmről van szó 21 éves lány. És már több mint 2 éve együtt van a barátjával. De most télen is haza kell sétálnia esténként a fiúnak a hidegben, mert éjszakára nem maradhat. Pedig már évek óta tudnak róla a szülők hogy van szexuális élete, ez már természetes is.

Akkor mégis miért nehezitik meg a kapcsolatukat ezzel?

Számomra ez nagyon furcsa, nekem már 16 éves koromtól kezdve szivesen fogadták az udvarlóimat, sőt pont azt szerették ha otthon vagyunk biztonságban.

A lány pont emiatt akar albérletbe költözni minnél hamarabb. De így szerintem csak elrontja az egész jövőjét. Amíg én jó légkörben itthon lakok még évekig és gyűjtöm a pénzt, addig neki semmije nem lesz mert elmegy az albérletre. Én sajnálom őt emiatt..

Nem szemétség ez kicsit egy szülő részéről? Ha már támogatni nem tudja, legalább ne nehezitse meg azt hogy saját magának gyűjtsön a jövőjére.


2012. jan. 16. 13:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
61%

Talán azért mert nem egyformák az emberek,nem mindenki viseli el az számára idegen embert az otthonában.

Én még fel se vihettem annak idején a barátomat .Nem ,hogy még ott aludt volna nálunk.

2012. jan. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 ava87 ***** válasza:
87%
Ahogy az előttem szóló is írta, nem egyformák az emberek. Nem hiszem, hogy azzal van a bajuk, hogy a lányuk együtt alszik az udvarlójával, csak egyszerűen nem szeretik, ha éjszakára is ott marad valaki, aki nem ott lakik. Azzal meg szerintem a világon semmi baj nincs, ha egy felnőtt fiatal pár összeköltözik és - lévén felnőttek - megkezdik az önálló életüket. Én is úgy gondolom, hogy ha együtt akarnak élni, akkor ezt tegyék a saját külön helyükön, szerintem nincs ebben semmi.
2012. jan. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
74%

Egyrészt egy 21 éves lányt ha ez zavar, akkor költözzön külön, akkor nincs, hogy megengedik-e. Azzal, hogy albérletbe megy, éppen hogy nem rontja el a jövöjét, hanem segit neki önállósodni.

Másrészt sok helyen - föként kisebb helyeken - elitélik, ha valakinél ott alszik egy férfi, kivéve ha legalább is eljegyzett völegénye.

Ezt nem tartom szemétségnek, elvégre a szülönek is joga van a saját erkölcsi mércéje szerint élni. Szerintem legalább annyira szemétség a szülök nyakán élni és nem szállni be a közös költségekbe, mert a gyerek saját magának gyüjtöget. (Ugyanis igy azt, amit összegyüjt, lényegében a szülei adják neki.)

2012. jan. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Ebben lehet hogy igazatok van de akkor mégis honnan lesz egyszer saját otthona? Egész életben albérletben nem a legjobb életcél. Mert megélni sem könnyű ilyen kevés fizetésből (tudom mert egy helyen dolgozunk)...nem hogy még bármit is félretenni.
2012. jan. 16. 13:27
 5/12 anonim ***** válasza:
67%
Talán nem szeretik az illetőt.. Ezzel is akarják tudtára adni hogy nem adják áldásukat a kapcsolatukra..
2012. jan. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
82%

Lehet én vagyok furán összerakva, de én eleve nem értem azt a fajta neheztelést a részedről, hogyha támogatni nem tudják a szülők őt, akkor legalább hagyják hagy gyűjtsön a jövőjére.

Míg én otthon laktam csak a legfontosabb dolgokra volt pénzem, hiába dolgoztam, a többi haza kellett adjam, hogy megéljünk. Hatalmas érvágás volt a szüleimnek, mikor összeköltöztem a párommal, mert én keretestem a legtöbbet a családban (szégyen nem szégyen).


Ha a kislány azt akarja, hogy együtt legyenek és ehhez az egyetlen kiutat az albérletben látja, akkor csinálja így. Én azért nem sajnálom, mert elvileg felnőtt nő (tehát már szabadon elköltözhet) és ha a szülei ezt a szabályt hozták a saját otthonukban, akkor neki ehhez sajnos alkalmazkodnia kell, míg otthon lakik.


Abba már bővebben nem megyek bele, hogy mennyire nem tartom helyesnek, ha egy 16 éves kislánynál ott alszanak a fiúk, akármennyire helyesek, aranyosak. Természetesen jobb, mint a híd alatt, ha már annyira elviselhetetlen ebben a korban a konkrét szexuális aktus.

2012. jan. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
79%

Szia, 21 éves vagyok 4,5 éve vagyunk együtt a párommal. Soha egyetlen egyszer nem aludt nálunk. Nekünk ez volt a természetes. Egy szobánk volt a nővéremmel, egy kis fotel van a vendégnek, csak azért, hogy itt aludjon nem volt amiért...15 perc sétára lakott,haza tudott menni. Ugyanígy én sem aludtam náluk, neki egy húga van. Hasonló körülményekkel.

A másik dolog, hogy engem kifejezetten zavar, hogy "lábatlankodok" a reggelinél pizsamában, vagy vacsoránál, a fürdőnél használat előtt. Egyszerűen így alakult ki nálunk. Persze ez olyan 18 éves korunk előtt volt.

(zárójelben, szerintem egy 16-17-18 éves fiatal nincs amit keressen másnak az ágyában, akárhogy tesszük-vesszük Lehet, hogy maradinak fogtok tartani, de ax együtt élés, hadd legyen a felnőttek kiváltsága, nem kell, hogy a gyerekek is azt csinálják. Sőt...egyáltalán nem kell a "párjuknál" aludjanak olyan fiatalon. Őszintén mindennek megvan az ideje mint a szalmakalapnak)


A felnőttek (18 on felül legalábbis), már eldönthető, mit tartunk helyesnek, főleg ha függetlenedtünk a szülőktől, de anélkül is bizonyos fokig.


Mi 19 éves korunk óta élünk albérletben, más-más városban, és ott igen gyakran alszunk együtt, sok időt töltünk együtt. Erről a szüleink is tudnak és nincs kommentálás, nem az ők házuk, nem az ők hatáskörük, felnőttek vagyunk.


Jelen esetben szerintem meg, joguk van a szülőknek így dönteni és nincs amiért a a lánynak puffogni. Különállóként meg nyilván nem lehet belelátni a helyzetbe.


Nálunk is mondhatnák, hogy a szülők nem engedik, nyilván mi tudjuk, hogy miért és a mi döntésünk is benne van.

Összeköltözni szerintem meg nem hátrány, 21 évesen ideje önállósodni.


21-L

2012. jan. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
87%

"Nem szemétség ez kicsit egy szülő részéről?"


Kedves kérdező!

Hogy jössz te ahhoz, hogy más szüleit leszemetezed? Milyen alapon? Mindent úgy kell csinálni, ahogy neked tetszik? Nem a gyámja vagy te a másik lánynak.

Úgylátszik itt az a divat, hogy mindenki valaki más miatt szól, mintha az nem tudna beszélni. Bezzeg én...

2012. jan. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
78%

Én 21 éves koromig laktam otthon és akkor már 4 éve jártam a barátommal. És nekem sem engedték meg, hogy nálunk aludjon, amit be kell valljak nehezen viseltem. Ráadásul mert nálunk lett volna hely, nem kellett volna pizsamában a fürdő előtt "keringőzni" egymás mellett. Ráadásul mostohaanyám (Mert engem ő nevelt fel, na nem az a jó tündér fajta volt.) rendszeresen barátot váltott, akik közül volt, aki nálunk aludt. A barátomnak 45 perc volt a házunktól a buszmegálló (csak gyalog tudott menni)és még 35 perc mire busszal hazaért. (esőben, hóban...) Nálunk még szilveszterkor sem maradhatott a barátom ott aludni, amikor vége lett az "ünneplésnek" akkor lehet indulni haza, volt a jelszó. Még szerencse, hogy el tudtuk húzni úgy az "ünneplést" (nem bulit), hogy csak 1-1,5 órát kelljen a buszmegállóban várnia az első buszra. A mi életünket nagyon megkeserítette, hogy ennyire másképp gondolkodtak otthon. Még egy esti programra (mozi, színház, szülinapi buli, koncert...)se tudtunk soha elmenni mert a barátomnak nem volt hol aludni az utolsó busz túl korán az első meg túl későn ment a közös esti programokhoz.

Látom itt sokan nem értenek velem egyet, de szerintem természetes kéne legyen, hogy egy 2x éves lánynak (ha több éve tart a kapcsolata=komoly kapcsolat) igen is meg kéne engedi, hogy ott aludjon a barátja.

Ez nem szemétség pusztán mindenki másképp gondolkodik.

Én láttam, hogy az osztálytársaim egytől-egyig a barátjuknál aludtak és a barátjuk náluk, mi meg legkésőbb fél 9-9kor már elköszönhettünk, hogy elérje az utolsó buszt.

Lehet, hogy ha már nekem lesz gyerekem én is átértékelem, átgondolom a helyzetet de most így gondolom.

2012. jan. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
56%

Szia!


Szerintem ez normális, én sem engedném a gyerekemnek, pedig még fiatal vagyok. Sőt az én barátaim sem alhatnak nálam, csak ha nagyon régóta tart a viszony és nyomós oka van rá, pl. szilveszter. Ha valaki annyira együtt akar velem aludni, hívjon meg magához vagy vegyen ki egy rendes szállodai szobát. Ennek többnyire gyakorlati okai vannak: oké, járnak két éve, szexelnek, ez mind klassz, de nem garantálja, hogy a srác nem baltás gyilkos vagy enyveskezű. Lehet minden téren nagyon rendes, elég, ha csak egyszer jön rá a hoppáré és nem szeretném, hogy az én házamból kívánjon meg valamit vagy az én torkomat vágja át. Másrészt nem biztos, hogy szeretném, hogy a lányom pasija használja a fürdőszobámat. Harmadrészt míg ha valaki egyedül lakik és a saját barátját fogadja, nem zavaró, hogy az illető ott van, viszont ha már egy egész család életével kell összeegyeztetni a látogatást, akkor a többiekre is gondolni kell. Lehet, hogy este a többiek tanulni/pihenni/lazítani/aludni/tévézni szeretnének, amit nem tehetnek meg a vendég miatt, pl. nem bámulhatja az anyuka a tévét szétmosott pizsamában, nem reggelizhet az apuka boxeralsóban, a testvér nem tud annyira koncentrálni a leckére, ha valaki más is a lakásban van, reggel egy fővel többen jutnak a fürdőre, mint normálisan: nem kívánhatod a teljes családtól, hogy az egyik gyerek kedvéért húsz perccel korábban keljenek és rendszeresen felborítsák az életüket. Szintén fontos, hogy ha egy gyerekednek megengeded, meg kell engedd a másiknak is: ha van három gyereked, kettőt pislogsz és mindhárom barátja/bnője nálatok alszik, ami kissé túlzás. Tessék a fiúknak fogadni a lányokat, ha annyira együtt akarnak aludni, vagy tudomásul venni, hogy nincs megengedve, ha az ő szülei is hasonlóképpen vélekednek.

2012. jan. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!