Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikori a legrégebbi emlékeitek...

Mikori a legrégebbi emlékeitek? Az megrázó vagy valami jó dolog volt, hogy bevésödött?

Figyelt kérdés

Nekem például 5. osztálytól fogva vannak emlékeim, az az elöttiek nagyon homályosak, teljesen érzelem mentesek mintha nem is velem történtek volna, nem is hosszúak csak pár kép, bevillanások ilyesmik, olyan mintha egy fehérködön át nézném.

5től viszont minden éles, mert ott valahogy egy osztályfőnökin megvilágosodtam. Rájöttem, hogy gyűlölöm s undorodom Soóstól. Még sose éreztem addig, hogy valakiből így áradjon a gőg s a lenézés úgy cakkumpakk mindenkifelé aki él. Na ott durrant el az agyam, kicsit kiakasztot nagyon s szinte éreztem, hogy felébredek mint csipkerózsika. Mondjuk kár mert addig mindenből ötös voltam de elötte meghalt a tanárom egy éve s utánna megkapni ezt a máéniákus kritizálót rendesen kifordúltam magamból.

Nektek is volt hasonló mély emléketek?

Mit jenelthet, hogy csak ekkortól vannak "rendes" emlékeim? Miért nem volt elöttihez érzelmek?


2012. jan. 19. 21:49
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%
Egy álmom ugrik be, ovisként álmodtam. Volt akkoriban egy vörös cicánk, nem volt túl szelíd, de azért szerettem. Egyszer álmodtam, hogy az udvarunkban vagyok és egy farönk végigszalad az udvaron. A cicán átment, mire az úgy kilapult, mint mondjuk egy rajzfilmfigura. Aztán jött egy kisfiú közben annyi játékkal a kezében, hogy vagy másfél méterre a feje fölött púposodott. Neki egy igazi kacsája volt, sárga. Mikor megtörtént a cicalapítós eset, megfordult és elment. :D
2012. jan. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
89%
A fene tudja, valamikor kisbaba korabeli, ablakon belátszódó utcai lámpák. Tökéletesen tiszta, valamiért beleégett az agyamba. Technikailag persze az egész szobára emlékszem, de mivel több évig ott aludtam az nem kunszt.
2012. jan. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%

Az hogy rettenetesen fáj a lábam. Kétoldali dongalábbal születtem és későn műtöttek meg.

Kb két éves lehettem.

Egy darabig a szüleim sem hitték el, csak akkor amikor elmondtam, hogy kik látogattak meg minket, milyen volt a kiságyam, és hogy a nővérem piros és rózsaszín zsírkrétával szívecskéket rajzolt a gipszemre.

2012. jan. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%
Én emlékszem a rácsos ágyamra is. Onnantól kezdve éles, tiszta emlékeim vannak.
2012. jan. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%

2 éves koromig egy szobában aludtam a szüleimmel.

Apukámnak sípolt az orra én pedig rettegtem, hogy egy egér az.

Azt nem tudtam mi az az egér, de valami rettentő gonosz dolognak tartottam.

2012. jan. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
96%
Nekem a legrégebbi emlékem amire tisztán emlékszek az kb 6-7 éves koromban történhetett. Ez tulajdonképpen jó emlék volt mert akkor volt először háziállatom ugye akkor apám hozott haza egy kiskutyát akit nagyon szerettem, állandóan foglalkoztam vele, napi szinten sétáltattuk a tesóimmal vagy a szüleimmel nagyon sokat játszottam vele imádtam. Sajnos 12 éves koromban láttam utoljára, mert ugye költözés miatt a kutyus teljesen megőrölt és mivel rossz volt a kerítés eltudott szökni, azóta senki nem látta őt sose találtuk meg pedig imádtam :(
2012. jan. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 2 éves koromtól van nagyon sok teljesen tiszta emlékem. AZ egyik, mikor tüdőgyulladásos voltam, és jött hozzánk minden nap a nővér injekcióval. Nagyon megrázó volt, elbújtam az ágy alá, szekrénybe, bárhova, mikor meghallottam a csengőt. Nagyon sokáig féltem azután a csengőtől.

A másik ilyen, ugyancsak 2 éves koromból, mikor eltörtem anyukám egy csészéjét, nagyon kibuktam, azt hittem, hogy valami rettenetes dolgot tettem, anyukám alig tudott megvígasztalni.

Meg egy csomó jelentéktelen, de nagyon tiszta emlék. 2 és fél évesen költöztünk el, még arra is emlékszem, hogy milyen ruha volt rajtam aznap, mikor először elvittek az új házba, az illatkora, a munkásokra, mindenre emlékszem. Ugyancsak 2 és fél éves koromból van az első karácsonyos emlékem, pontosan tudom, hogy mit kaptam, emlékszem, hogy mit játszottunk aznap este, a fára, mindenre.

Furcsa, hogy csak 5. osztályos korodtól vannak pontos emlékeid. Nem volt valami traumád gyerekkorodvan?

2012. jan. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
94%

Azt nem lehet tudni,melyek a legrégebbi emlékeink,mert a kisgyermek még nem érzékeli az időt.Ahogy egy csecsemő sem tudja,hogy éppen mit látott.(nincs időértéke) de az emlék lehet valós,csak későbbi..

Nekem nem tudom mikori a legrégebbi emlékem.De emlékszem olyan napokra amikor apám a karjában visz az óvodába.Emlékszem olyanra is,hogy a tejbárban eszem túros táskát egy pohár tejjel,és utána megyünk az oviba..Még az üzletre is emlékszem hogy helyileg hol volt(már régen nincs meg.a Deák téren volt)

Vannak megrázó emlékeim is.Amikor a hetes oviba levágták a hosszú hajamat,vagy beteg lettem,és az óvónő adott tablettás gyógyszert de vizet nem adott,és nagyon keserű volt.(ma felnőtt fejjel sem tudok bevenni úgy gyógyszert hogy ne törjem 4 felé,és egy csomó vízzel iszom)

De van egy emlékem aminek pontosan tudom a dátumát.

1977.december 11-e. Apám otthon hagyott engem és a nővéremet.Én 5 éves voltam a nővérem 8 éves.

Apám elment a kórházba anyámért mert ezen a napon hozták haza a kishúgomat- Mi otthon ketten vártuk őket,és tévét néztünk.2 csatorna volt akkor még,és fekete-fehér adás.Nem emlékszem a filmre,csak egy jelenetre ami ma is élénken előttem van.

A jelenet az volt,hogy sok vak ember egymáshoz kötve mentek a sivatagban.Az első vaknál kisharang volt,azzal jelezte,hogy jönnek.Egy nő jött velük szembe aki menekült a római katonáktól.A vakok hallották hogy jön,és kérték,hogy segítsen nekik.A nő odament,hogy segítsen,de a vakok elkapták..Hogy ezután mi történt már nem emlékszem,csak arra,hogy sok-sok éven át féltem a vak emberektől..

2012. jan. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

Hűű, sosem hitem, volna, hogy már 2 éveskortól megmaradhatnak az emlékek. :) ezzel is tanúltam valamit.


Az egeres nagyon aranyos de megértem, rossz lehetett.

2012. jan. 19. 22:23
 10/32 anonim ***** válasza:
100%

5 éves voltam amikor apu elvállalta hogy ő készíti el az óvodai madáretetőt közösen csináltuk és nagyon büszke voltam magunkra és mindeninek az óvodában elmeséltem ,hogy azt én csináltam.

Másik emlékem 6 éves koromból van a tesóm születésekor mikor hazavittük én meg a kocsiban folyton csak őt bámultam.

2012. jan. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!