Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Esküvői ajándék tipp egy...

Esküvői ajándék tipp egy vallásos párnak?

Figyelt kérdés

Barátnőmnek most augusztusban várható az esküvője. Miután a családjuk hatalmas, én meg kb. csak egy kis porszem leszek ott, nem hiszem h tőlem várnák el a milliókat. Sőt kifejezetten a "semmit" kérték tőlem. Ennek ellenére szeretném őket meglepni valami aprósággal. Először arra gondoltam veszek valami szexy fehérneműt, csak nem tudom hogy reagálná le a család, no meg ők, mert eléggé vallásosak. Ebből nem arra következtetek, h nem fognak élni szexuális életet, csak lehet hogy ez olyan TABU téma ott..

Van valakinek valami ötlete? (Sok helyen olvastam, h méz a mézeshetekre.. stb-stb, de az már olyan közismert..)


A menyasszony 22 éves, a vőlegény 24.


2012. jan. 20. 13:18
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
89%

Hát előszöris nem ártana megtudnod, hogy a pár valójában "csak vallásos" vagy valóban hithű életet él. Mert, ha csak templombajárók, akkor nem kell foglalkoznod ezzel a "kritériummal". De ha a viselkedésükben, mindennapjaikban, beszédtémáikban és mindenben keresztények és egy kissé konzervatívak, akkor semmiképp se vegyél nekik sexy fehérneműt.

Mondjuk szerintem amúgy sem illik ilyet venni, mivel ez az ő kettőjük dolga. Majd ők megveszik egymásnak. Valószínű sose hordanák, amit tőled kapnak. Ez maximum poénnak megy el, nem ajándéknak.


Amit szerintem vehetsz: házasságról szóló könyv/regény. Gyermekáldásról, gyermeknevelésről szóló könyv. Ha valóban keresztények, akkor keresztény könyvesboltban nézz szét. Csak mindenképp bizonyosodj meg róla, hogy nincs ilyen könyvük és arról is, hogy nem ellenkezik a hitelveikkel.


Ezen kívül adhatsz nekik masszázs utalványtól kezdve bármilyen "beváltható" utalványt... nyilván ne élelmiszert. :)


Szerintem törekedj a hasznosságra. Valszínű gyertyatartóból eleget kapnak majd a családtól. :)

2012. jan. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Szexy fehérneműt ne vegyél neki, ha a család előtt fognak bontogatni. Én is vallásos vagyok, és nem is vetem meg az ilyen ruhadarabokat, de azért apukámnak nem szívesen mutogatnám. :D


Biztos van nekik vagy 100 db, de mégis szép ajándék lenne egy képes családi Biblia. Valami újfajta kiadás. Esetleg bele is írhatnád az elejébe, hogy majd a gyerkőcöknek ebből olvashatnak fel. (Ezek a könyvek inkább mesés formában mondják el a zsidó nép történetét)

2012. jan. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

2. vagyok, és eszembe jutott még két könyv!

Az egyik: Gary Chapman: Egymásra hangolva

A másik: Gyökössy Endre: A boldog házasság. Mindkettő nagyon jó, és kifejezetten keresztény szemlélettel nézi a kapcsolatokat.

2012. jan. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Igen, le is mondtam erről a dologról. :) Teljesen különbözőek vagyunk ilyen téren.. szóval így nehéz ráhangolódnom erre az életformára.

Hithű baptisták, mind a ketten illetve a családjuk nagy része is az.

2012. jan. 20. 13:32
 5/20 anonim ***** válasza:
Akkor nekik a Biblia tényleg jó lenne. Nagyon "Biblia mániákusok". :D
2012. jan. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Aki hithű, annak a Biblia mindennapos használatra van, szóval ez a legalapvetőbb, amivel rendelkezik minden hithű ember.
2012. jan. 20. 13:37
 7/20 anonim ***** válasza:

A fehérnemű azért nem jó, mert a nászajándékot nem a barátnődnek veszed, hanem az ifjú párnak közösen. Az meg hülyén venné ki magát, ha tangát ajándékoznál más vőlegényének. :)


Nem tudom, hova valósi az ifjú pár. A bp-i állatkertben lehet pár ezer Ft-ért örökbe fogadni (jelképesen) valamilyen állatot (a honlapon megtalálod a listát, fényképekkel). Erről adnak oklevelet és lehet kérni fényképet az állatról. Az örökbefogadás 1 évre szól, de meg lehet újítani.

Én elefántot fogadtam örökbe az unokatesóméknak, és nagyon örültek neki, már többször meglátogatták. :)

2012. jan. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Szigetszentmiklós és környéke
2012. jan. 20. 13:44
 9/20 anonim ***** válasza:
De én arról a képes családi Bibliáról beszélek. Nem a hagyományos kisbetűsről.
2012. jan. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Szerintem jo a fehérnemű..mármint beszélj a barátnoddel hogy te ugy járulsz hozzá az esküvöhöz h megveszed neki a fehérneműt amit aznap visel majd....vagy szextársasjáték:) ez jo ötlet sztem...vagy poziturás kártyák,foszforeszkálo gumiovszer,ilyesmi..:) vagy még nem is szexeltek ők soha?
2012. jan. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!