Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetek ilyen helyzetben?...

Mit tehetek ilyen helyzetben? /bövebben lennt/

Figyelt kérdés
két éve együtt vagyok a pasimmal/ö török,de austriában él/elején minden szupi volt,de ugy fél éve teljesen megváltozott,dolgozni sem enged,ahol dolgoztam kirugatott féltékenységböl. itthon kell ülnöm és várnom öt,ha elmegyek valamerre balhé van,már többször megütött és a lakást és a holmiaimat rongálja./pl.hetente veszek uj telot,mert földhözvágja/nem adok okot rá,de full féltékeny,és ahogy beszél velem...elhordd mindennek,nem érdekli hogy ki vagyok borulva,nem hatja meg!neki nincs kulcsa a lakásomhoz de minden este jön,ha nem engedem be,addig csönget hogy megunom vagy berugja az ajtot,többször megtette már.szoval már félek hogy nem tudom lerázni,és 22 évesen nem ilyen életre vágyom..:( a kérdésem az lenne hova tudnék ezzel fordulni? a rendörség mit tenne ?mivel nem magyar nem tudom mit lehet?!..Légyszi adjatok tanácsot :(
2012. jan. 21. 14:03
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha külföldön vagy, szökj el a Magyar Konzulátusra, ott segítenek.


Másik megoldás: jelentsd fel (ebből nem lesz semmi, mert amíg vér nem folyik, szrnak bele).


Harmadik: húzz el, és ne adj meg neki semmilyen elérhetőséget.

2012. jan. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Remélem, ezt a kérdést nem olvassák a szülei annak a lánynak, aki nemrég épp arról panaszkodott, hogy a szülei utálják a török pasiját, pedig milyen rendes ember...

Túl sok mindent nem tehetsz, mert az osztrák rendőrség épp úgy nem foglalkozik az állampolgárok magánéletével, mint a magyar. Ha úgyis munka nélküli lettél, esetleg hazajöhetnél, amíg elcsitul a balhé. Nagyobb biztonságban is lennél esetleg hazai terepen, és a pasi csak nem szaladgálna ide naponta berugdosni az ajtót.

De ettől még elmehetsz a rendőrségre, legalább azt megkérdezni, hogy tudsz-e távoltartási végzést kérni ellene. Ha azt a bíróság kiadja, akkor meggondolná, hogy zaklasson-e, mert elég hamar a kitoloncolással kéne szembenéznie, ha rendszeresen semmibe veszi a bíróság határozatát.

Egyéb ötletem nincs azon túl, hogy idiótát találsz európai kultúrában is. Nem kell tetézni egy olyannal, akinek teljesen más a háttere, és az ő normája szerint természetes egy nőt tulajdonként kezelni.

2013. márc. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Én is megszöknék a helyedben. A török norma szerint tényleg a tulajdona vagy, és az a baj hogy ez neki természetes, nem tudod megmagyarázni h ez nem jó neked. Lépj meg, új telefonszám, ismeretlen hely. Sok sikert, remélem összejön!
2013. márc. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!