Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nálatok is ez van a családban,...

Nálatok is ez van a családban, ha pénz áll a házhoz?

Figyelt kérdés
Családban nálunk bevett szokás,hogyha pénz áll a házhoz,akkor rögtön elverik.Én most kaptam meg az ösztöndíjam,nem kis összeg,de nem is nagy,és én félretettem.Csak sulis dolgokat állok belőle,meg havonta max egyszer elmegyek szórakozni.Tesóm azt mondta,h miért nem megyek el ide,meg oda kirándulni,mert sok pénzem van,stb.Ő a helyemben elverné rögtön.Én viszont nem,mert gondolok jövőmre,Igaza van a tesómank?
2012. jan. 24. 13:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
62%
Nálunk pont fordítva. Anyukámm szappannal mos hajat, hogy a samponon spóroljon. Ha karácsonyra kap ilyen sampon-balzsam kombót, azt a húgomnak adja. Mindent megvon magától.
2012. jan. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
91%
Úgy szeretem ezeket a kérdéseket, amik csak arról szólnak, hogy simogassuk meg a kérdező fejét és veregessük meg a vállát, hogy milyen nagyszerű és példás életet él, hogy ő a bezzeg-ember, a mintakép és sokkal jobb, mint a családja..
2012. jan. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
77%

Neked van igazad! :)

Ne hallgass senkire!

2012. jan. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
nem mondodm,h az a legjobb meoldás,ahogy én csinálom,de a költekezés se jó,szerintem
2012. jan. 24. 13:40
 5/16 anonim ***** válasza:
77%

Dehogy van igaza, hogy is lenne.Nem abban a világban élünk, ahol helyből úgy indul neki az életnek minden fiatal, hogy ház van a feje fölött, autó a shegge alatt.


Az ő baja lesz, ha elveri a pénzt és nem jut egyről a kettőre, sajnos sok felnőtt(!) ember is ezt csinálja, aztán panaszkodik. A te pénzed, rajtad múlik, hogy most költöd el baromságra, vagy esetleg később olyasmire, ami hosszútávon is a javadat szolgálja.

2012. jan. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
89%

Azért kedves második válaszoló, inkább ilyen bezzeg-emberek legyenek, mint olyan családok, ahol mindenkinek iPhone-ja van, cigire a szülő többet költ, mint kenyérre és hónap végén megy a sírás meg a zsíroskenyér.


Nyilván nekem se, meg másnak sincs ehhez semmi köze. De lássuk be, a pénzzel tudni kell bánni. Nem nagy ördöngősség, senki nem állította, hogy a kérdező találta fel a spanyol viaszt. Nyilvánvaló, hogy a kérdező is tudja, hogy az ő hozzáállása a helyes, így a kérdés is feleslegesnek mondható, hacsak nem vesszük figyelembe a vastagon szedett részt...

2012. jan. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Elverik??? Akkor sosem jutnak egyről a kettőre.

Tedd csak félre, ha megteheted. Mi is költünk, ha több pénzünk van, de ált. olyan dologra, ami amúgy is kellene, nem fölöslegesre.

2012. jan. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
74%
Azért kedves hatodik válaszoló, te nem unod, hogy egyfolytában telerakják ilyen kérdésekkel a kategóriát, aminek csak az a lényege, hogy magukat fényezzék, mert amúgy is rég tudják a választ rá?
2012. jan. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Sajnos nagyon könnyű elverni a pénzt, még akkor is, ha nem kevés.Én például spórolok , persze józan mértékben, például nem szappannal mosok hajat, mert a sampont azért megengedem magamnak,de igyekszem úgy vásárolni, hogy olcsót vegyek, de ne szemetet.Nekem "csak" élelmiszert, tisztálkodószereket kell vennem, meg ruhát, azt már csak, ha nagyon muszáj.Így is elmegy minimum tízezer egy héten.a legnagyobb spórolás mellett is eltűnik a pénz, annyira magasak az árak.

Költsd a pénzed arra, ami neked fontos.Tartogatni manapság nem biztos, hogy érdemes, mert egyre értéktelenebb.

2012. jan. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
51%

ebben a szituban persze jól tetted.


DE nem minden esetben a legjobb megoldás.

Pl az elsö válaszoló írta, hogy anyukája még a kapott tusfürdöt is oda adja a gyerekének. ez már butaságot takar. ez nem spórolás, ez csak butaság.


pl mi nagyon spórolosak vagyunk. ha plussz pénz álla házhoz azt rögtön elrakjuk. de ha pl ismert volt hogy a férjem kap plussz sok sok pénzt a cégétöl, és nincs fizetési problémánk, nincs hitelünk, vagy elmaradásunk, van félretett pénzünk is (habár félretenni mindig lehet) , így elmentünk egy drágább nyaralásra. mert lehet spórolni de nem kell minden áron.


ami szitut leírsz bizony ebben az esetben kell, és sokkal jobban teszed ha félre teszed, mert rnegeteg pénzbe kerül az iskola és az alatt a fizetni valók.

2012. jan. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!