Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon idegesít a kedvesem...

Nagyon idegesít a kedvesem gyereke, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

14 éves, 8 hónapja lakom együtt vele, és azóta sem hallottam nevetni. Viszont folyamatosan halványan mosolyog. Mármint tényleg, megállás nélkül. De még vigyorogni sem láttam. Színjáték az egész.

A másik az anorexiája. Karácsonykor szörnyű volt nézni, és csak nekem tűnt fel. Szóval székelykáposztát evett, mellette ültem. Mindent icipici darabokra vágott, aztán tologatta összevissza a tányéron, de egyetlen egy falatot sem evett. A végén meg az egészet a tányér egyik felére pakolta. Ja azt kihagytam, hogy félpercenként ivott egy korty vizet. És senkinek nem tűnt fel!! A kedvesem csak annyit mondott, hogy "nem fogok beleszólni abba, hogy mit eszik, az az ő dolga."

Ja de a kedvencem az volt, amikor délután négyre hazaesett, lefeküdt aludni, mármint egyből, köszönt és ment a szobájába, aztán este fél kilenckor kijött a konyhába, kérdeztem hogy mit eszik mert kétféle étel van, és azt mondta, hogy már evett! Mondtam, hogy dehát most kelt fel. Erre "van pótkajám" ..A szemembe hazudott.

Egyáltalán rossz ránézni, mindenhol megtalálom a haját, sápadt, beesett arca van, és csak bőcuccokban látom.

És sosem beszél. Bemegy a szobájába és ott is marad, nem jön ki hozzánk, semmi. Mintha nem lenne kíváncsi a világra. De azért mosolyog.

Mit csináljak? Rossz maga a tudat, hogy milyen ez a gyermek.


2012. jan. 24. 14:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, hogy a saját apja nem foglalkozik azzal, hogy a gyereke beteg...

Én a helyedben leültetném mindkettőt és nyíltan elmondanám a problémámat és azt, hogy ha a lány nem változtat, következő út az orvoshoz fog vezetni. Apuka meg szégyellje magát, hogy nem érdekli a saját lánya egészsége.

Remélem, nem áll szándékodban ennek az embernek gyereket szülni...

2012. jan. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Hű, ez nem lehet könnyű. Megpróbálhatsz beszélgetni vele, de igazából az apjának kéne. Bocsánat, hogy ezt mondom, de nem lehet, hogy a szülei elválása miatt ilyen?
2012. jan. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
11%
Ez mar nem kis gyermek, igy a szulei dolga a neveles, tehat te ne szolj ebbe bele, s ne figyeld. Fogadd el a lanyt olyannak, amilyen!
2012. jan. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Hány kiló? Milyen magas? Egyébként sem eszik, vagy csak ez a pár eset volt?


Itt egy táblázat az ideális súly/magasság arányokról: [link]


Ezt pedig talán mutasd meg apukának: [link]


Gondoljon bele szépen, hogy közel TÍZ százalék a halálozási arány!!! TÍZ!!! Minden tizedik ember belehal! Nagyon komolyan kell venni, egy pszichológus pedig egy egészséges embernek sem árt, legrosszabb esetben feleslegesen viszitek el. Én a helyedben 1-2 hétig naplót vezetnék róla, hogy mikor mennyit látod enni, hogy te is lásd, hogy csak eltúloztad, vagy tényleg nem eszik semmit. Ha az utóbbi, és apukát még mindig hidegen hagyja, akkor mutasd meg ezt a képet: [link]


Sajnos nem te vagy az anyuka, mást nagyon nem tudsz tenni... :(

2012. jan. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
5%
Miért van olyan érzésem, hogy férfi írta a kérdést?
2012. jan. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
És miért van olyan érzésem, hogy ez a gyerek mindenfajta táplálékot elutasít. Lélekben is anorexiás.Éhen akar halni. Ennyi.
2012. jan. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Lehet, hogy ez hülye kérdés lesz meg nem ide tartozik ezért bocsánatot kérek. De az eddig válaszoltaknak, hogy esett le, hogy a kérdező nő nemű? Írásmód v le van írva és vak vagyok? Nem értem..
2012. jan. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Tuti,hogy nőnemű a kérdező.

Akiről szó van, az meg lány, aki beteg.

Ha valaki rászorul, még ha idegen is, segíteni kellene.

Sürgősen pszichológus, orvosi segítség szükséges a lánynak. Itt nem kérdés, hogy kié, meg hogy, meg miért.

2012. jan. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nincs leírva, de a stílus elég határozottan nőre utal. Hosszan írja le, kis részleteket, apró eseményeket emel ki. A másik dolog, hogy az írása fiatal emberre utal (pl. a mármint, ja, dehát szavak). Ezt egy huszonéves ember írta. A párja pedig legalább 35, hiszen 14 éves gyereke van. Persze elképzelhető, hogy egy huszonéves srác van együtt egy idősebb nővel, de sokkal valószínűbb a fordítottja.

Ezeket persze nem gondolja az ember így végig, csak tudat alatt, magában csak annyit szűr le, hogy ezt a kérdést biztosan nő írta. 20 esetből 19-nél bejön a tipp.

2012. jan. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Sajnos nem tudok segíteni, csak annyit tudok modnani, fogadd el. A gyerek a "csomaghoz tartozik" ő előbb volt ott, mint te.


Amúgy tényleg izgi, hogy a párodat ennyire nem érdekli, mi an a gyerekkel...


Próbálhatsz vele értelmesen beszélni, adott esetbe a problémáit is szóbahozhatod, de mindenképpen őrizd meg a méltóságod, és légy türelmes a gyerekhez.

2012. jan. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!