Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha jegyzőtől kérem, hogy...

Ha jegyzőtől kérem, hogy igazolja, hogy önfenntartó vagyok, azzal érhet bármiféle hátrány?

Figyelt kérdés
Egyetemista vagyok, csak a saját ösztöndíjamból és diákmunkából élek, szüleimtől anyagi támogatást nem kapok. Az iskola részéről sokkal nagyobb összeget kapnék szociális ösztöndíjra, ha hivatalosan is önfenntartó lennék. Akár milyen szempontból lenne hátránya, ha 22 évesen önfenntartóvá minősítetném magam?
2012. jan. 27. 10:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
20%

Mi a fenének? Mégha 16 lennél megérteném ...


22 évesen 4 már éve dolgoztam a fősuli mellett és egyedül laktam ...

2012. jan. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
50%
Ha önfenntartó vagy csak úgy fogadják el, ha van mellette valami fix havi jövedelmed. Tehát, ha szoctámra adod be, akkor kell mellé egy jövedelem igazolás is.
2012. jan. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
60%
Ha magasabb összeg jár érte, akkor megéri, nem? Miért érne bármilyen hátrány? Nálunk félévente meg kell ismételni, tehát gondolom csak fél évre szól a státusz, de nem tudom.
2012. jan. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
az elsőnek. ha nem tudsz értelmes választ adni a kérdésemre, akkor lehet menni másik kérdéshez, nem kell itt nekem a papolás, kérdeztem valamit egy olyan dologról amiről nem sok információm van, képzeld én már 16 éves korom óta rendszeresen dolgozom, kisebb nagyobb megszakításokkal, és képzeld nem otthon lakok apuci anyuci nyakán hanem koliban vagyok és mindent magamnak fizetek mindent magamnak intézek szóval, ha nincs használható válaszod akkor még reakciót sem kérek. köszi
2012. jan. 27. 11:33
 5/14 A kérdező kommentje:
a másodiknak. igen tudom, hogy kell jövedelem igazolás, eddig ezért nem adtam be, mert az ösztöndíjat és a diákmunkát nem vették figyelembe, most változtattak a kiíráson és ez a kettő is beleszámít szóval ezért tudom megpróbálni,az önfenntartós dolgot, mert eddig is önfenntartó voltam, csak nem volt értelme megcsinálni a papírt ezért érdeklődöm most, hogy mi a helyzet ezzel a dologgal. köszi a választ
2012. jan. 27. 11:35
 6/14 A kérdező kommentje:
és a harmadik válaszolónak: köszi a választ, azért kérdeztem, hogy van-e hátránya mert semmi információm nincs erről az egészről csak annyi, hogy a jegyzőtől kell ezt intézni, és nem tudtam, hogy esetlegesen van e valami hátránya (pl nem vagyok tisztában azzal, hogy a suli vagy még a szülő fizeti utánam a TB-t mert ha a szülő és én önfenntartó leszek akkor azt utána nekem kellene rendeznem nem, szóval ilyen dolgok érdekelnének)
2012. jan. 27. 11:37
 7/14 anonim ***** válasza:
84%
A TB-t a suli fizeti utánad. Ez a papír meg annyi, hogy bemész a szüleiddel, akik papíron lemondanak a támogatásodról.
2012. jan. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
3%
Meg ne pukkadj már :D
2012. jan. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
84%
Harmadik vagyok. Azt érdemes megérdeklődnöd, mégis hogyé' van ez a procedúra, én tavaly egy hasonló pitiáner papírért a jegyzőnél otthagytam 10 ezer illetéket.
2012. jan. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
77%
Csak akkor minősülsz önfenntartónak, ha külön élsz a szüleidtől!
2012. jan. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!