Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van köztetek olyan akinek a...

Fibbrizzo kérdése:

Van köztetek olyan akinek a szülei tették tönkre az életét? (ugy értem hogy gyerekkorban olyan rosszak voltak hozzátok a szüleitek hogy felnöttként nem tudtok normális életet élni? )

Figyelt kérdés
Engem nem szerettek a szüleim ,se ölelést se szeretetet nem kaptam tölük ,csak fájdalmat meg szenvedést .Mig másokat irugyeltem hogy milyen rendes szüleik vannak én szégyeltem az enyéimet .Sok megaláztatást kellett elszenvednem és kint .Mig most 24 éves férfi létemre nem tudok élni ,,szo szerint .mindig csak azon emésztem magam milyen lett volna ha minden ugy alakul ahogy kéne .probálok kilépni ebböl a körforgásbol de nem tudok .egyszerüen nem látom az élet értelmét .söt már inkább a rossz felé hajlok ,hogy ha nekem nem lehet jo másnak se legyen .rossz szemmel nézek másokra hogy ök jol érzik magukat a börükbe és nekem meg mit kellett átszenvednem és ez igy nem helyes .tudom nem önsajnálatra kéne gondolnom de már belefáradtam hogy mindig harcoljak .Nemtudom akik olvassátok van olyan e köztetek akinek a rossz családi háttér megváltozztatta rossz irányba az életét?és ha igen hogy vagy miként látszik?
2012. jan. 29. 07:37
 1/6 anonim ***** válasza:
32%

Apám meghalt még gyerekkoromban.

Anyám egyedül nevelt két nővéremmel és nem igazán voltunk anyagilag eleresztve. Terrorban nem volt részem, bár kaptam néhány (nem sok) nyaklevest.

A jelenlegi életem lehetne sokkal jobb is, de nem panaszkodom. A szüleimre főleg nem hiszen "mindenki a maga szerencséjének a kovácsa".

Ha valami nem úgy sikerült az életemben ahogy azt szerettem volna, akkor az nem azért volt, mert apám felakasztotta magát és nem is azért, mert anyám nem engedett meg ezt vagy azt.

Egyedül én tehetek arról (vagy magamnak köszönhetem), hogy jelenleg miben élek.


A múlt elmúlt és ha azon rágódunk, nem lesz erőnk arra hogy jobbá tegyük az életünket.

2012. jan. 29. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Anyám óvodás korom óta ütött-vert.Kamaszkoromban porig alázott, mások előtt is,leszarta az életemet.Ha valami célt tűztem ki magam elé akkor igyekezett megakadályozni hogy elérjem.Teljes mértékben elhanyagolt mint szülő,nem érdekelték a problémáim.Próbált minél hamarabb megszabadulni tőlem,mert akadály voltam az életében.Miattam nem tudott élni.Állandóan éveken keresztül nap mit nap kereste a veszekedés lehetőségét.20 éves koromban kinyögte hogy azért csinálta ezt velem,mert vele is ezt csinálták gyerekkorában,az ő életét is tönkretették.Mondanom sem kell leginkább az önbizalmam sérült,annyira értéktelennek tartottam magam.Elvesztek a céljaim,nem küzdöttem tovább ,mert belefáradtam az egészbe.Kapcsdolataim rendre kudarcot vallottak.Most 30 évesen egy nulla az életem..
2012. jan. 29. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
És ha van lehetőségem egy kicsit jobb életre azok "elmennek" előttem mert nem merem kihasználni őket...Félek a jótól...
2012. jan. 29. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nos , sosrstársak vagyunk. De azt nem tudom mondani mit tégy , csak azt amit én tettem. 17évesen el mentem magamtól egy pszichológushoz. Nos mielőtt sokan azt mondanák , oda a gyagyások járnak , nem igaz. Egy pszichológus úgy működik , mint egy katalizátor. A katalizátor aszt jelenti, hogy szerves része a folyamatnak ,de a folyamat végén meg marad. Magyarul egy pszichológusnál tudod föl dolgozni gyermekkori traumáid, meg ismered önmagad, tudni fogod mi a léted értelme. Én közel 2 évig jártam. Meg ismertem önmagam, tudom mire vágyok, céljaimat, sőtt ki tudom elemezni az élet helyzeteimet. Magyarán mondva meg tanulod kívülről nézni, mint kívül álló az életed. Vannak amugy könyvek is , mérgező szülő, stb. Sajnos amagyar kultúra le nézi eszt, ezért írtam , mielőtt azt mondod oda a gyogyósok járnak. Fejlettebb országokban az emberek rendszeresen járnak, és nem akik azzal küzdenek, mint te vagy valamikor én, akiknek semmi gondjuk, és kemény pénzt fizetnek érte.

Például a pszichiáterrek és ezzel foglalkozók is át enek egy pszichológiai tanfolyamon. Ahol nmagukat ismerik meg. Az is tény, hogy ma a kormánynak ki mondottan ezt kellene támogatni, sőtt középiskolába kötelezővé tenném. Szerintem nagyot változna a világ. De ezt , akkor érted meg ha túl leszel rajta. De sajnálhatod magad, hibáztathatol másokat. De , ez már te vagy, te döntésed, felelőséged.

2012. jan. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
ahogy csak lehetett apám ugy nézett le miota megszülettem ,álandoan egy szerencsétlen semmire valonak tartott és azt mondta nem is tudja hogy minek születtem meg és ezt a szemembe mondta .anyám meg nem is állt ki melettem .ez ment mindaddig mig tényleg elhittem hogy nem érek semmit ,szeretet nélkül felnöni a legrosszabb mert igy én se tudok szeretni senkit .
2012. jan. 29. 12:38
 6/6 anonim ***** válasza:
Az érzés hasonló....
2012. jan. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!