Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki szomorúan...

Van itt olyan, aki szomorúan házasodott meg, csak nem volt bátorsága lefújni az egészet?

Figyelt kérdés
Aki már az esküvőn is hiányérzettel küszködött: hogy azt hittem, többet kapok majd az élettől...
2012. jan. 29. 18:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Én nem ilyen vagyok, de biztosan van. Ha te még nem házasodtál meg, fújd le!! Sokkal egyszerűbb most kimondani, mint később, gyerekek és közös vagyon mellett!!
2012. jan. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Igen én is ezek közé tartozom. Azóta pokol az életem, lépni nem tudok!
2012. jan. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Én most se tudok lépni. Nincs senkim rajta kívül. Csak rá számíthatok. De nem vagyok biztos benne, hogy szeret engem.

Az elején biztos voltam, most már nem. De most már túl öreg vagyok, hogy válogassak. Nekem ő volt az utolsó esélyem.

Mivel nagy házban élek, úgyis mindig számolnom kéne azzal, hogy valakinek csak a házam kell.

És Ő volt az, akiről azt hittem, vele sose élem át ezt az érzést, hogy érdekből vagyunk együtt. Az előző kapcsolatom érdek volt, nem szerelem és pokoli volt, azt hittem, hogy megtaláltam a szerelmet, de most már nem hiszek benne. Lett volna azóta új fiú, de már nem volt kedvem belevágni egy újabb kísérletbe, ami nagy boldogsággal kezdődik, aztán újra rájönni, hogy nem is szeret igazán...Akkor inkább maradok ebben a megszokott posványban, ennek már megfizettem az árát, elsírtam a könnyeit, nem leszek többé igazán boldog, de van sok jó napunk, és azon a legnagyobb csalódáson már túl vagyok, amibe bele is betegedtem több mint 1 évre, ennél nagyobbat akkor se fogok majd csalódni, ha megcsal. Pedig nem csalt meg, csak rájöttem, hogy nem szerelmes belém. Ennél jobban nem fog fájni a megcsalás se, de azt mégse tudnám tolerálni. Most még vannak jó napok, amikor bebeszélem magamnak, hogy mégis szeret, mégis szerelmes, de igazából már nem vagyok boldog és tudom, hogy vele már nem is leszek soha.

2012. jan. 29. 19:39
 4/19 anonim ***** válasza:
És ezt miért nem neki mondod el?
2012. jan. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Elmondtam. Tudja azt is, hogy majdnem volt egy másik fiú.

Azt is tudja, hogy egy időben nagyon komolyan gondolkodtam a szakításon. De ő nem akarta feladni anélkül, hogy meg ne próbálnánk helyrehozni.

Tegnapelőtt is elmondtam neki, hogy mi nem illünk össze, mert épp kritizált amiatt, hogy megsimogattam a kutyát, aztán meg bekaptam egy falatot kézmosás nélkül. Engem nem zavar, ő meg kiselőadást tart a bacilusokról. Mondtam neki, hogy sokkal veszélyesebb betegségeket kaptam már emberektől, mint a kutyáktól, engem nem zavar, az ő kajájához nem nyúlok kutyás kézzel, az enyémhez viszont igen és fogok is. És megmondtam neki, hogy nem illünk össze ebben. Azt mondta, ő ebből nem csinál problémát, ez nem nagy dolog. De én megmondtam neki, hogy az életem legfontosabb területén (kutyák) nem passzolunk, mert pl. ő sose ülne közénk a szivacsra, pedig biztosan van olyan férfi, aki odaülne és nem a ruhájával lenne elfoglalva. És hogy az a gond, hogy ő meg akar engem változtatni, és azt mondják, ez nem ideális egy kapcsolatban. És hogy a mi kapcsolatunk nem ideális, mert én nem felelek meg neki se belsőre, se külsőre. Erre megkérdezte, akkor miért akarok hozzámenni feleségül, mire azt mondtam, hogy most már hova ugráljak? Visszakérdezett, hogy ja, azért mert már úgyis mindegy? Mondtam, hogy igen. Erre összerándult, mint akit pofonvágtak és elvonult a szobájába.


Szóval elég sok mindent elmondtam már neki.



a kuty

2012. jan. 29. 21:20
 6/19 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2012. jan. 29. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
33, de hamarosan 34
2012. jan. 30. 00:59
 8/19 anonim válasza:

Szerintem nem vagy elkésve, sőt, szerintem, nincs olyan, hogy elkésve, ki mondta, hogy korhoz van kötve, mikor találod meg azt, akivel mindenben passzoltok?


Ne érts félre kérlek, ezt nem úgymond a boldogság korlátjáról lekezelően lehajolva mondogatom neked a bölcsességeket (van abban tapasztalatom, hogy aki boldog, az könnyen megfeledkezhet arról, aki nem...stb.), én is most épp a poklok-poklát járom, mivel kidobtak 4 hónapja....de talán, hátha nekem is, illetve nekünk is (téged is beleértve) megvan még az esély a boldogságra.


26/l

2012. jan. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül kell "érzelmi sokkhatás" (szerelem) ahhoz, hogy valaki szeretni tudja a házaspárját. Amit leírtál, abból az jön át, hogy ő jobban szeret téged, mint te őt (az esetleges "szerelmed" ellenére)...

Ha Neked fontosabb a kutya (vagy önmegvalósítás, vagy akármi), mint a családalapítás, akkor tényleg lépj vissza. Ne tedd tönkre leendő családod életét. Ha nem vagy hajlandó érzelmeidet alárendelni a józan értelemnek, a jóakaratnak, és vállalni az ebből fakadó áldozatvállalást, önnevelést, akkor csak növekszik májd a távolság. Teljesen magadhoz illő embert nem találhatsz. Az összhang, a lelki egység évtizedek alatt mélyül el, de a nyitottság, az elköteleződésre való készség a házasság alapja, lényegi feltétele. Ha ez nincs meg, akkor hazugságod majd megbosszulja önmagát.

Egyébként alapelv (ne vedd rossz néven, kérlek), hogy nem feltétlenül kell mindenkinek házasságot kötnie, családot alapítania. Vannak, akik betegség miatt nem tehetik, vannak, akik neveltetésük, jellemük által képtelenek rá.

Mindenki képes egyedül, méltóságban, a közösség, az emberiség szolgálatában boldogan élni élni. Szép a szerelem, a nemiség, a gyermekáldás, de ezek nélkül is teljes lehet az életed.

Nőként persze nehezedre eshet alárendelni érzelmeidet az értelmednek, de ez mégsem csak a férfiak privilégiuma...

Szerintem lépj ki önzésedből, és párod szeretetének viszonzásaként ajándékozd neki magadat, vállalva a küzdelmet, nemcsak szép, hanem inkább értelmes szokásaitok közös kialakítását.

2012. jan. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Így már értem. Akkor szerintem mondd vissza. Ha 34 éves vagy, és most hozzámész olyanhoz akihez nem akarsz, akkor feleslegesen vártál 10 évet vele.


A hapsi lehet a házadra utazik, ill. az ingyen albérlet + szex a házasság után :))

2012. jan. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!