Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Volt nektek olyan, hogy...

Volt nektek olyan, hogy ápoltatok valamilyen rokonotokat, és meghalt? Hogyan dolgoztátok fel, és mennyi idő alatt?

Figyelt kérdés
Szerda éjjel meghalt a nagyanyám. Láttam haldokolni. Azóta úgy érzem megőrülök.Ja,és pánikbeteg is vagyok, tegnap úgy jött rám egymás után, h azt hittam én is megpusztulok! Hasonló sorsúak tanácsát várom, előre is nagyon köszönöm!
2009. máj. 31. 17:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanebben a cipőben járok én is. Nekem tavaly májusban halt meg a nagymamám, súlyos beteg volt, mi ápoltuk, sőt én voltam ott éjszaka, amikor meghalt. Azóta sem tudtam feldolgozni, s nem tudom, hogy sikerül-e valaha feldolgoznom valamennyire. Bár már több, mint egy év eltelt, még mindig nem tudok beszélni róla, ha csak rágondolok sírva fakadok, most is szorongatja a sírás a torkomat. Azt tudom mondani, hogy látni valakinek a leépülését, látni valakinek a halálát, akit mindennél jobban szerettem, az örök kereszt marad a hátamon, feldolgozhatatlan, s elfelejthetetlen dolog.


A dolgokat inkább nem részletezném, nincs rá erőm. Annyira nem tudok róla beszélni, hogy még a páromnak sem beszéltem soha azokról a hetekről, azokról a napokról, amikor ápoltuk, s amikor láttuk leépülni. A fájdalmam azóta sem enyhült, nagyon sokáig voltam depressziós ez miatt, az segített csak a dolgokon, hogy találtam munkát. Így nincs annyi időm rágondolni. De éjszakánként néha úgy érzem, hogy megbolondulok. Soha el nem hinnéd, hogy mekkora öröm számomra, ha vele álmodhatok, ha beszélgethetek vele. Néha még mindig érzem az illatát. A héten többször is. Biztos azért, mert most volt egy éve, hogy meghalt. Ilyenkor érzem, hogy itt van velem, s annyira boldog vagyok, hogy tudom, hogy mellettem, hogy mögöttem áll.


Sajnálom, hogy semmi biztatót nem tudok mondani neked, lehet, hogy te idővel majd fel fogod tudni dolgozni, sőt lehet, hogy egyszer majd én is fel fogom tudni dolgozni magamban, hisz még csak egy év telt el, de előttem áll még az egész élet.


Őszinte részvétem a nagymamád miatt, őszintén sajnálom, hogy ezt át kellett élned.


Judit

2009. máj. 31. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szia Judit! Nagyon szépen köszönöm, h írtál! Nálunk ugyanez volt. Most meg pakolhatjuk ki a lakását, ruháit, mindent amit használt. Nem tudom, h bírom majd ki. Tagnap este, már olyen rosszul lettem, h azt hittem itt a vég. Fogadd legőszintébb részvétemet!Remélem hamarosan túl leszel a krízisen és gyoran telik majd az idő, és hamar begyógyítja a sebeket! andi
2009. máj. 31. 18:02
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a dédim halt meg 93 évesen, teljesen leépült, de annyira nem állt közel hozzám, viszont ez elég volt ahhoz, hogy a saját halálomtól kezdjek félni. Javaslok nektek egy könyvet, bár nem tudom mennyire vagytok fogékonyak rá, megjegyzem én se voltam az, és vallásos sem vagyok, de talán könnyebb lesz. Raymond Moody: Élet az Élet után a címe. Azóta hiszem, hogy a lélek túléli a testet, és ők most is itt vannak, csak nem testben.
2009. máj. 31. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a könyv ajánlatot! Meg fogom venni.
2009. máj. 31. 18:55
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi még nem pakoltunk ki semmit sem. Még a halotti ágya is bent van a szobában, ott szoktunk rajta ülni, mert olyankor közel érezzük magunkhoz. A szekrényében is bent vannak még a ruhák, csak néha ki szoktuk nyitni,hogy szellőzzenek. Még a körömlakkja is bent a vitrinben, mintha rá várna.
2009. máj. 31. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%

Szia!Nekem még nincs 3 hete,hogy meghalt a nevelőapám.anyukám ápolta a haláláig,de én is elég sokat voltam mellette.nem egész 2 hónap alatt vitte el a rák.

Amíg láttam szenvedni,magamban imádkoztam,hogy ne tartson neki soká a szenvedés.amikor meghalt megkönnyebbültem,hogy már nem érez fájdalmat.hiányzik.néha csak ültem az ágya mellett és fogtam a kezét vagy megetettem,ha hányt vagy pisilt kivittem amit ki kell,levágtam a körmét vagy olvastam neki...

Egyszer megkérdezte,hogy ő meg fog halni?azt mondtam,hogy biztos nem most,mert az igazat képtelen lettem volna...

úgy érzem,hogy a magam erejéből mindent megtettem,többet nem tudtam segíteni.

miután eltemettük 3 nap múlva már zsákokban volt az összes holmija és kerestünk gazdát a ruháknak,egyebeknek.

a családunkban mindenki megtartott magának valami apróságot ami az övé volt,amire ha ránézek mosolyogva jut majd eszembe.

részemről ennyi.Olvasom a Bibliát,ő is szerette,hiszek benne.Hiszem ,hogy lesz feltámadás és találkozunk még úgy ,hogy nem lesz beteg.

nem alszok rosszul,nincs kellemetlen érzésem,mert amit lehetett megtettünk.

2009. jún. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!