Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám tényleg ennyire hülyének...

Anyám tényleg ennyire hülyének néz vagy csak félt?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy én kisebb koromban sokat voltam kórházban, anyám állandóan mellettem volt meg hát az anyai ösztön, de például állandóan azzal kezdi a reggelt hogy megkérdezi hogy bevetted-e a gyógyszert. (epilepsziára szedem sajna) Ha meg ő kel fel hamarabb akkor én még ki se másztam a szobából de mindjárt ezzel indít. Ha tök véletlen csinálok valami hülyeséget, mondjuk itthon hagyom valamelyik füzetet, akkor anyám azt mondja hogy figyelmetlen, meg hülye vagyok. Most félévkor is a főbb tantárgyakból 4-5-ös lettem, erre anyám nem hogy megdícsérne, hanem még lecsesz hogy lehetne az jobb is.

Egyszer okos vagyok neki, másszor meg síkhülye. Mondtam neki hogy majd szeretnék fősulira menni. Először motivált meg mnden, most már az "elég lesz neked az okj-s is" meg a "belőled még az érettségit se nézem ki" szövegeket nyomja.

Apám hasonlóképp. Mit csináljak velük hogy elhagyják ezt a hülyéskedést.


2012. febr. 6. 23:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

a felnőttek sem tökéletesek :(

legyél velük türelmes

Próbálj magadnak célt kitűzni, legyen reális, de azért kelljen egy kicsit megszakadnod érte.

2012. febr. 6. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Rossz hírem van. Ha még élni fognak 50 év múlva, akkor is csak a félteni való gyermekük leszel.
2012. febr. 7. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ahogy nősz, szerintem elkezdesz átsiklani efelett a dolog felett, míg velük élsz, el kell viselned, de ez legyen a legnagyobb bajod...:) Annyit tehetsz, hogy mikor jön és számítasz rá, hogy előhozakodik a dologgal bekapcsolod az "elengedem a fülem mellett" gombot és szépen illedelmesen válaszolsz rá, hogy :Igen, anyu.:)
2012. febr. 7. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy normális szülő nem mond ilyeneket a gyerekének. Nem az a dolga, hogy a porba tiporja a lelkét és az önbizalmát. Ha ezt nem veszik észre nem lehetnek valami intelligensek.

Másrészről meg támogatniuk kellene a tanulásban ha máshogy nem megy hát biztatással.

Az lenne a legnagyobb arculcsapás nekik ha egyszer csak lediplomáznál és eléjük állnál, hogy akkor most ki a hülye? Csináljátok utánam. Én megcsinálnám nem tudom van-e lehetőséged ösztöndíjra vagy milyen helyzetben vagy.

Az okj-s meg nem olyan mint a diploma.

Én egy éve vizsgáztam ügyintéző titkárin és gyakorlatilag körberöhögnek a munkáltatók. /épp munkát keresek/

Pedig kb.8 hónapig jártam és több százezer volt a tandíj. Tehát abból kifizeted az első évedet az egyetemen/fősulin addig meg csak adódik valami.

Anyám is hasonló volt.Még a kilencvenes évek elején amikor már nem volt elég egy sajtpapír egy munkahelyre. Minek érettségizni (szakmunkás után)nyelvet tanulni, számítógépet kezelni, aki akar úgy is talál munkát csak húzzak már dolgozni, aztán tejeljek le. Azért is elmentem elvégeztem a sulikat (munka mellett) és letettem az összes vizsgát. Aztán utána nem sokkal meg is szűnt a munkahelyem és szóba sem álltak olyannal, akinek nem volt érettségije, nyelvtudása, számítógép ismerete. Akkor nyúlt csak az arca amikor az állás hirdetéseket olvasta mert ő még leragadt a múltban. Ha rá hallgatok akkor az elmúlt években maximum takarító nő lettem volna minimálbéren bejelentés nélkül.

Egyébként meg ha hülyének néznek engedd el a füled mellett vagy jegyezd meg, hogy vajon kitől örökölhetted? Mert a gyerek nem magától lesz olyan amilyen.

Ha meg éppen az okos vagy széria van rajtuk nyugodtan közöld velük, hogy a múltkor hülye voltam akkor most hogy is van ez? Ha nekik joguk van ledarálni te is védekezhetsz nyugodtan.

Örüljenek, hogy nem züllött, narkós gyerek vagy. Egyébként meg magadnak tanulsz nem nekik ha nekik kéne gyűrniük magukat ebben a teljesítmény orientált világban akkor örülnének neki ha megkapnák ezeket a jegyeket.

Mellesleg nekik milyen iskolájuk van? Gyanítom jó ha van egy érettségijük.

Amikor az én anyám szívózott én egyenesen meg mondtam neki, hogy: ez az így kell biztatni egy gyereket, rúgj még belém néhányszor ez olyan felemelő egy 8 osztályos szülőtől. Ilyenkor kiakadt csak habogott, próbált visszavágni de belül érezte, hogy itt most nem neki van igaza. Pláne észérvekkel szemben nem tudott mit kezdeni.

Az eszem megáll az ilyen szülőktől, mindig dührohamot kapok az ilyenektől. Egyeseknek ott vannak a jó szülei mindent megkapnak és nem becsülik az öregeket, ahol meg a gyerek töri magát ott a szülők hülyék. Kíváncsi lennék hány normális gyerek kallódott el vagy él hatalmas lelki nyomorral a tisztelt szülei miatt. Én ilyenkor sosem tudtam tartani a szám itthon keményen kiálltam magamért. Egyeseknek semmi se jó csinálhatsz bármit vagy csak féltékenyek mert ők nem tudták elérni azt ami neked közel van. Vagy egyszerűen nincs is érték ítéletük. Élik az unalmas lapos életüket, egyetlen szórakozásuk a gyerek piszkálása mert azon lehet uralkodni meg feszültséget levezetni.

Anyám is ezt csinálta addig szekált, amíg sírva nem fakadtam. Aztán egyszer csak eldöntöttem nem adom meg ezt az örömet neki. Mindent elengedtem a fülem mellett, ha lehetett mindig rajtam volt a fejhallgató. A kommunikáció a minimumra csökkent, ma se tud rólam szinte semmit.

Nem tudott mibe belekötni, nem vágtam vissza egy idő után nem volt senki akivel egy jót veszekedett volna csak magába durrogott. Ha rám mondott valamit visszavágtam majd fel a fejhallgató. Olyan dühös lett, hogy nem tudja rajtam levezetni a marhaságait, sokszor azt hittem agyvérzést kap a méregtől.

2012. febr. 7. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
76%

Intenzív fordított pszihológiai hadviselés. Ebben nőttem fel. Ne vedd fel, sok gondot elkerülsz. Én úgy oldottam meg, hogy leültem megbeszélni. Elmondtam milyen érzés, mikor ezt csinálja.

Volt nekem is egy ilyen esetem: két négyesem lett félévkor, minden más ötös. A két négyes: testnevelés, amiben mindíg pocsék voltam, a másik géptan nevezetű borzalom. Mandarinul írni is könnyebben tanultam volna meg. Erre a bizonyítványra annyit mondott: a félévi nem számít, amúgyis, az évvégid mindíg rosszabb. Színjelesre felküzdöttem, több tárgyból dícséretet kaptam. Nagy büszkén viszem haza a bizonyítványt, várom a dícséretet, annyit kaptam, mikor már célozgattam arra, hogy életem legjobb bizonyítványát látja, hogy "Ezért jársz oda, nem?"

2012. febr. 7. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
de pl ott a lánytesóm... anyám összevissza dicsérgeti azt kiderült hogy jobb a félévim mint neki XD
2012. febr. 7. 06:54
 7/14 A kérdező kommentje:
ja és a másik.... anyám nem tanulok semmit szövege.... bevallom napi szinten 20-25 percet tanulok max... de így vagyok 4-es tanuló... és akkor lusta meg hanyag vagyok neki... könyörgöm nem az számít hogy mennyit tanulok hanem hogy milyenek a jegyeim...
2012. febr. 7. 06:57
 8/14 anonim ***** válasza:

Másik ronda magatartás a fordított pszihológia után: gerjesztett testvérféltékenység. Nekem nem volt tesóm, ezért a félig zseni barátnőmhöz hasonlítgatott. De könyörgöm! Fotografikus memóriával könnyű!

Végül elérte, hogy megutáltam a barátnőmet, mert mást sem hallottam, hogy ő mennyivel jobb mint én!

2012. febr. 7. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

akkor viszont igaza van, hogy lusta vagy.

Tessék többet ülni a könyv fölött, mellé olvasni, és a kitűnőért küzdeni.

Hidd el egy öreg egyetemistának, hogy az ÚT a lényeg. Az, hogy mennyit töröd, csiszolod magadat, míg a teljesen feleslegesnek tűnő százoldalakat megtanulod, bevágod.


nem akarlak elkeseríteni, de nem csak a szüleid ilyenek, az idegenek is ilyenek lesznek az "életben". És lehet, nekik "okos vagy"- jó napjuk sem lesz veled szemben.

Készülj fel! És tanulj! Magadhoz képest fejlődj !

2012. febr. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
figyelj! Az idegállapotom miatt többet nem birok mert egyszerűen baszom félre a könyvet és kész... nincs hozzá erőm ennyi!!! és kösz szépen a beszólást!!!
2012. febr. 8. 21:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!