Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Már megint az anyósom?!...

Már megint az anyósom?! Elegem van! Mosott, lányom tápszerét citrommal ízesítette, bevágta a körmét, és tönkretette a ruháját! Másfél óra alatt!

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az előzmények tömören: két hét múlva elköltözünk anyósoméktól vidékre, aminek anyós nagyon nem örül.

Bővebben itt: http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Tegnap egész nap itthon voltam a 3 hónapos kislányommal, mostam, főztem, meg a szokásos dolgok. Mire a párom este nyolckor hazaért, már többnyire mindennel készen voltam, csupán két tucat babaruha ázott a lavórban, úgy gondoltam, hogy este már nem indítok el még egy mosást, majd reggel. Ezen felül a szennyeskosárban volt még néhány színes és fekete ruha - mániákusan mosok: fehéret fehérrel, halvány színeset halvány színessel, sötét színeset sötéttel, feketét feketével. Plusz amiről messziről szaglik, hogy engedi a színét, azt is külön mosom, valamint a pirosakat. Így többnyire el tudom kerülni, hogy beszínezzék egymást, vagy hogy a fehér ruhák beszürküljenek.

Mikor a párom hazaért, még el kellett mennünk vásárolni, mert már csak 2 db pelenka volt itthon, és popsitörlővel is nagyon gyéren álltunk. Megkértük anyóst, hogy legyen kedves figyelni a picire, amíg mi elszaladunk - ő ezt szívesen vállalta is, egy-két beszólással megspékelve.

Tőle is kaptunk egy listát, hogy mit kellene hoznunk, és kb. másfél óra alatt bevásároltunk.


Amikor hazaértünk, a kislányom éktelenül sírt, kb. mint akit nyúznak. Éppen akkor tette le az ollót anyósom - mint kiderült megpróbálta levágni a lányom körmét (amit három napja én magam vágtam le), és egy PICIT megcsúszott az olló, mert hát olyan apró a gyerek keze... Bevágott a bőrbe, szerencsére nem vérzett nagyon. Már ekkor is eléggé zabos voltam rá, de nem szóltam semmit, nem akartam veszekedni. A következő, amit észleltem, hogy a lányomon lévő bodyval sincs minden rendben - egy egyszerű kis body Mickey egeres mintával. Csak eddig nem volt az egér fölött kék ég, és az nem is csillogott... Mikor párom rákérdezett, anyós elmondta, hogy a gyerekek szeretik a csillogó dolgokat, úgyhogy színtelen körömlakkal kicsit bekente a ruhát, és szórt rá az én körömfestéshez használt kék csillámporomból.

Mindezt úgy, hogy a gyereken rajta volt a ruha. És persze a mi szobánkban, a padlószőnyegen. Nem értette a felháborodásunkat, ő csak jót akart, és a pici is nagyon élvezte... Mi meg a gyerekkel együtt csillámot sz*runk három hétig. Mivel jutott mindenhová - páromnak ma reggel épp a füléből halásztam egy-két csillogót, pedig este felporszívóztam, ágyneműt cseréltem...

És ha ez nem lett volna elég a tegnap estéhez, amikor végre hármasban maradtunk, oda akartam adni a lányomnak a tápszert, amit anyós előtte elkészített. A kicsi viszont folyton nyomta ki a nyelvével, vágta a pofákat. Néztük, hogy mi lehet a baj, míg végül párom megkóstolta a tápit. Mint kiderült, olyan durván citromos volt, hogy még egy felnőttnek is becsületére vált volna meginni, nemhogy egy három hónapos gyereknek... Márpedig ha nem tévedek, a Milumil Optima nem szokott citromot tartalmazni ilyen letális mennyiségben...

Ekkor már párommal mindketten őrjöngtünk. Nem mentünk le, hogy kettészedjük anyósomat, csak azt mantráztuk, hogy még két hetet kell kibírnunk, még két hét és elköltözünk, és megegyeztünk, hogy a picit soha többé nem hagyjuk kettesben a nagyanyjával - noha eddig valahányszor ő vigyázott rá, soha nem volt ilyen gond, mindig normálisan viselkedett és ellátta.


Azonban, ha mindez nem lett volna elég, ma reggel szembesülnöm kellett azzal, hogy anyósom valóban az idegösszeroppanás szélére akar sodorni - hogy utána vigyorogva lelökjön.

Ki akartam mosni a tegnap beáztatott babaruhákat - azonban a lavór üres volt. Csodálkoztam, ezért megkérdeztem apóst, hogy nem látott-e véletlenül néhány gyanúsan viselkedő babaruhát, amelyek tarisznyával a vállukon és térképpel a kezükben éppen szökési terveken agyalnak. Mondta, hogy anyós tegnap levitt tőlünk valamit, és berakta mosni.

Mint kiderült, a szennyeskosár tartalmával együtt.

Szerintetek mennyire fognak jól állni a lányomnak a f*slilára és hibridzöldre mosott ruhák? Többek között a tesómtól karácsonyra kapott rózsaszín plüss tréningruha, vagy a barátnőméktől KÖLCSÖN kapott 7 darab aranyos SCAMP és NEXT rugdalózó, body... Basszus, olyan drágák, hogy kettőt sem tudnék megvenni a barátnőméknek, nemhogy hetet!!!


Könyörgöm, adjon valaki tanácsot, hogy hogyan bírjam ki a további két hetet... Én nem egyszerűen meg fogok őrülni, hanem ámokfutásba kezdek, ha ma este összetalálkozom anyósommal!

Ez a nő eddig többé-kevésbé normális volt! Sosem csinált ilyeneket, pláne nem ilyen mennyiségben!


És még mielőtt valaki kötekedne: azért nem vittük magunkkal a kicsit vásárolni, mert nincsen autónk, ezért buszoztunk az Auchanig és vissza, ráadásul baromi hideg volt.


2012. febr. 7. 09:14
1 2 3 4 5
 1/41 A kérdező kommentje:

Bocsánat, ez nagyon hosszú lett, de ki kellett adnom a dühömet!

És nem véletlenül tettem a kérdést ebbe a kategóriába, csak lefelejtettem a végéről pár dolgot:

A körömlakk-csillámpor kombó okozhatott valami gebaszt a kislányomnál?

A ruhákat visszaszínezni nem tudom, valami ötlet, hogy hogyan pótolhatnám?

2012. febr. 7. 09:17
 2/41 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem tudok egyik kérdésedre sem válaszolni de fogadd együtt érzésemet!!!

örüljetek, hogy nemsokára megszabadultok ettől a nem normális személytől!!!

2012. febr. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
25%

Én csak egy dolgot nem értek: ha ismered, milyen az anyós (nyilván nem most tört ki rajta az elmebaj!), mi a fenének kell 2 ember egy egyszerű bevásárláshoz?! Szerintem egy felnőtt férfi vagy nő egyedül is képes bevásárolni és pelenkát venni.

Ez a véleményem.

A másik meg a költözés, de az már folyamatban van, úgyhogy azt nem mondom.

2012. febr. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 A kérdező kommentje:

Köszönöm, kedves első válaszoló!


Kedves második: azért kell hozzá két ember, mert mint írtam, anyós is hozzáadott jó néhány tételt, plusz ha már ott voltunk, akkor én is vettem húst, zöldséget, mosóport, egyebeket. Hét teli szatyorral jöttünk hazafelé.

A költözés pedig túl távolinak tűnik.

2012. febr. 7. 09:30
 5/41 anonim ***** válasza:
100%
nagyon sajnállak. tegnap olvastam a kérdésedet ma meg ugye a mait.. muszáj megvárnotok azt a 2 hetet? nem lehetne elköltöznötök? én abban a percben eljöttem volna,amikor ezeket csinálja.. apósod mit szól ehhez? amúgy ha nem hány a baba vagy nem megy a hasa akkor semmi baj nincs:) de én a helyedbe 1000 szemem lenne a picin.. ez téged kiakar nyírni.. szerintem fél attól is hogy elszakítják tőle a fiát,és megakarja akadályozni.. én a helyedbe pakolnék.. Anyukádék élnek még? nem tudnál addig oda költözni? vagy valami rokon? mivel még szoptatod a kicsit ( gondolom én) és stresszes vagy ezt a baba is megérzi,és a tejen keresztül átadod neki.. egy percre se hagynám egyedül a picit.. a ruhákat háát.. szerintem az már menthetetlen.. attól függ milyen színűek voltak.. remélem jobbra fordul a helyzet. egyébként hány évesek vagytok? azóta csinálja mióta bejelentettétek hogy költöztök?
2012. febr. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim válasza:
100%

Szia!


Nagyon sajnállak, komolyan. Elég brutális az anyósod!!!! Ne hagyd még egy percre se többet erre a bolond nőre. Ne haragudj, de aki körömlakkot ken egy 3 hónapos gyerek ruhájára , ráadásul úgy,hogy az éppen a kis testén van, hát bámulom a nyugalmadat. Én abban a pillanatban úgy összevesztem volna vele, hogy az biztos, hogy soha többet nem kellene a közelembe jönnie!!Még ha haragszik is rátok a költözés miatt akkor se a gyereken töltse ki a bosszúját,aki a saját kis unokája.


Komolyan elvagyok hűlve most anyósodtól. Nem jutok szavakhoz.


Körömlakktól esetleg a kis bőre kiszáradhat ott a hol a ruháját összekente. Nagyobb baja nem hiszem, hogy lesz. Legalábbis remélem.


Ruhákat próbáld meg Folyékony Ariel Professionnal vagy Vanishsel kimosni. Ha tényleg nagyon tönkre mentek, hogy már vissza nem tudod adni akkor akár cloroxal vagy a csak fehéreket Domestossal átmosni. Remélem valamelyik bejön. Nekem szokott használni valamelyik akár több napos beszáradt folt esetén is!!


Tényleg kitartás már nincs sok hátra!!! :D Addig meg 8 szemed a kislányodon nehogy csináljon még valamit vele a "kedves" Anyós, mert ezek után az jön, hogy megeteti pörkölttel!!!

2012. febr. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 A kérdező kommentje:

brigi_cicus96:


Köszönöm a választ! Sajnos muszáj megvárnunk a két hetet - a ház, ahová költözünk akkorra lesz teljesen helyrehozva, még a szigetelése folyik, és a jövő hét elején lesz kész a kandalló beépítése, valamint a festés.

Apósom nem szól semmit, ő teljesen kivonja magát az egészből. :S

Anyukámék élnek, de jelenleg hozzájuk sem tudunk menni, a cégtől bérlik a lakást, ahol dolgoznak, és a cég szabályzata nem engedi meg, hogy a dolgozókon kívül más is ott lakjon. Főleg, mert épp az iroda fölött van a lakásuk.

Sajnos már csak naponta kétszer tudok szoptatni (ezért is kapja mellé a tápszert a pici), de ezt a két alkalmat sem szeretném elveszíteni anyós idiótasága miatt.

A ruhák menthetetlenek - volt közte rózsaszín, fehér-narancsárga, almazöld, stb.

A párom 30 éves, én pedig 25.

Igen, azóta ilyen, mióta múlt hétfőn megmondtuk, hogy költözünk. Előtte többnyire normális volt, nem szívleltük egymást, de kijöttünk. És ilyen dolgokat SOHA nem csinált, főleg nem halmozottan.

2012. febr. 7. 09:40
 8/41 anonim ***** válasza:
100%
TÉnyleg én is azt tudom mondani,hogy fogadd részvétem. Az tény,hogy nem egy érett nő gondolkodására vall ez a viselkedés. Hát ha sajnos ilyen szinűre fogta meg,akkor nem tudom mit tehetnél. 2 hét múlva költöztök,addig ha lehet ne hagyd egyedül vele egy percet sem. De hogy citromot tenni a tápszerbe, meg csillámport szór a gyerek ruhájára,hát tényleg beteg.Bocsi. Az én anyósom ezt csinálta volna,lehet nem örülne neki,amit mondanék.El vagyok én is szörnyedve,hogy milyen ez a nő.
2012. febr. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
86%
a világosakat domestossal vagy folt tisztítóval próbáld meg.. Nagyon sajnálom hogy még ezt a 2 hetet ki kell bírnotok.. én a helyedben megmondanám neki a magamét hogy le kellene állnia. Tudta hogy egyszer elfog költözni a pici fia. az apósod meg nagy f*sz kalap ha nem állítja le a drága feleségét... ha majd én szülök gyereket és az anyám vagy az anyósom lenne ilyen ( márpedig nem ilyenek mert ismerem őket) én tuti botrányt csapnék.. amúgy enm vettél észre esetleg valami pattanást? vagy szárazabb bőrt a picin? esetleg vegyél Ricinus olajos testápolót gyógyszertárba max 500 forint. puhítja is a bőrt,és biztos hogy nem lesz semi baja a picinek:) nyugodtan írj privátot ha szeretnél valakivel beszélgetni:) és mégegyszer. nagyon remélem hogy megoldódik ez az egész:)
2012. febr. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
97%

Szia!

Nagyon-nagyon sajnállak, ugyanakkor, bocsánat, de nagyon jót röhögtem. Vavyan Fable egyik könyve jutott eszembe, röviden a történet: a főhős életét a szomszédja keseríti meg: kutyaszart tesz a lábtörlőjére, éjszaka (vagy amikor nincs otthon) bemegy a lakásba, megeszi a hűtőben található sütiket vagy csak beleeszik, belekotor a számítógépébe stb. Erre összefognak a barátok: arrébb húzzák a bútorokat (ha éjszaka jön a fickó, elessen bennük), mosogatószerbe áztatják a mignonokat (ez a szomszéd kedvence), kilazítják a számítógép szék ülését... Szóval jól megszívatják.

Bocsi, még egyszer, de nagyon ez ugrott be anyósodról. :)


És, hogy mit tehetsz: számolod a perceket a költözésig. A színessé vált babaruhákat előbb próbáld meg aktív oxigénes kezelésnek alávetni (én ilyet használok: [link] ) Ha nem megy, akkor a valaha fehéreket fehérítős domestosba áztasd be. Jobb ötletem nincs :(

És kitartás, már csak pár nap!

2012. febr. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!