Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Már megint az anyósom?!...

Már megint az anyósom?! Elegem van! Mosott, lányom tápszerét citrommal ízesítette, bevágta a körmét, és tönkretette a ruháját! Másfél óra alatt!

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az előzmények tömören: két hét múlva elköltözünk anyósoméktól vidékre, aminek anyós nagyon nem örül.

Bővebben itt: http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Tegnap egész nap itthon voltam a 3 hónapos kislányommal, mostam, főztem, meg a szokásos dolgok. Mire a párom este nyolckor hazaért, már többnyire mindennel készen voltam, csupán két tucat babaruha ázott a lavórban, úgy gondoltam, hogy este már nem indítok el még egy mosást, majd reggel. Ezen felül a szennyeskosárban volt még néhány színes és fekete ruha - mániákusan mosok: fehéret fehérrel, halvány színeset halvány színessel, sötét színeset sötéttel, feketét feketével. Plusz amiről messziről szaglik, hogy engedi a színét, azt is külön mosom, valamint a pirosakat. Így többnyire el tudom kerülni, hogy beszínezzék egymást, vagy hogy a fehér ruhák beszürküljenek.

Mikor a párom hazaért, még el kellett mennünk vásárolni, mert már csak 2 db pelenka volt itthon, és popsitörlővel is nagyon gyéren álltunk. Megkértük anyóst, hogy legyen kedves figyelni a picire, amíg mi elszaladunk - ő ezt szívesen vállalta is, egy-két beszólással megspékelve.

Tőle is kaptunk egy listát, hogy mit kellene hoznunk, és kb. másfél óra alatt bevásároltunk.


Amikor hazaértünk, a kislányom éktelenül sírt, kb. mint akit nyúznak. Éppen akkor tette le az ollót anyósom - mint kiderült megpróbálta levágni a lányom körmét (amit három napja én magam vágtam le), és egy PICIT megcsúszott az olló, mert hát olyan apró a gyerek keze... Bevágott a bőrbe, szerencsére nem vérzett nagyon. Már ekkor is eléggé zabos voltam rá, de nem szóltam semmit, nem akartam veszekedni. A következő, amit észleltem, hogy a lányomon lévő bodyval sincs minden rendben - egy egyszerű kis body Mickey egeres mintával. Csak eddig nem volt az egér fölött kék ég, és az nem is csillogott... Mikor párom rákérdezett, anyós elmondta, hogy a gyerekek szeretik a csillogó dolgokat, úgyhogy színtelen körömlakkal kicsit bekente a ruhát, és szórt rá az én körömfestéshez használt kék csillámporomból.

Mindezt úgy, hogy a gyereken rajta volt a ruha. És persze a mi szobánkban, a padlószőnyegen. Nem értette a felháborodásunkat, ő csak jót akart, és a pici is nagyon élvezte... Mi meg a gyerekkel együtt csillámot sz*runk három hétig. Mivel jutott mindenhová - páromnak ma reggel épp a füléből halásztam egy-két csillogót, pedig este felporszívóztam, ágyneműt cseréltem...

És ha ez nem lett volna elég a tegnap estéhez, amikor végre hármasban maradtunk, oda akartam adni a lányomnak a tápszert, amit anyós előtte elkészített. A kicsi viszont folyton nyomta ki a nyelvével, vágta a pofákat. Néztük, hogy mi lehet a baj, míg végül párom megkóstolta a tápit. Mint kiderült, olyan durván citromos volt, hogy még egy felnőttnek is becsületére vált volna meginni, nemhogy egy három hónapos gyereknek... Márpedig ha nem tévedek, a Milumil Optima nem szokott citromot tartalmazni ilyen letális mennyiségben...

Ekkor már párommal mindketten őrjöngtünk. Nem mentünk le, hogy kettészedjük anyósomat, csak azt mantráztuk, hogy még két hetet kell kibírnunk, még két hét és elköltözünk, és megegyeztünk, hogy a picit soha többé nem hagyjuk kettesben a nagyanyjával - noha eddig valahányszor ő vigyázott rá, soha nem volt ilyen gond, mindig normálisan viselkedett és ellátta.


Azonban, ha mindez nem lett volna elég, ma reggel szembesülnöm kellett azzal, hogy anyósom valóban az idegösszeroppanás szélére akar sodorni - hogy utána vigyorogva lelökjön.

Ki akartam mosni a tegnap beáztatott babaruhákat - azonban a lavór üres volt. Csodálkoztam, ezért megkérdeztem apóst, hogy nem látott-e véletlenül néhány gyanúsan viselkedő babaruhát, amelyek tarisznyával a vállukon és térképpel a kezükben éppen szökési terveken agyalnak. Mondta, hogy anyós tegnap levitt tőlünk valamit, és berakta mosni.

Mint kiderült, a szennyeskosár tartalmával együtt.

Szerintetek mennyire fognak jól állni a lányomnak a f*slilára és hibridzöldre mosott ruhák? Többek között a tesómtól karácsonyra kapott rózsaszín plüss tréningruha, vagy a barátnőméktől KÖLCSÖN kapott 7 darab aranyos SCAMP és NEXT rugdalózó, body... Basszus, olyan drágák, hogy kettőt sem tudnék megvenni a barátnőméknek, nemhogy hetet!!!


Könyörgöm, adjon valaki tanácsot, hogy hogyan bírjam ki a további két hetet... Én nem egyszerűen meg fogok őrülni, hanem ámokfutásba kezdek, ha ma este összetalálkozom anyósommal!

Ez a nő eddig többé-kevésbé normális volt! Sosem csinált ilyeneket, pláne nem ilyen mennyiségben!


És még mielőtt valaki kötekedne: azért nem vittük magunkkal a kicsit vásárolni, mert nincsen autónk, ezért buszoztunk az Auchanig és vissza, ráadásul baromi hideg volt.


2012. febr. 7. 09:14
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyunk mi véletlenül rokonok? :)

Hogy bírd ki? Zárd be a lakást, menj át barátnődhöz, ha a férjed nincs otthon, kerüld a némbert!

Ha gondolod mesélek az én minisátánomról.

A ruhákat tedd tíz percre híg hipós vízbe, és utána azonnal mosd át! A kicsi körmét kend bepantennel!

2012. febr. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
100%
Minden együttérzésem a tiéd! De én is jót nevettem, olyan, mint valami vígjáték. Persze csak addig, amíg nem velünk történik. Kitartás. Nincs már olyan sok hátra! Azért finoman elmondhatnád neki a dolgokról a véleményed! Már persze, ha megy finoman. Nekem nem menne!!!!!
2012. febr. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, tanácsokat!

A ruhákon már próbáltam mindent - clorox, ariel professional, de nagyon csekélyke eredményeket értem el. Az a baj, hogy mindegyiken van valami minta, ami a szintén beszíneződött.

Most beszéltem a férjemmel telefonon, azt mondta, kifizetteti anyóssal a ruhákat - bár kötve hiszem, de mindegy.


"Nem vagyunk mi véletlenül rokonok? :)

Hogy bírd ki? Zárd be a lakást, menj át barátnődhöz, ha a férjed nincs otthon, kerüld a némbert!

Ha gondolod mesélek az én minisátánomról."


Őszintén szólva szívesen hallanék a "minisátánról", jó érzés lenne tudni, hogy nem csak én fogtam ki egy randalírozó agybeteget. ;)



Kedves válaszoló, aki Fable-t említette: imádom a könyveit, és köszönöm, hogy eszembe juttattad az adott jelenetet! Lehet, hogy még ma elő is veszem, úgyis rám férne egy kis Fable-féle fájdalomcsillapítós röhögőkúra! :)

2012. febr. 7. 10:28
 14/41 anonim ***** válasza:
100%

Olvastam a tegnapi kérdésed is...


Csodállak a végtelen türelmetekért! Én betakartam volna anyóst, mint Moszkvát a hózivatar!

A babának nem hiszem, hogy baja lesz, de én ezután egy fél pillanatra sem hagynám vele kettesben.

Nem is értem, annyira fontos volt neki kimosni este azt a rohadt babaruhát?! Szerintem is minimum fizettessétek ki vele, mert a leírásodból, menthetetlenek. :(

Tápszerbe citrom?! Mégis minek?! Jééézusom! Én nagyon komolyan nekiestem volna, biztos, hogy nálunk nem magunkban dühöngés lenne, hanem egyenesen a férjem venné az anyja fejét.

2012. febr. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
100%

Minisátán menye vagyok. (Amúgy azért minisátán, mert 150 centi. Apám néhány nagy poénja: KIsasszony, náluk az anyósülés funkcióját vesztette, mivel 150 centi alatt ülésmagasítót kéne használni)

Mi egy lakásban laktunk. Megvoltak az alap idegesítések: vékony a gyerek, éhes a gyerek, van neked egyáltalán tejed?, pőisilt-e, kakilt-e.

Állandóan öltöztette. Úgy hogy a gyerek utált öltözködni!

Én az a sokmindenre allergiás típus vagyok.

Öblítő, öblítőszag, pollen, citrus, eper, satöbbi.

Ezért nem csak a saját, hanem a babaruhákat is hipoallergén mosószerrel, öblítővel mostam. a lányom hasfájós volt, kapott is édeskömény teát, anyós meg megcitromozta. A kislányom mindenhol kiütéses lett. Állandóan ellopkodta a szennyesünket. Volt hogy pár napig nem voltunk otthon, ő meg kimosott mindent amit piszkosnak gondolt. Én is lányom is tiszta kiütésesek lettünk. Egyszer majdnem megfulladtam mert valami virágcsokrot rakott a szobánkba, meg kiteregetett.

Elhasználta többször a hipoallergén cuccokat mert "összekeverte a flakont", pedig külön tartottuk (ő a fürdőben, én egy kinti szekrényben) és nem is éppen olcsó cuccok ezek.

Csináltam a kislányomnak sütőtököt, ő pedig megette. Azóta is hozza helyette a másikat.

Sok ilyesmi van még.

2012. febr. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
93%
Nálunk az anyatejes 4 hós babát megetette kiflivel, de "nem fulladt meg", amíg wc-re kimentem. Vega vagyok és dió allergiás, minden alkalommal, mikor megyünk, tatár beefsteak van, meg steak, és diós süti. A gyerekeim tej allergiások, persze mind a kettőnek sikerült 5%-os házi tejet adnia. Tiszta sebesek lettek, de nem baj, "majd elmúlik, legalább erősödik az immunrendszerük". Csuklásra citromot nyalatott vele, pedig akkor alig volt 6hetes, de "Nem jött be". Hosszú lenne a sor.
2012. febr. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 A kérdező kommentje:

"Tápszerbe citrom?! Mégis minek?! Jééézusom!"


Mert állítólag olyan íííízetlen....Eszem megáll, de komolyan. Mármint anyóstól.


Minisátán kedves menye!


Ah, őszintén sajnállak. Az alapvető dolgok nálunk is megvannak: sovány a gyerek, kövér a gyerek, miért nem akar enni, biztos nem jól fogom, azért sír mert éhes, azért sír mert tömöm, azért sír mert nem jól adtam rá a pelenkát, stb... Engem eddig szimplán csak nem kedvelt, max. kibeszélt a szomszéd nénivel, meg belém kötött néha. De ez a tegnap este...! Hát ezen nem tudok napirendre térni. Eddig még darabszámra sem művelt ekkora baromságot, mint amit most másfél óra alatt levágott! Nagyon tele lett vele a mogyoróm. Jó, aláírom, eddig is hozta a megszokott anyós-stílt, de azért van egy határ.

(Mellesleg én is allergiás vagyok mindenre, erre karácsonyra persze kaptam tőle egy epres tusfürdőt.)

2012. febr. 7. 11:07
 18/41 anonim ***** válasza:
95%

Anyós vagyok. Már többször elintéztem az unokáim ruháit, mert pecsétesek voltak, adtam nekik fehérítőt, sajnos, nem tettem jót vele. Védelmemre szolgáljon, hogy elég sok ruhát szoktam venni a gyerekeknek. Ezen túl én is külön mosom a színes és fehér, világos ruhákat.


Igyekszem a lányom utasításait, kéréseit betartani, ha én vigyázok a kicsikre, sokszor nem tudok ellenállni, ha édességet kérnek. Nem gonoszságból teszem, és nem azért, hogy bosszantsam a gyerekeimet.


Nem hinném, hogy a kérdező anyósa gonosz, lehet, hogy szimplán csak buta.


Tarts ki, kibírod már féllábon is azt a 2 hetet.

2012. febr. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
100%
Jesszusom, hát ez a nő nem normális! Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy ezt nem direkt csinálja, direkt akar ártani... Szerintem komolyan lehet valami agyi gondja, ilyen kényszercselekvő vagy nem tudom, az agybaj jelei ezek, hogy tényleg szó szerint ész nélkül cselekszik... A csillámporos hülyeségről az jut eszembe, ha egy 3 éves gyerek áll neki ilyet csinálni a kistesója ruhájával még érthető, de egy felnőtt nő? Biztos, hogy agybeteg!!!
2012. febr. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező! Én nagyon sok kitartás kívánok neked. Egy rövid szösszenet. Az én anyósom is ilyen volt a saját lánya kisfiával. Mindig is mondtam, a páromnak, hogy addig amíg anyádnál vagyunk kénytelenek lakni (felújítunk egy régi házat), nem szülök gyereket. Sose értette meg az érveimet. Megmutattam neki a kérdésed, és valahogy megértette, miért nem. Szóval KÖSZÖNÖM!
2012. febr. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!