Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan éli meg a kapcsolatát...

Hogyan éli meg a kapcsolatát / házasságát az, aki nem dolgozik, otthon van, férje / párja viszont igen. Lelkileg nehéz?

Figyelt kérdés
Csak mert nálunk most ez a helyet.. kb egy éve nem dolgozom, nincs munkám csak alkalmi... gyerek még nincs, de szeretnénk hamarosan... tanulok nyelvet, vezetem a háztartást, kb ennyi... de sokszor kivagyok bukva, hogy nem hozok haza úgy pénzt, itthon ülök, nem járok úgy társaságba, meg a tudat, hogy nem dolgozok... ki hogyan éli ezt meg?
2012. febr. 7. 09:15
 1/5 anonim ***** válasza:
44%

Ha a férfi nem dolgozik, a nő viszont igen, az a legtöbb esetben életveszélyes a kapcsolatra nézve. Nem sok házasság bírja ki néhány hónapnál tovább. A fordított eset is árt, bár kisebb valószínűséggel rombolja le a házasságot.


"gyerek még nincs, de szeretnénk hamarosan... tanulok nyelvet, vezetem a háztartást, kb ennyi... "


Gondolom, nő vagy. Akkor szülj, és meg van oldva néhány évre a problémád.

2012. febr. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
43%

Szia!

Pont arra gondoltam ma reggel, hogy kiírok valami hasonlót. Én is hasonló helyzetben vagyok, és kezdek bekattanni.

1 éve végeztem az egyetemen, gyógypedagógusként, de esélyem sincs arra, hogy elhelyezkedjem. Férjem dolgozik, abból élünk. Gyereket még nem szeretnénk, de ha szeretnénk se lenne ésszerű, mégis miből, ha kb. 0 ft gyest se kapok???

Férjem átlaghoz képest jól keres, tehát megvan ami a létszükséglethez kell, de nagyon jól jönne még egy minimálbér is. Mert gyakran kell számolgatni, hogy mire mennyit... Néha jól esne egy kis plusz dolgot megvenni (rendelni egy pizzát, ilyesmi, de nem tesszük, mert h abból a pénzből mennyit tudunk főzni, és nem tudom jó szájízzel megenni).

Férjem sosem teszi szóvá, hogy nem dolgozom, sőt néha mondja, hogy mennire örül, hogy legalább mindig itthon várom.

Viszont pl. ha valami nem 100/%os itthon (értsd: nem vittem le a szemetet, nincs valami elpakolva, akkor a szavaiból nagyon is az jön le hogy hiszen lenne rá időd...) Ami jogos is, de nem a fenekem vakarom, hanem olyan a lakás, hogy bármikor hozhatna bárkit, még a miniszterelnököt is, mert nagyon rendben tartom.


Másik oldal, hogy a ismerősök, család, akikinek nem reklámozom, éppen hova jelentkeztem, hoa nem vettek fel, állandóan: miért nem keresel munkát? Jaj, itt meg itt láttam keresnek munkatársat... Persze, ha az én férjem is annyit keresne, én is otthon maradnék...

Szóval nagyon szeretnék már kitörni ebből a háztartásbeli szerepkörből.

Rengeteg helyre jelentkeztem már, nem csak szakmába. Múltkor mosogatólánynak azért nem vettek fel, mert hogy ezzel a végzettséggel biztos ajánlanak nekem munkát, és akkor otthagyom őket, nekik pedig egész évre kell a munkás...


Nagyon nehéz. Úgy érzem reménytelen, néha haszontalannak érzem magam.

2012. febr. 7. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Addig ne szülj amíg nincs előtte rendes folyamatos munkád, mert a gyes igen kevés.


Gondolom ezerrel rajta vagy a munka keresésen így csak azt tudom tanácsolni, hogy ne add fel és megfogod találni a neked való munkát.

Ne légy elkeseredve.

2012. febr. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
52%

Pont ilyen helyzetben vagyok én is.

Próbálom minnél jobban ellátni a háztartást, ha már így alakult. Nagyon rossz érzés, hogy nem keresek pénzt, tehát nem tudnám ellátni magam,egyedül nem tudnék megélni.

Tehát így nem vagyok független.

Ennyi év itthonlét után meg már annyira nehéz is lenne kimozdulni, ha véletlenül akadna is munka.

2 tanfolyamot én is elvégeztem saját pénzen, de a férjem nem nézte jó szemmel. De én úgy voltam vele legalább kimozdultam, társaságba voltam, ha nem is voltam oda értük túlzottan.

2012. febr. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én már 6. éve vagyok itthon, igaz szültem közben 2 gyereket. TGYÁS-t, GYED-et, GYES-t kaptam mindkettővel, mert volt a szülés előtt munkaviszonyom. A párom külföldön dolgozik, nagyon jól keres, tehát, ha nem dolgoznék, akkor sem halnánk éhen. Viszont én rosszul érzem magam, mert most csak GYES-t kapok. Egyenlőre nem tudok még visszamenni dolgozni. Addig pedig....
2012. febr. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!