Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Barátom húga kap mindig 1 kis...

Barátom húga kap mindig 1 kis "zsebpénzt" havonta kapja a 40 ezret az apjától. Szerintem ez egy kicsit túlzás. Nem vagyok rá irigy de ez nem vezet sok jóra. Szerintetek?

Figyelt kérdés
jó én is adnék a gyerekemnek zsebpénzt.. de nem ennyit. Köszönöm a válaszokat! 23N
2012. febr. 11. 10:40
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
89%
Mos tattól hogy mi itt leírjuk hogy 40 ezer zsebpénznek kicsit túlzás és főleg hogy ki tudja mire költi az a (ki tudja) "gyerek" ( mert nem írtad a korát) mi fog változni? Semmi. Szerintem is sok, főleg ha egy tizenévesnek adják aki még kamasz és nem is nézik mire költi.
2012. febr. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
69%
Mennyi idős a csaj? Egyébként ha másra nem kap pénzt, nem biztos, hogy olyan sok, feltéve, ha tényleg megengedhetik maguknak. Lehet, hogy suliban vesz kaját, vagy mindenesetre maga veszi. 22 sulis nappal számolva az durván 1800 ft/nap. Persze ennyit nem kell elköltenie büfében, mondjuk csak egy ezrest. Marad 18ezer forint. Abból meg ruhát vesz, kozmetikumot, fodrász... Nem mondom, sok kiadás havonta egy feltehetően tizenéves lánynak, de ha megengedhetik, miért ne?
2012. febr. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
87%
ez valóban kicsit túlzás.vszínűleg az anyagiak olyanok, h ezt megengedhetik maguknak.de ez valóban nem vezet jóra, így a későbbiekben nem tudja majd értékelni a pénzt és az ilyenekből lesz az, aki inkább munkanélküli még 27 évesen, mert 100 e-ért nem megy el dolgozni...én 18 éves vagyok, idén érettségizem és szept.-től ha minden úgy alakul egyetemista leszek.sajnos itt ez a költségtérítéses dolog a felsőoktatásban.szerencsére amire én megyek (egészségügy) marad minden a régi, de van pár oszt.társam akiknek nem számít,mi itthon megbeszéltük, h olyat jelölök ami nem fizetős és ahogy beszélgetünk a lányokkal, sorba mondják páran h ugyan már 300 ezer félévenként kibírható.ilyenkor nem tudom, h tényleg ennyire jól megy-e, vagy csak nincsenek tisztában azzal, h azért a 300 ezerért a szüleik mennyit dolgoznak.
2012. febr. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
19 éves lesz. Elvileg magának kell megvenni a ruháját , bérletet ennyi mert még néha szülök megveszik neki a ruhát is...
2012. febr. 11. 10:53
 5/24 anonim ***** válasza:
95%

Hazánkban ez rengeteg zsebpénznek számít egy 19 évesnek.


Máshol nem. Nyugaton éppen hogy kevés.


Szerintem attól függ. Ha felnőtt bérletet vesz, mert nincs diákja, akkor már csak 30 marad neki. Ha abból kell megebédelnie is, akkor teljesen normális. Ha ebből kell egyéb dolgokat is vennie (ruha, cipő, kozmetika, fodrász...) kevés.

2012. febr. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
93%
Hát úgy szerintem egy tehetősebb családnál nem gáz. A bérlet is több ezer forint havonta...
2012. febr. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
94%
Talán egyetemista a lány? mert akkor pláne nem sok.
2012. febr. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
89%

Jó lenne tudni hány éves is a lány, mert ha egyetemista, akkor nem sok. Ott a kaja, lakbér. Ha még középsulis lehet még akkor se nagyon sok. Nem írtad le mik a körülmények. Lehet a lány félre teszi másra. Legalábbis én nagyobb összegeket elteszem és ha veszek valami nagyobb értékűt akkor ott van. Ha az apja meg teheti, hogy ennyit ad, adjon. Külön él az apjától vagy nem? Pl ha elváltak ez is lehet egy ok.

Viszont akkor rossz a dolog, ha a lány egyből elveri hülyeségekre, mert azt hiszi, hogy csak van és nem tanulja meg kezelni a pénzt.

2012. febr. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Nem egyetemista még,nem is akar menni egyetemre.. csak fizetős főiskolára. Annyi előnye van hogy perfekt a német nyelvtudása.. Nem váltak el a szülei.
2012. febr. 11. 11:00
 10/24 anonim ***** válasza:
91%

és a barátod mennyi zsebpénzt kap?

nekem egy kicsit olyan irigykedősnek tűnik a kérdésed...Ha megengedhetik maguknak,akkor miért ne?

2012. febr. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!