Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért várják sokan el, hogy a...

Miért várják sokan el, hogy a szülők segítsenek az esküvő kifizetésében?

Figyelt kérdés

Ha házasodni akarnak akkor fizessék maguknak, ne a szülőket terheljék még ezzel is.Ha a szülő nem segít akkor meg mekkora szemét.



Egyik rokonom úgy szervezett esküvőt, hogy a 4 szülő a két keresztszőlő a két nagymama és a csaj testvére fizette ki. Előtte egy héttel a rokonságból mindenki ott volt és gyártották a sütiket. Jah és kb.200 fős volt.

Értem én, hogy szeretne szépet, de nem más terhére kéne.


Itt az oldalon is sok olyat olvasni, hogy a házasulni készülő fiatalok elvárják, hogy a szülők fizessenek ezt azt.


2012. febr. 13. 10:10
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
76%

Miért ne, ha megtehetik?

Komolyan nem értem, egyes emberek miért gondolják azt, hogy az ő véleményük - pedig a világon semmi közük a dologhoz - meghatározó és maximálisan mérvadó...

2012. febr. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk sok mindent fizettek. Megvolt, hogy nekünk mire lenne keretünk, mit bírunk fizetni, az szerint akartunk mindent. Ők meg reklamáltak, hogy milyen dolog, hogy nem jön a sógor testvére, meg a nagyi komája, stb... Erre csak azt tudtuk mondani, hogy ők akarják, ha fizetik, mi nem bánjuk. Fizették, örültek, a többit mi fizettük, örültünk.
2012. febr. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
96%

Több oka is lehet.

Egyrészt az esküvőt hagyományosan mindig a szülők fizetik, ez egy új módi, hogy a fiatalok maguknak kell, hogy állják.

Másrészt azért sok olyan kérdéssel is találkozni, ahol a szülők ráerőszakolják a gyerekre az akaratukat (de igenis meg kell hívni a Jóskáékat, hiszen a nagyanyja másodunokatestvére volt a te nagyanyádnak), ebben az esetben meg jó hogy fizessenek.

Különben meg vannak még összetartó családok, ahol ez nem teher, mert örülnek a másik boldogságának és szívesen segítenek. Anyósom esküvőjére mi is fél éjszaka gyártottuk a sütiket, de abszolút nem azt éreztem, hogy megterhelő, hanem hogy milyen öröm segíteni!

2012. febr. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
94%
Ha elvárják, akkor tuti nem fognak a szülők segíteni. És hogy miért kell felnőtt embereket segíteni pénzzel ebben a helyzetben? Mert szép hagyomány, hogy a szülők az utolsó elszakadási mozzanatba beleteszik azt, amit tudnak. Van gyereked? Ha sok pénze lesz, te akkor is szeretnél majd neki segíteni. Ha másképp nem, majd a sütijeiddel.
2012. febr. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs abba semmi, ha a szülő fizeti. Normális helyeken ez így van ősidők óta. Nekem ugyan nem segítettek, én álltam mindent, de sosem bántam. Egyébként a gyerek sosem kérte a szüleit, hogy hozzák a világra, ha világra hozták akkor neveljék is fel. Szerintem a kiházasítás is bele tartozik, csak ezt sokan elfelejtik.
2012. febr. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
100%
Úgy gondolom, nem lehet elvárni a családtól a segítséget, nem is szép dolog. Meg különben is, ha meghívok valakit az esküvőnkre, hogy ünnepeljünk együtt, nehogy már még pénzükbe kerüljön! Mi nem várunk el segítséget, sem ajándékot,nem lesz menyasszonyi tánc vagyis pénzkihúzás a rokonok zsebéből. Én csak azt szeretném, ha az a kevés ember, akiket meghívunk, eljönne és nem aggódna, mennyit adjon, milyen ruhában jöjjön, stb. Nem a vendégek dolga az esküvő kifizetése.
2012. febr. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
32%

Mert a 90 es évek óta agyonjátszott amerikai filmekben is mindíg ezt látják az emberek a TV-ben.


Hollywood a fél világ agyát átmosta már!

2012. febr. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
41%
Még hozzátenném, hogya másik fele meg a hitelre vásárlás, és a dohányzás. CSak azt nem fogják fel, hogy itt nem oylanok az adótörvények mint ott ahol munkavállalásból meg se lehet élni csak kizárólag ha mindenre vállalkozol, vagy minimum doktor van a neved előtt.
2012. febr. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
83%

Utolsó, ne haragudj, de nagyon tájékozatlan vagy :D

Évezredek óta mindenhol a szülők fizetik a gyerekek házasságát. Ennek végképp semmi köze Amerikához :D

2012. febr. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb ilyen kérdésnél én azt látom, hogy a kérdező leírja, hogy x összeggel támogatják a szüleik az esküvőt, innentől kezdve szinte mindegy, hogy mi volt a kérdése valójában (akár a dekorral kapcsolatban kérne tanácsot, akár ruhával) minden második komment azt feszegeti, hogy mekkora szemétládák, hogy élősködnek a szüleiken, mi az hogy mások pénzén szervezik a lagzijukat, stb.

Szerintem ahol a szülő megteheti és úgy dönt, hogy segít a gyerekének anyagilag is az esküvő szervezésében az nem főben járó bűn, ha elfogadják. Ha jó szándékkal teszik a kedves örömanyák/apák miért kell egyből keresztre feszíteni a "szerencsétleneket"?


Az megint más aki elvárja és azon spekulál, hogy hogyan fizethetné ő a legkevesebbet úgy hogy országra szóló lakodalma legyen mellette. De aki meg így intézi a dolgot annak gondolom nem ez az első ilyen húzása a szülei/családja felé. Szóval miért várja el? Mert gondolom eddig is elvára, hogy segítségk, kiszolgálják. Akkor most miért ne várná el ugyan úgy? Akiből meg ki lehet taposni így akarata ellenére a pénzt az meg is érdemli, nem utólag kell károgni, hogy "jajj, mert a Bözsikének is mi fizettük a fele lakodalmát", hanem vagy megmondani Bözsikének, hogy bocsi tőlünk egy lukas garast sem látsz, vagy elkönyvelni, hogy kifizettünk ennyit meg ennyit. Utólag teljesen fölösleges ezt számolgatni, attól nem jelenik meg az adott összeg a bankszámlán.


Szóval aki szeretne az úgyis ad, nem kell kérni tőle (mellesleg nekem lesülne a pofimról a bőr, ha azért kilincselném végig a fél családomat, hogy mennyit dobnának a kiházasításomba) elfogadni meg nem hinném, hogy bűn. Aki nem akar az meg ne adjon. Ha mégis ad mert hát úgy illik, akkor viszont utólag ne sírjon érte a szája.

2012. febr. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!