Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért utál a saját családom?

Miért utál a saját családom?

Figyelt kérdés

Rendesen bejárok suliba, nem csavargok hétköznap, semmi! És a húgom (14) nem jár suliba, ki szökik az ablakon, fiúzik, iszik, cigizik, bulizik, drog, stb. :/ Meglopja a szüleinket, másokat is, a rokonokhoz miatta nem járhatok, mert lopott tőlük is,én pedig soha! Anyám mégis flegmázik velem, apa állandóan kiabál és büntet a semmiért, meg mert ide merek ülni a gépemhez, mindig az a baja,hogy gépezek. Akkor minek vett nekem gépet ha baj? :O -.-" A tesóm, tőlem is lop, apa mégis leviszi őt mindenhova, én meg megkértem hogy vigyen el a városba, mikor zuhogott az eső, mégsem volt rá képes. Ha lenne hova költöznöm, akkor már rég nem lennék itt! De nagyszülők már nincsenek, senki.

17L


2012. febr. 13. 13:13
 1/9 anonim ***** válasza:
36%

Ilyen az élet. A rosszakat szeretik és díjazzák.

Mindenhol így van.

2012. febr. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Fiatalember!Sajnos van ez így!!Nálunk a családban én mint gyerek voltam a fekete bárány,de attól függetlenül hármunk közül mindig engem óvtak féltettek,a legjobban.Érdekes ezt kimondani 42 évesen.De a mai napig hozzám állnak a legközelebb a szüleim.Érdekes dolog ez!!Nem tudok a konkrét választ arra, hogy miért volt ez így!Nekem szintén 3 gyermekem van,de megpróbálok nem különbséget tenni köztük.Pedig különböző egyéniségük van.
2012. febr. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Lány vagyok
2012. febr. 13. 14:27
 4/9 anonim ***** válasza:
79%
Én is az vagyok!:))
2012. febr. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%
Bocs!Azt gondoltam hogy fiú!
2012. febr. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem ez úgy van, hogy az ember a legproblémásabb gyerekével törődik leginkább, mert neki van rá legjobban szüksége. Őt kevéssé meri letolni, büntetni, mert jobban fél attól, hogy elveszíti. Közben azért gyűlik benne a feszültség, aminek valahol ki kell robbannia, hát kitölti a "jó" gyerekén. Nem azért mert utálja, nem azért, mert nem szereti, hanem mert a másikkal tehetetlen, és mivel a szülő emberből van, nem tud folyamatosan uralkodni magán.

A másik ok az szokott lenni, hogy mivel az egyik gyerek fölött egyszerűen nincs hatalma, még jobban fél attól, hogy a másik is elkanászodik. Így őt jobban fogja, hogy ne tudjon olyanná válni, mint a tesója.

2012. febr. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Vagy így,vagy úgy,de hülyéknek áll a világ.A rosszaknak kinyalják a s.eggét,a jókat meg letojják magasról,mert jaj,úgyis megoldja.Hát akkor nem,ha lehúzzák.Ez az én életemben is sajnos így volt,azért mondom.
2012. febr. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
70%

A szüleid rajtad vezetik le azt a feszültséget, amit a tesód vált ki bennük. Őt viszont nem merik büntetni, mert abban bíznak, hogy a megértő hozzáállás vezet majd eredményre, nem akarnak neki még több alapot adni a linkeskedésre, apukád azért viszi el, mert amíg a kocsijában ül, addig se vesz drogot, addig se bagózik, addig se húzza meg senki egy kapualjban. Téged pedig azért nem visz el, mert valamikor dolgozni/aludni/pihenni is kell. Veled pedig azért szigorúak, mert nem akarják, hogy ugyanoda juss, mint a húgod. Ez volt pszichológiai magyarázat.

Egyébként: ha igaz, amit a húgodról írsz, akkor örülj, mert neked így is sokkal jobb a helyzeted, mint neki. Vedd ki a zabszemet a seggedből, mert egy család sem tökéletes, ezenkívül tanúsíts némi megértést a szüleiddel szemben, mert nem mindig a szülő a hülye. Továbbá, ha olyan önállónak gondolod magad, hogy elköltözz, akkor amúgy sincs szükséged arra, hogy apukád fuvarozzon, nemde? Igaza volt annak, aki azt mondta, hogy ez generációs betegség, 16 évesen mindenki azt hiszi, hogy ellene esküdött össze a világ, amelyben ő az egyetlen angyal. Ez nem baj, majd elmúlik. Viszont ezt az egészet nem kell utálattal azonosítani.

2012. febr. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Pekla válasza:
engem is utál a családom!!!én nem vagyok tökélletes mégis a nővérem sokszor hazudik nekik mégis őt jobban szeretik!főleg anyám ő kifejezetten gyülöl ha valami rosszat teszek le vagyok hordva a sárga földig de ööö!ha tudtok valamit szoljatok. köszi
2012. máj. 29. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!