Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Segítenél a felnőtt gyerekeden...

Segítenél a felnőtt gyerekeden anyagilag ha nagyon rossz anyagi és kilátástalan helyzetbe lenne?

Figyelt kérdés
A fiam 28 éves és 1 éve nem talál munkát,pedig szó szerint fut utána de semmi nem jön össze neki,elkezdett egy tanfolyamot amivel majd eltudna helyezkedni és a felét kifizettem az iskolának hogy eltudja kezdeni és gondolta közben talál munkát és a másik felét abból fizeti ki,talált is de 3 hét múlva elküldték mert kitalálták hogy még sem kell ember,az iskolába bent áll a pénze de a másik felét nem tudja egyenlőre kifizetni mert nem talált másik munkát,pedig gőzerővel dolgozik rjta hogy találjon,az apja kint dolgozik külföldön 2000 eurot keres és nem hajlandó segíteni neki,pedig annak idején minden a fiam nevén volt,az autója mind a kettő,ha nem veszi fel a fiam a kölcsönt hogy akkor az apja nem tudja beindítani az akkori vállalkozását,amikor mi elváltunk az apja itt hagyott mindent kölcsönt amit a fiam 6 hónapig fizetett és minden az ő nevére jött,az apja miatt feltették bárlistása mert nem fizette a kocsik törlesztő részletét.a fiam elkezdte fizetni de akkor már késő volt mert fel került a bár listára az apja miatt.ő miatta most hitelt sem tud felvenni 5 évig,én már nem tudok neki segíteni de az apja ezek ellenére nem képes neki adni 150 ezer ft-ot a 2000 euros fizetéséből hogy betudja fejezni a sulit és legyen rendes munkája végre.
2012. febr. 16. 14:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát attól, hogy az "apja" egy bunkó, te még ne legyél az! Persze hogy segítsd!
2012. febr. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Milyen család az ilyen ? Apa az ilyen ? Egyébként miért nem dolgozik azzal a szívtelen szeméttel kinnt külföldön ?!

Ha pénzt nem ad neki,legalább kivinné magával dolgozni !

Egyébként meg 28 évesen álljon a saját lábán az ember. Én 36 vagyok,18 éves korom óta magamat tartom el. A másik meg az,hogy nem értem,sok ember a családtagjainak a jóléte érdekében miért vesz a saját nyakába hitelt ?! Annyian-de annyian megszívták már ezt !

2012. febr. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, segíteném.
2012. febr. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

ma 14:31


úgy volt hogy szerez neki munkát de az is csak egy ürügy volt hogy a fiam szóba álljon vele,mert nem beszélt vele sokáig,azt gondolta így közelebb kerül hozzá,a munkát 1 hónapja igérgeti neki és csak hülyíti hogy legalább szóba álljon vele.úgy volt hogy tud neki munkát,de ez csak egy csalogató szöveg volt hogy szóba álljon vele.kérte a fiam hogy legalább az iskolát fizesse ki és vissza is fitené ha lenne munkája mert nem örökbe kell neki az a pénz.b.aszott adni neki.

2012. febr. 16. 14:39
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
ha lenne rá lehetőségem, akkor igen. nyilván a saját mégélhetésemet nem veszélyeztetném, viszont úgy vettem ki a szavaidból, hogy ő egy olyan gyerek, aki próbálkozik, nem csak a lábát lógatja. Így igen, próbálnék neki segíteni.
2012. febr. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
ha látom, hogy törekszik, és van rá lehetőségem, igen, segíteném.
2012. febr. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

24 vagyok, különélek, és biztosan mondhatom, hogy segítenének a szüleim, ha megszorulnék, és segítenek így is. Mindenben, ami csak eszükbe jut.

Ez így helyes, ez az Élet rendje! Aztán pedig majd fordítva...

Amúgy a családom mintája alapján én is mindent megtennék a gyermekemnek, lehetne akármilyen idős.

2012. febr. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
58%
persze segits neki, akar megegyezhettek hogy amint lesz munkaja reszletekben visszafizeti.
2012. febr. 17. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Természetes, hogy segítenék, teljesen mindegy, hogy milyen az apja.
2012. febr. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!