Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan beszéljek anyukámmal...

Hogyan beszéljek anyukámmal betegségéről mert tudom hogy kellemetlen neki és szégyelli előttünk, de én szeretném elmondani neki hogy nem zavar minket sőt szeretnék segíteni is neki?

Figyelt kérdés

Eléggé "kényes" téma, én 15 éves vagyok de sajnálom őt, h még itthon is kellemetlen neki emiatt a dolog miatt.


Nem tudom hogyan kezdjek vele erről beszélgetni??


2012. febr. 19. 17:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól is függ, mi a betegsége.


Ha elmei, akkor nehezebb, mert lehet, meg sem érti, veszélyes, stb., ha testi, az meg fáj, szégyelli (mindkettőt), stb.

2012. febr. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

ülj le vele és mond el neki, hogy számíthat rád, mert nem ő tehet róla

valami nemi dolog, vagy miért szégyenli?

2012. febr. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondd meg neki, hogy előttetek nem kell szégyellnie a betegségét, mert mire való a család, ha nem arra, hogy egymást támogassuk a testi, lelki nyomorúságok idején. Egy betegség a családban nem lehet kényes téma, lehet hogy nem akar titeket terhelni a fájdalmaival, inkább egyedül próbál megbirkózni vele. Annyit mondj neki, hogy te nem vagy már kislány, és hogy számíthat rád. Persze, ne légy tolakodó, hagyd, hogy ő nyisson inkább, de sokat légy vele, hogy érezze, hogy fontos neked.
2012. febr. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
inkontinencia?
2012. febr. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
nem inkontinencia. hanem elég sűrűn ilyen váladék van a torkán, amit ki kell köpnie, többször is napközben, de reggelenként általában 10-20 perc mire kitisztul a torka. tudom szégyelli előttünk magát emiatt, sokszor inkább kimegy a kinti wc-re csak hogy mi ne halljuk h krákog. Próbáltam már beszélni erről vele....de valahogy nem ment.... :(
2012. febr. 19. 18:20
 6/10 anonim ***** válasza:
81%

dohányzik? mert attól is lehet

szerintem ebben semmi szényelni való nincsen, mond el neki őszintén

2012. febr. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
nem, nem dohányzik. félig allergia, félig rossz szokás.... :(:(:(
2012. febr. 19. 20:53
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Győzködni kell, tudatosítani benne, hogy nem ő tehet róla, a betegsége nem egyenlő vele, a személyiségéhez semmi köze, és Ti nem undorodtok tőle, hanem együtt éreztek vele, aggódtok érte, és szeretnétek segíteni, hogy meggyógyuljon. Ne érezze zavarban magát, a saját családja nem fog tőle undorodni, nem fogja kinevetni, hiszem a betegsége tüneteiről nem ő tehet. Bárki megbetegedhet, és akkor megérdemli a szeretetet, támohgatást a környezetétől. Győzködjétek azzal, hogy ő se undorodna tőletek, ha Ti betegednétek meg.
2012. febr. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Vegyél neki valamelyik tengervizes orrspray-ből (Aldiban kapható pl., vagy patikában többféle), az sokat segít ebben. Úgy nem 20 perc, csak 5... Komoly.

És ezzel már szóba is hoztad! Mondd neki, hogy ez állítólag megkönnyíti a dolgát reggel, segít feloldani a váladékot.

2012. febr. 21. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Theorba ***** válasza:
100%
A gyógyfüves INHALÁLÁS-ról nem is beszélve!!
2012. febr. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!