Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Illene támogatnunk a sógornőmet?

Illene támogatnunk a sógornőmet?

Figyelt kérdés
27 éves, szüleivel él, nem dolgozik, egyetemre jár a hét 3 napján. Itthon néha segít takarítani, de főzni, vagy egyéb mást csinálni nem. Férjem ma kiakadt, mikor szülei panaszkodtak, hogy semmire nincs pénzük. Mondta, miért nem megy el a húga dolgozni. Mert nincs munkahely, egy munkahely felelősség, vidéken nincs munka. Felajánlottuk, hogy dolgozzon nekünk, fizetünk rendesen. Azt kellene csinálni, amit egyébként hobbiból végez. De nem vállalja. Ezen túl kellene támogatnunk őket valamivel?
2012. febr. 25. 14:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
Nem, ti megtettetek minden tőletek telhetőt. Többet is, mert munkát is ajánlottatok. Akinek büdös a munka, hamar felkopik az álla. Nem tudom, mit képzel, meddig tartsák el a szülei?
2012. febr. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2012. febr. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
87%
Nem,örüljön hogy enni kap!
2012. febr. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem!


Köszönetet mondanék a helyükben, szó nélkül, ha ekkora gesztust tesztek a család felé és nem fogadja el.

Sajnálom a szülőket, 27 éves korra már rég "fel kellett volna nőnie."

Valami az önállósodás-, leválás-kérdéskörben nincs rendben ott. De ez az ő életük.

2012. febr. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Szoval nem akar nektek dolgozni.... Vannak olyan emberek akik nem vallaljak a csaladon beluli munkat, hallottam mar ilyenrol... Valahogy a penz es a csalad neha nem jon ossze ezen a teren. Bar 27 evesen meg ha reszidoben suliba jar, elvallalhatna valami munkat, hogy segitsen szuleinek... Megertem azt is hogy nincs munka ahol lakik, biztos nehez helyzetben van ezert.... Ti felajanlottatok hogy felveszitek. Megprobaltatok segiteni. Nem fogadta el ezert nem tudom mi mast tehetnetek erte?? Nem kell tamogatnotok ot ezen kivul. Felnott no, felelosseggel tartozik a sajat eleteert. Meg nem jott ra, hogy neha le kell nyelni a buszkeseget, es nekiallni valamit tenni masert is!
2012. febr. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Érettségi után 3 évet volt itthon, akkor sem dolgozott semmit. Amiben tudjuk, támogatjuk őket, de azért mi is megdolgozunk a pénzért, nagyon is sokat és keményen, és néha nem szívesen költök arra, hogy a sógornőmnek jobb legyen (pl. elromlott nekik számítógéphez valami, mi vettük meg). Ezért kicsit rosszul érzem magam. A leszakadás tényleg nem megy, a 19 éves sógorom anyukájával alszik még egy ágyban.
2012. febr. 25. 15:00
 7/14 A kérdező kommentje:
A szülők dolgoznak, apósom sokszor hétvégén is.
2012. febr. 25. 15:02
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Félreértés ne essék, nem az alkalmi segítségnyújtás ellen vagyok, ki-ki az egészséges határokat betartva segítheti a családtagjait, de itt ez a "kislány" regresszióban van.

Mi lesz vele később így vajon?

2012. febr. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
65%

Ez egy izgalmas család akkor:) Ha nem fogyatékosok vagy hasonló akkor a szülők kicsit "elnevelték" őket. Azért 19 évesen én nemigen aludtam volna a szüleimmel csak ritkán muszájból. Na mind1, ki hogy neveli őket. Én se vagyok valami önálló de legalább próbálkozom. Családon belül pedig én se szívesen vállalnék munkát. A lánynak nincs párja, barátja? Volt már neki egyáltalán? Nagyon ilyen tyúkanyó anyósod van?

22l

2012. febr. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
75%
15.08 vagyok.. még valami, ha a lány az anyjával alszik még 27 évesen is, ott a szülők párkapcsolatában is probléma van, illetve a szerepek fel/megfordultak...Az anya sem akar/ tud leválni a lányáról valami miatt, és talán ő sem nőtt fel az anyaszerepéhez a 27 év alatt.
2012. febr. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!