Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megélni a mindennapokat avagy...

Megélni a mindennapokat avagy elszalad az idő fölöttünk ha nem figyelünk oda rá?

Figyelt kérdés
Ki mikor jött rá, hogy egy csomó időt "elpazarolt" vagy legalábbis így utólag így érzi? Én néha belegondolok, hogy olyan egyszerű dolgok mint pl az, hogy napsütésben lemenni, elsétálni a boltba milyen jó is, olyan rég csináltam. A mindennapi gondokba burkolódsztam, és vártam, hogy megoldódjanak, koncentráltam az anyagi dolgokra, a párkapcsolatomra viszont nem. Munkahelyi stressz, családi gondok, napi rutin. Ezekből álltam, állok, hogy hibát ne kövessek el a legkisebb dolgokban sem. Valaki ilyesmit élt már át? Aki nem vágja mire gondolok, az inkább csak olvassa el. :)
2012. márc. 3. 07:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Jó a kérdés! :) Én így, a negyvenfelé botorkálva érzem úgy, hogy bizony sokszor nem csikartam ki magamnak olyan dolgokat, amik meghatározó, maradandó élményekkel szolgálhatnának. Ilyenek az, hogy kamaszkoromban, a viszonylag zárkózott családmodell miatt nem igazán jártam el bulikba, diszkóba, nem éltem ki magam olyan igazi kis őrült módon, ahogy a többi fiatal tette. Még olyan bölcselkedő okostojás ideológiám is volt, hogy az hülyeség meg egyebek. F@szt! Az volt a hülyeség, hogy annyira szembementem mindennel. Így ezek bizony hiányérzetként bosszulják meg magukat. Aztán hasonlóan hibákat vétettem magam ellen ott is, hogy egzisztenciálisan sem álltam idejekorán a saját lábamra. A kilencvenes években jól menő családi vállalkozásunk volt, úgyhogy a huszonéveim gondtalanok voltak, nem önérzeteskedtem, hogy a szülők néha éreztették ezt a lekötelezettséget, mondván, hogy ezt kibírom és jól élek. Csak sajnos ez a későbbi életemre nem igazán vet jó fényt. Későn kezdtem el csajozni, ez kicsit kapcsolódik az első témához. Mindazonáltal nem siránkozok, mert sok jót is hozott az élet és bízom benne, hogy fog is, de ilyen eljátszott "lelkesoptimista manír"-ral nem akarok képmutatónak tűnni és közhelyezni, hogy persze, minden fazsa és minden a legjobb, mert nem az. Nem mondom, hogy nagyon kaka, de nem mindenben tettem a legjobbat magamnak korábban. Ez van :)
2012. márc. 3. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Persze az ember nem jós, hogy tudja ezeket, és ezért is próbálok más hibájából tanulni. Most az ember ha tudja, hogy ha költi feleslegesen mondjuk a lóvét, és ezáltal van egy jó estéje, de utána meg böjtöl, azért logikus, hogy van fontossági sorrend is. Szerintem is jó téma nem is értem miért nem írnak sokan.
2012. márc. 3. 08:30
 3/7 anonim ***** válasza:
Én az utóbbi hónapokban kezdtem érezni, vizsgaidőszak volt, tiszta zombi életmódot éltem, a sulit is utálom, de most újra itt a jó idő, úgyhogy sz-rok a gondokra, megyek a napsütésbe bicajozni, kutyát futtatni, sétálni, fetrengeni:D Ez az élet, aztán meg elmegyek 4 napra Spanyolországba, nem mert gazdag vagyok, hanem mert nem költöm hülyeségekre a pénzem. Így már sokkal boldogabb vagyok, tényleg ezek a dolgok teszik az életet teljessé.
2012. márc. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Amíg a munka meg a házimunka nem vette el a mindennapjaim, addig egész nyugodtam éltem, nem unatkoztam.Most meg eltelik az idő ilyen hétköznapi marhaságokkal.Idegesítő.Nem tudom, mit tehetnék.
2012. márc. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon fontos, hogy az egészen apró örömöket is tudjuk élvezni az életünkben illetve hogy tudjunk időt szakítani általában véve magunkra, a kikapcsolódásra. Én 28 éves vagyok és örülök hogy erre már 1-2 éve rájöttem. A szüleim most kezdenek el hasonló módon gondolkozni, de ehhez kellett betegség, haláleset stb. Magyarán rádöbbentek hogy bármikor véget érhet az élet, ezért addig kell élvezni, amíg lehetőség van rá.


Én úgy gondolom hogy szerencsés vagyok abból a szempontból, hogy apró dolgoknak is tudok örülni és ezek az apróságok megszínesítik a napjaimat. A napfény például az egyik legnagyszerűbb dolog! Én általában márciustól októberig napozom, ha az időjárás engedi és tökéletesen fel tudok olyankor töltődni. A másik dolog, ami teljesen kikapcsol, az a kirándulás, bár ezt ritkábban szoktam. Mikor felérek egy hegyre és látom magam alatt a fákat, a háborítatlan természetet, hallom a madárcsicsergést, akkor helyére kerül bennem minden.

2012. márc. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Évek óta elb*szom az időmet az egyetemen, sehova se haladok, kéne egy munka h összeszedjem magam, csak nincs.

Meg kéne egy csaj is, de az sincs.

2012. márc. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Figyi melózni kell majd ha nem is szakmába azután is ha kijárod a sulid. Csak egy valamire odafigyelj, mert én így jártam, járok most is. Ha egyből nem is sikerül szakmába az nem gond, de ne tökölj majd el sok időt gyárakban, és ilyen helyeken, mert olyan hamar belefeledkezel, elmegy az idő fölötted, hogy észre sem veszed. Dolgozni kell, de a karrieredet is építeni kell közben, ami időigényes.
2012. márc. 3. 15:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!