Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni ilyenkor?...

Mit lehet tenni ilyenkor? Tanácstalan vagyok.

Figyelt kérdés

A férjem poszttraumás stresszben szenvedett pár éve egy külföldi misszió miatt, és úgy látszik valami megint kiváltotta belőle. Sokszor ijesztően viselkedik, ez egyáltalán nem megszokott. Éjszakánként többször felkél, mert nem érzi magát biztonságban, pedig nincs mitől félni. Amikor alszik és én még ébren vagyok, néha észreveszem, hogy nyugtalanul alszik. 2 hete elkísértem egy pszichológushoz, de azt mondta, hogy többet nem megy. Annyira rossz így látni, nem tudom hogyan tudnék neki segíteni, beszélgetni sem akar, pedig azt javasolta a nő akinél voltunk (nem erőltetem). Már próbáltam más szakemberek segítségét kérni, de a férjem hallani sem akar róla. Hogyan tudnám rábeszélni? Elhagyni nem fogom.

29/N


2012. márc. 6. 21:26
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha a férjed szeret, akkor nem tesz ki téged ennek, és segítséget kér. Ha nem érdekli, hogy te is tönkremész mellette, szerintem nem éri meg tönkremenni. Ezt kell megértetni vele.
2012. márc. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%
Relaxálás. Meditáció. Visszamenni az időben, ott feloldani a stresszt. Fohász. Segíts rajta, mert orvos ilyenkor nem tud. Csak a szeretet. Erős legyél és mindig nyugodt, kiegyensúlyozott, hogy tudjon rád támaszkodni. Éreztesd vele, sőt mondd el,hogy soha nem hagyod magára. Bújj a bőrébe. Tudod, ő férfi, és nem lehet gyenge és most nem tud erős lenni. Ez a felemás érzés készíti ki. Nem tudod min megy keresztül, de tudsz rajta segíteni, mert szereted elesettségében is. Nem tart sokáig. Ma éjjel még nehéz, mert telihold idején aktívabb a tudatalatti, de holnap már könnyebb lesz. Halk zene, lehetőleg hegedű, az átrendezi kicsit az energiákat(Schubert: Ave Maria with violin ,youtoube-n megtalálod)Oldódik amúgy a lelki gubanca azért szenved ennyire. Sok minden adódik látod az ember életében, de amikor nagy megrázkódtatás éri általában magára marad. Szerencsés ember a férjed, hogy ilyen felesége van, de bizonyára megérdemli. Ölellek mindkettőtöket szeretettel. Úgy vigyázz most rá, mintha a gyereked lenne!
2012. márc. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
És ne félj! Ezt elfelejtettem leírni. Egy segítő nem engedheti meg magának azt a luxust, hogy féljen.
2012. márc. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Érezze a törődést.

Kitudja miket csinált ő is...visszavág a lelkiismeret.

2012. márc. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
4! ebben az esetben nem a bűnöst látjuk, hanem a szenvedő embert. Az itélkezés pedig nem a mi dolgunk.
2012. márc. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm 76-os. Már csak azért is érdekes a dolog, mert ő nem egy félős/ijedős típus, most meg teljesen más. Minél hamarabb lépni kell, mert ez nem mehet így sokáig. Szegény már teljesen kivan, megijeszt mindenkit.


Egyébként nem tudhatjuk, hogy mit miért tesznek a katonák, ezt csakis ők tudhatják. Ők vannak ott, lehet, hogy te is ugyanúgy viselkednél ha oda kerülnél. Az ilyeneket nem tudom elítélni.

2012. márc. 6. 22:32
 7/10 anonim ***** válasza:

Én is a meditációt tudnám mondani.És hogy ne legyen sokat egyedül.Mindig legyen vele valaki.Most dolgozik?

Kellenének a közös programok,nyugodt jó levegőn(kirándulás,hosszú séták,finom ételek),sport..

2012. márc. 7. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ajánlom a Testvérek c. filmet.
2012. márc. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

nem tudjuk, ólt-em vagy csak halált, nyomort, szenvedést látott. Elég látni, az is megviseli az embert.

Nekem is van véleményem, hogy nem helyes átmenni egy másik orszégba, hogy majd mi "rendet csinálunk",

de konkrét, és mégis ismeretlen esetben ne ítélkezzetek!

2012. ápr. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
ölt-e,
2012. ápr. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!