Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ugyanannyit ér a...

Szerintetek ugyanannyit ér a két nem? Például ma nőnap van, ezt ünnepeljük, de ki az aki ünnepli a férfiak napját?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Itt most ne azzal érveljetek, hogy a maradék 364 nap a férfiak napja, mert ez blődség. Van az évben egy kitüntetett nőnap, amikor a nők és van egy férfinap, amikor a férfiak vannak a középpontban. Kíváncsi lennék arra, hogy vajon ti tartjátok-e mindkettőt, avagy inkább egyiket se, vagy beálltok a mai divatba; jelesül nőnapot tartunk, de férfit nem.


Úgy vagyok vele, ha mindkettő, vagy egyiket sem ünnepli valaki az ok, de hogy az egyiket igen, a másikat nem, az nem oké. Ennek alapján (és ez csak egy példa - már a nőnap, csak aktualitása van) komolyan gondoljuk, hogy a két nem egyelő?


Te esetleg ha lány vagy, köszöntöttél már fel valakit férfiak napja alkalmából, ha pedig fiú, köszöntöttek-e már fel? Szép az ünnep (nőnap), de vajon mit segít elő a férfiak napjának hasonló volumenü megünneplése nélkül?


Várom észrevételeiteket a témában!


Előre is köszi!


2012. márc. 8. 08:15
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
88%

Szégyen és gyalázat, de igazából egyiket sem tudom mikor van. A nőnapról is kb. mindig 1 héttel előtte értesülök, mert nagyon nagy a felhajtás körülötte, pedig szerintem felesleges, ugyanolyan nap mint a többi. Nem igazán szoktam evvel foglalkozni, de elviekben egyetértek veled, akkor tartsák mindkettőt vagy egyiket sem.

24/N

2012. márc. 8. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
100%
Mikor van férfinap? Még nem is hallottam róla. A nőnapot is csak azért tudom mikor van, mert fiam Zoltán, és pont egy napra esik. Bár inkább őt szoktuk felköszönteni. Meg a fiúk vesznek a lányoknak egy szál virágot ilyenkor. Olyan cukik, ahogy nagy suskus után lazáskodva elmennek itthonról, és titokzatos képpel hazaállítanak a virággal. De ennyi. Nem csapunk felhajtást miatta, és a virág is azóta van, hogy a fiúnk kicsit nagyobb lett.
2012. márc. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
100%
Nekem fiúként ez egy kitűnő alkalom, hogy egy olyan lánynak is tudok adni virágot, akinek egyébként nem lenne okom;) If you know what I mean:D
2012. márc. 8. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
100%

Bevallom oszinten, nem tudom, mikor van ferfi nap, de majd utana jarok. Ez eddig eszembe se jutott, mondjuk a nonap is ugy ugrott be, hogy latom, hogy kiirtad a kerdest:D Nem is nagyon foglalkoztam vele mar tavaly is elfelejtettem, a 9.-re koncentraltam mar tavaly is. Holnap van a kislanyom nevnapja, ezert. Ugy gondolom, nem ettol vagyunk egyenloek vagy egyenlotlenek, de ha a ferfiakat zavarja, hogy nincs megtartva a napjuk, tegyenek apro megjegyzest szeretteiknek, hogy orulnenek, ha iden oket is megunnepelnek, mert valoban nincs benne a koztudatban a ferfi nap, nem gondolom, hogy hibaztathato barmely no azert, mert nem tudja, mikor van ferfi nap.

En inkabb az apak napjat hianyolom, es jobban zavar engem, hogy nincs, mint a paromat. De en mar tavaly megunnepeltem az apak napjat, es kapott a kislanyunktol ajandekot. A valentin nap alkalmabol is tavaly es iden is apja kapott ajandekot a kislanytol, egyutott csinaltuk neki:D

Szoval az en parom nem hinnem, hogy hatterbe lenne szoritva ilyen teren. De igazandibol en jobban orulok neki, hogy o meg van unnepelve, mint o maga:D

Eleg sertodottnek tunik a hangveteled, biztos korulotted folfujtak a nonapot, teged meg le se szarnak. Unnepeld most oket mindenfele cinizmus nelkul es nehany nap mulva ( ne ma, mert eleg bunko lenne beszolni) finoman jegyezd meg nekik, mikor van ferfi nap.

2012. márc. 8. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
100%

Mi nem tartjuk egyiket sem, egyrészt mert rá 2 napra van a névnapom.

De ha nem így lenne akkor sem tartanám.

2012. márc. 8. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy ugyanannyit ér a két nem, hiszen egyik sem létezhet a másik nélkül. Ha őszinte akarok lenni, én nem igazán foglalkozok a Nőnappal, bár a férjem felköszönt, de nem várok el ajándékot, sajnos nem vagyunk olyan anyagi helyzetben, nekem elég egy "Boldog Nőnapot" is. Sokkal jobban szeretem az anyák napját, hiszen ott én is köszönthetem anyukámat, nagymamámat, és most már engem is édesanyaként köszönthetnek. Amúgy szerintem a nőnapot is kezdik annyira túllihegni, mint a valentin-napot. Nincs egyikkel sem semmi bajom, de ha valaki nőként tisztel, az az év minden napján így van vele. Egyébként arról, hogy mennyire ér ugyanannyit a két nem: mi tartjuk az apák napját is!:)
2012. márc. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
70%

Én mindenesetre kíváncsi vagyok, hogy hoz-e haza a párom valami virágot, de nem a nőnap miatt, hanem csak mert szeretek virágot kapni és már jó ideje nem hozott...


De ha nem hoz, hát nem, valentin nappal is ugyanígy voltam, megbeszéltük, hogy ne ajándékozgassunk, így is van elég ünnep, amire már fogalmunk sincs mit adjunk (születésnap, névnap, évforduló, karácsony... stb). Szerintem bőven van elég nap az évben arra, hogy adjuunk, nem kellenek még hozzá ezek a miniünnepek is, csak a gond van vele.


Egyébként egyetértek, ha már van nőnap, legyen férfianp is, érdekes, de én akkor (mikor is?) sosem látok mondjuk a borüzletekben hatalmas plakátokat, hogy "férfinapi vásár", mint mondjuk nőnapon, vagy valentin napon. Nyilván ez azért van, mert a férfiakat totál hidegen hagyják ezek a mondvacsinált ünnepek, mit foglalkozzanak még azzal, hogy őket is ünnepeljék. Ünnepeljék őket inkább minden nap finom ebéddel - gondolhatják.

Csak a nők mániája ez a "én annnnnyira különleges vagyok, hogy egy évben huszonötször is meg kell ünnepelni engem" dolog.

2012. márc. 8. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
77%

Ha tudnád, hogy 1917-ben miért találták ki a nőnapot, nem tennél fel ilyen buta kérdést :)

Nem a női nemet ünnepeljük ilyenkor, ugyanis a nőnap eredetileg a nők egyenjogúságával és szabad munkavállalásával kapcsolatos demonstratív nap volt. Ennyi.

2012. márc. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
45%

Na most én töredelmesen bevallom, hogy csak a nőnapot tudom mikor van, de a férfinapot nem.


A kérdés egyébként jogos, és valóban ha már a nagy egyenjogúságról beszélünk itt manapság, akkor illene férfinapot is tartani, vagy a nőnapot elfelejteni, de valamiért ez a többségnél szerintem így rögzült.


Amúgy én el tudnám viselni, ha "elnyomóan" eltartana a férjem és kapnék havi 500 rongy költőpénzt, nem lenne más dolgom csak mosni meg főzni, vasalni és gyereket nevelni, ők meg üzleteljenek ás építsék a karrierjüket. Lehet én vagyok beteg, de én nem akarok sikeres nő lenni, én csak nyugalmat szeretnék. Mivel ismerem a férjem tudom, hogy a klasszikus családmodell keretében sem lenne okom panaszra, de sajnos jelen pillanatban ezt nem engedhetjük meg magunknak.


Szóval nőnap ide vagy oda, a férjem mellett lennék elnyomott nő, amúgy meg ha tehetem én is veszek neki ajándékot, naptól függetlenül, ha tudom, hogy örülne neki, vagy valamire szüksége van. Most pl. a motorjába szálltam be jelentősebb pénzmaggal, szóval nyugodtan felköszönthet és biztos fel is fog, mert szívesen teszi. :-)

2012. márc. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
26%

9. válaszoló, szívemből szóltál.

Őszintén szólva, én sem vágyom erre a nagy egyenlőségre, inkább lennék egy "szegény, szerencsétlen, elnyomott" nő, akinek összes dolga, hogy nevelje a gyerekeket és kiélhesse a kreativitását. Biztosan borzalmas lehet ilyen nyugodt életet élni, pfuj.

2012. márc. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!