Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azt olvastam és tapasztalom...

Azt olvastam és tapasztalom hogy a fiu gyerekek az anyjukhoz a lány gyerekek az apjukhoz ragaszkodnak jobban. Van ennek valami oka?

Figyelt kérdés
persze tudom h vannak kivételek,és csupán csak kíváncsi vagyok miért van ez.
2012. márc. 10. 08:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát... nem tudom. Én lány vagyok, de mindig anyás voltam. Tesóm fiú, ő is anyukánkhoz ragaszkodott jobban.

Szóval szerintem ez sok mindentől függ. Velünk apukánk nem foglalkozott sokat, lehet, hogy ezért nem ragaszkodtunk hozzá. Anyu kitette értünk a lelkét, rengeteget törődött velünk, mindig is ő volt az, akihez bújtunk.

2012. márc. 10. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
ha nagyon általánosítani akarunk, akkor ödipusz és elektra komplexus áll a háttérben.
2012. márc. 10. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A társaságomban így vettem észre én is,hogy a lányok az apához ragaszkodnak jobban.Bár szerintem ez nagyban függ a két szülő természetétől.Én lány vagyok,viszont anyához jobban ragaszkodom.
2012. márc. 10. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Inkább attól függ, milyenek a szülők. én lány vagyok, de apukámmal egy közös témám sincs, annyira különböző az ízlésünk, a stílusunk, minden. mondjuk lehet, hogy belejátszik ebbe az is, hogy sokat üvöltözik, "hisztizik", ha rossz napja van, mindig rajtunk vezeti le a feszültséget
2012. márc. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én lány vagyok és anyás vagyok.De apám velem se nagyon foglalkozott/foglalkozik szóval...
2012. márc. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%
Ez nálunk is így van,én nagyon apás vagyok,bátyám meg anyuhoz szokott menni :D
2012. márc. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
82%
Én lány vagyok és anyuhoz jobban ragaszkodok. Talán, mert vele jobban lehet beszélgetni. Apa foglalkozik velem, de vele nem tudnék úgy beszélgetni mint anyával.
2012. márc. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mondhatjuk, hogy apás vagyok, nagyon egyforma a gondolkodásunk, mindenből tudunk viccet csinálni.

Persze anyával is jó a kapcsolatom, vele inkább a női dolgokat, ruci vásárlásokat beszélem meg.

2012. márc. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem egész kamaszkoromig rettenetes volt a kapcsolatom apámmal. Mogorva, mufurc ember volt, aki mindig rajtunk vezette le a feszültséget, folyton kiabált velünk.

Utólag azt kell mondanom, hogy valszinű nem tudott velünk mit kezdeni.

Azóta nagyot fordult a dolog, évek óta együtt dolgozunk, napi kapcsolatban vagyunk. A férjemen kívül ő az, akivel mindent meg tudok beszélni.


Anyukámat nagyon szeretem, de ő valahogy mindig az öcsémet preferálta. Ő a kicsi, meg fiú, tutujgatni kellett, én meg mindig önállóbb voltam meg csendesebb, velem nem kellett annyit foglalkozni.

2012. márc. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!