Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mégis milyen szülő az, aki,...

Mégis milyen szülő az, aki, ha megtesz valamit a gyerekének/gyerekéért, azt utána még napokig, hetekig felemlegeti?

Figyelt kérdés

Az enyémek ilyenek, és nagyon elszomorít.

Mégis hol van itt a szeretet?


Pl.: Apám hétfőn elvitt fogorvoshoz, és még tegnap is azt kellett tőle hallgatnom, hogy jaj, ez neki mennyi pénzébe meg energiájába került. (Megjegyzem, nem vagyunk szegények.) De a tesómmal szintén ezt műveli. Őt piacra vitte el pénteken, hát nem azt dunnyogta a nap hátralévő részében, hogy ő mennyire kifáradt a csomagok cipelésében, meg gonosz tesóm direkt vett annyi mindent, hogy neki cipekedni kelljen?


Szerintetek ez normális?


Már alig merem őket megkérni valamire, mindig azon kattogok olyankor, hogy nehogy később ezen vinnyogjonak, meg ellenem fordítsák.


2012. márc. 11. 06:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%
Nekem egy nagymamám volt ilyen, elérte,hogy semmit nem kértünk, semmit nem fogadtunk el tőle.És persze megtanultuk meg se hallani, ha így is felemlegette amit tett 20évvel ezelőtt.
2012. márc. 11. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

folyt.

és elkezdtünk mi is mondani:és ma bevásároltam neked,és vettem sajtot is,pedig az egy másik boltban volt.....

2012. márc. 11. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
92%

Ha te csinálsz neki valamit akkor hozd fel még párszor,

nem roszból csinálja csak nem veszi magát észre!

2012. márc. 11. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
50%

Persze másik oldala is van a dolognak. A pénz nem a fán terem, a másiknak segíteni erőfeszítés és ha ezért állandó duzzogás, elégedetlenség a válasz, és a köszönetnek és hálának még a jele sincs, akkor az emberben felmerül, hogy gyakorlatilag mivel több a másik számára egy konyhai törlőkendőnél, vagy egy fejős tehénnél. Pénzt, időt, erőt áldoz az ember valakire, aki le sem ***-ja.


Valahol ilyenkor azt mondjuk kimondatlanul is, hogy a másik kussban szolgáljon, adja oda minden pénzét, de belőle, az emberi részéből nem kérünk. Azt tartsa meg. És ha ezt szóvá teszik akkor meg még rárakunk pár jelzőt...


:-) Nem mondom, hogy nálatok ez van, de nyílik ilyen formájában is ez a virág.... :-D

2012. márc. 11. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
62%

Mindenkinek vannak rossz szokásai, lehet nem rosszindulatból teszi, csak nem veszi észre!...


Mi lenne, ha BESZÉLGETNÉTEK?!...

Szólj apukádnak (nem támadólag!), hogy miért emlegeti fel ezeket a dolgokat?...

Neked ez rosszul esik!...

Mond el neki az érzéseidet, hogy tudjon róla!...

Ha nekünk panaszkodsz, arról nem fog tudni az apukád, csak magad hergeled és a végén már senki nem tudja, miért haragszik a másikra!...


Lehet, egy ilyen beszélgetés alkalmával apukád is elmondaná, mi a baja, mi a problémája (amiről meg te nem tudsz!)...


A szüleid nem az ELLENSÉGEID, ők azok, akik a világon a legjobban szeretnek!... :-))

2012. márc. 11. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ritka az a kérdés, ahol ennyi értelmes hozzászólás van. Én is ezeket gondolom.
2012. márc. 11. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

A szülők rossz tulajdonságai ellen nem tudsz mit csinálni.

Amit tehetsz hogy mindig őszintén(!!!) megköszönöd minden segítségüket! mert az nem természetes hogy fáradtan rohangálnak mindenfelé!! Szóval ez a te részed a történetben! Ha eddig nem volt meg vagy csak egy odavetett "köszike" volt akkor a probléma részben meg is van oldva.

Ha lány vagy akkor pl egy köszönöm és egy puszi az apukád arcára és hidd el, az életbe nem fogja negatívan felemlegetni és talán még ő mondja hogy menjetek következőnek is!

Tényleg nem ismerem a részleteket csak a barátaim gyerekénél látom(nekünk még nincs) hogy ez általában teljesen hiányzik náluk a megköszönés.


Természetesen lehet hogy te mindig megköszönöd rendesen és a szüleid rossz tulajdonsága hogy mindenért zsörtölődnek. Ebben az esetben sajnos gyerekként nem sokat tudsz tenni. Hozzá kell szoknod de ne rágd magad nagyon rajta mert a végén te is ilyen morgolódós felnőtt leszel amit szerintem nem szeretnél...

2012. márc. 11. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

07:40

Nem igaz, hogy nem köszönöm meg, hogyha megtesznek valamit. Tudom milyenek, ezért többször, tisztán, érthetően a tudtukra szoktam hozni, hogy hálás vagyok.

Tudom, hogy a pénz nem a fán terem, tudom, hogy azzal, hogy ő pl. elvisz a fogorvoshoz, a saját idejét, energiáját, pénzét áldozza fel. De úgy érzem, hogy ebből nem kellene ügyet csinálni, én nem azt kértem, hogy vegyen nekem egy luxusautót...

Amúgy ha havonta 1x kérek ilyen szívességet tőlük. Pontosan azért, mert ilyenek. Legtöbbször önállóan intézem a dolgaimat, vagyis próbálom, aztán ha valamiért nem jön össze, akkor kérem meg őket.

2012. márc. 11. 08:08
 9/14 A kérdező kommentje:

07:41

Az én szüleimmel nem lehet őszintén beszélni, hidd el. Akárhányszor szeretnék, mindig az kerekedik ki az egészből, hogy hagyjam én őket békén a bajaimmal, már megint hisztériázok, ők sem panaszkodnak senkinek.

2012. márc. 11. 08:15
 10/14 anonim ***** válasza:
77%
Én eddig soha senkitől nem kaptam semmit anélkül hogy ne emlegette volna fel később a segítséget amikor viszonzást várt.
2012. márc. 11. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!